Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik az eredeti Pán Péter...

Melyik az eredeti Pán Péter könyv?

Figyelt kérdés
Van már annyi változat, könyvek, filmek, mesék...De melyik az eredeti?

2016. szept. 22. 17:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Wikipédia: Pán Péter J. M. Barrie skót regény- és drámaíró műveinek visszatérő szereplője (...) Pán Péter először 1902-ben tűnt fel Barrie A kis fehér madár című felnőtteknek szóló regényében. Legismertebb kalandját az 1904. december 27-én bemutatott Pán Péter, avagy a fiú, aki sosem nő fel című színdarab dolgozta fel. 1911-ben a színmű alapján megszületett a Péter és Wendy című regény. (Későbbi címén Pán Péter és Wendy, majd Pán Péter).


Egyébként még ezt találtam, ha konkrét könyvet keresel: [link]

2016. szept. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm😆
2016. szept. 22. 22:26
 3/8 anonim ***** válasza:
jó lenne tudni, hogy ebben a linkelt könyvben melyik az a két kisregény, ami benne van. A kis fehér madár magyar kiadására régóta vadászok, de még nem találtam ilyet... talán le sem fordították? előfordulhat. Pán Péter egyáltalán nem egy aranyos kisfiú benne :o
2016. szept. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Halottam olyanokat, hogy megölte a gyerekeket, mikor túl idősek lettek, meghogy az anyja elcseréltr egy másik kisfiúra, de nemtudom mi igaz, es mi nem, ezért keresem az eredetit.
2016. szept. 24. 00:10
 5/8 anonim ***** válasza:
ahogy a leírást néztem -bár a link olyan oldalra mutat, ami szerint igen- a Kis fehér madár ebben a könyvebn sincs benne :o de ezt kizárólag a leírásra alapozom. túl sok benne a tündér meg manó.
2016. szept. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nemrég volt szerencsém egy szép kiadást megszerezni egy eredeti fordításból!:) Alexandra kiadótól,ez pedig Barrie két novellájából íródott: A Pán Péter a Kensinghton kertben-, és a Péter és Wendyből :) Eredetileg Péter kalandjait sorozatban írta meg Barry, a könyv pedig ezek egymást követő pontos fordítása (fordította:CSonka Ágnes)
2016. dec. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
köszi, tehát az EREDETI (A kis fehér madár) nincs benne. :/
2016. dec. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#6 azt nekem is sikerült elolvasni azóta:)

A kis fehér madarat viszont nem találom sehol

2016. dec. 28. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!