Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvekkel tudnám...

Milyen könyvekkel tudnám fejleszteni a szókincsemet?

Figyelt kérdés
sok könyvet olvastam de mégis kevés egetrengető szókapcsolatot, szót ismerek. tudtok tanácsolni olyan könyvet, ami esetleg ebben segítene? olyat, amiből sokat lehet tanulni? (kérlek ilyeneket ne írjatok, hogy "Olvassá' többet!" vagy "Olvasd ki az idegen szavak szótárát!" bár az utóbbi már megvolt. muhahaha) köszönöm!

2012. jún. 11. 17:17
 1/7 anonim ***** válasza:

pedig tényleg jó tanács, hogy olvassál többet, mivel bármilyen normálisan megírt könyv fejleszti a szókincsedet. Viszont elsősorban:

Olvass klasszikusokat! Jane Austen, Elizabeth Gaskell, Bronte-nővérek (Charlotte, Emily és Anne), ha szereted a verseket, esetleg Shakespeare. Nekik hatalmas szókincsük volt, sokkal nagyobb, mint a mai világban bárkinek, és ezzel nem kritizálok senkit, de tény, hogy akkoriban sokkal szebben fejezték ki magukat az emberek. Igaz, megérteni is nehezebb volt, de valamit valamiért.

Ezeken kívül bármi, ami tetszik és jólesik. Esetleg segíthetsz magadon, ha a különleges kifejezéseket, amelyekkel még nem találkoztál, kiírod magadnak olvasás közben.

Ha szeretsz szótárakat kiolvasni (?), akkor a szinonimaszótárat ajánlom :D nem ez már tényleg vicc volt.

2012. jún. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi, igazad van! Klasszikusok! Hogy én eddig miért nem olvastam klasszikusokat?! Na de majd most:) Amúgy teljesen egyetértek a régi világ szókincs-nagyságával! Ez így van, punktum; az emberek régebben jobban (szebben) kifejezték érzéseiket, mondanivalójukat. A szótárak olvasását csak szarkasztikusan mondtam, nem olvastam ki egy szótárat se, csak bele-bele nézegettem (és megtanultam az első 400 oldalt muhahaha!!) no, lássuk a tanácsokat. még egyszer köszönöm,- de még jöhetnek könyvajánlatok, ha talál valaki valami említésre méltót.
2012. jún. 11. 17:46
 3/7 Doruss ***** válasza:
Victor Hugóval sem járnál rosszul szerintem. Ő elég komplikáltan tud fogalmazni (azért érthető nyugi :D) meg megítélésem szerint a szókincse is elég jó. Meg művelődsz tőle egy kicsit. Én A párizsi Notre-Dame-ot olvasom éppen tőle.
2012. jún. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem versek olvasásával sem járnál rosszul, hiszen ott olyan összefüggéseket, olyan kifejezéseket találsz, mint sehol!
2012. jún. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Bogoj ***** válasza:
olvashatsz kalandos könyveket is, mint pl. Verne, Dumas regények...
2012. aug. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Milyen jellegű könyveket olvastál?

Amíg ezt nem tudjuk, tanácsot sem tudunk adni.

2013. jan. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenfélét. Kivéve Rejtőt. Valahogy őt nem bírom megemészteni.
2013. jan. 1. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!