Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet ajánlotok?

Milyen könyvet ajánlotok?

Figyelt kérdés
Eddigi életem során EGY könyvet olvastam el önszántamból (,,Ready Player One) az összes többi kötelező olbasmány volt. Sok könyvel próbálkoztam, de egyik se kötött le. Még esetleg azt kell tudni rólam, hogy oda vagyok a telefonokért, számítógépekért, stb. De izgat a 2. Világháború is, és az összeesküvés elméleteket is imádom. Elég tanácstalan vagyok úgyhogy írhatnátok egy-két regényt ami szerintetek érdekelne. Köszi. 15F

2016. szept. 29. 17:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha szereted a II. világháborús történeteket akkor olvasd el

- Leon Uris: Meghalsz tengerész

- Pierre Boulle: Híd a Kwai folyón

- Lothar-Günter Buchheim: A tengeralattjáró

- Stephen E. Ambrose: Az elit alakulat

2016. szept. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Ha fantasy-t is bírod, akkor: Gyűrűk Ura, Trónok Harca.


Takami Rosun: Battle Royale


Ajánlom még Stephen King könyveit.


Ha nem feltétlenül akarsz regényt, vannak jó mangák is. pl. Death Note.

2016. szept. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ursula Poznanski: Erebos

Orson Scott Card: Végjáték

Philip K. Dick: Szabad Albemuth Rádió

2016. szept. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Összeesküvés-elméletre ajánlom a Da Vinci-kódot Dan Brown-tól. Egy létező összeesküvés-elméletről szól az egész, amit (rendkívül meglepő módon) Da Vinci-kódnak neveznek. A sztori maga ilyen nyomozós, rímbe szedett talányokat megoldós dolog. Én nagyon élveztem, szerintem egy esélyt adhatsz neki. :)


Én is 15 vagyok amúgy (mondjuk lány, de mindegy), szóval ne hidd, hogy valami húdeérett Büszkeség és Balítéletet ajánlottam :D (Bár azt is olvastam, és nem is volt rossz :D)

2016. szept. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Sajnos az Elitalakulatnak és a Da Vinci Kódnak láttam a filmjét/filmjeit, de nagyon köszönöm a válaszokat, tényleg érdekesnek hangzik mind. Még esetleg annyit megmondanátok, hogy a "Végjáték" című könyvnek van e köze az ugyanilyen című, nem olyan régi filmhez?
2016. szept. 30. 07:38
 6/11 anonim ***** válasza:

Lehet nem tudod, hogy egy könyv ezerrel jobb mint a róla elkészült film, és sokszor nem is azt adja vissza filmben ami a könyvben benne van.

Én előbb olvastam pl: A Da Vinci-kódot, később megnéztem filmben. Messze nem volt olyan izgalmas, érdekfeszítő a film mint a könyv. Sok jelenet van a könyvben ami a filmben nem szerepel.

Azért mert láttad filmben még nem kell elzárkózni a könyvtől mert lehet nem is ugyanazt a sztorit olvasod.

2016. szept. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Márciuska ***** válasza:

A Da Vinci kód filmen harmatgyenge, alig ad vissza valamit a könyvből, úgyhogy szerintem láss neki, nem bánod meg! A Battle Royal borzasztóan jó, de elég brutális, arra készülj fel.

Egyébként pedig ezeket ajánlom:

- Dan Brown: Angyalok és démonok, Az elveszett jelkép, A megtévesztés foka, Digitális erőd

- Marina és Szergej Gyacsenko: Arszen és a játék hatalma

- Ursula Poznanski: Erebos

- John J. Nance: Különleges utas, Hajsza az idővel, Vakító villanás, A halott zseni bosszúja (piszokul pörgős repülős krimik, letehetetlen! érdemes megpróbálni egyet)

- J. M. Marks: Összeesküvés-elmélet

- James Rollins: Káosz, Jégbörtön

- Steve Berry: A harmadik titok

- Douglas Adams: Galaxis útikalauz stopposoknak (nagyon őrült sci-fi paródia, esetleg megpróbálhatod, hátha bejön)

- Scott Westerfeld: Leviatán, Behemót, Góliát (ez egy trilógia, egy alternatív-fantasy első világháborúról)

- John Grisham: Az ügyfél (nagyon izgi csavaros-rohanós krimi, szerintem érdemes belenézned)

- Frank Schatzing: Raj (körömrágós kirmi, misztikus beütéssel, ez is nagyon jó)

2016. szept. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

háborúsból én is Leon Uris Meghalsz tengerész-ét javaslom.

Erich Maria Remarque: A diadalívrnyékában is nagyon klassz könyv a 2. vh előtti évekről... bár lehet, 15 évesen még atal vagy hozzá.


Dan Brown összes könyve nagyon jó, izgalmas, szórakoztató.


tudom, hogy nem tartozik a felsorolt témákhoz, és elcsépelt, de 15 évesen a Harry Potter nagyon jó olvasmány lehet. én 30+ vagyok, és az elmúlt 15 évben már vagy 5x olvastam újra az egész sorozatot.

2016. szept. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
*A diadalív árnyékában*
2016. szept. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a remek tippeket, tényleg érdekesen hangzanak. (Csak attól féltem hogy a film lelőtte a poént)


Köszi még1× :D

2016. okt. 1. 08:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!