Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Úgy döntöttem szórakozásból...

Úgy döntöttem szórakozásból írok egy novellát, de nem tudok dűlőre jutni egy fontos kérdésben. Szerintetek melyik lenne a jobb megoldás?

Figyelt kérdés

Még az elején járok, szóval nincs még teljes sztori.

A történet 3 fiatalról szólna, akik már egészen kicsi koruk óta ismerik egymást, szinte a kezdetektől fogva együtt nőttek fel. Ketten közülük kétpetéjű ikrek, egy fiú és egy lány, a másik egy náluk 1 évvel idősebb fiú. Mindhárman 1-1 különleges képességet örökölnek: telekinézis, telepátia, teleportáció.

A lányé lesz a telekinézis, viszont másik kettőben nem tudok dönteni. Annyi biztos még, hogy a lány, és a másik fiú egy párt alkotnak majd, így arra gondoltam, hogy talán a fiúé lehetne a telepátia, mert ez egy érdekes párkapcsolati helyzetet idézne elő, az ikerfiúé pedig lehetne a teleportáció.

Viszont azért alapvetően az ikrek között a való életben is van egyfajta kapocs, szóval lehetne az ikerfiú a telepata, és egyfajta összekötő kapocs hármójuk között.

Ti mit gondoltok?

Ja, és ha már itt tartunk, szerintetek érdemes még ilyeneket írni, vagy már nagyon elcsépelt a téma, és tényleg csak szórakozásként fogjam fel?



2016. okt. 1. 10:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Te döntöd el, kinek melyik képességet szánod. Ne itt várj segítséget, hagyatkozz a saját fantáziádra! Ha nem tudsz dűlőre jutni, akkor pihentesd a sztorit egy kicsit, be fog ugrani a jó megoldás :-)
2016. okt. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A választásban nem tudok neked segíteni, de:

- Igen, elcsépelt téma, de ez nem jelenteni azt, hogy nem alkothatsz jót belőle.

- Valamint, erről szerintem inkább regényben kéne gondolkoznod, nem novellában... úgy lehet túl sűrű lesz.

2016. okt. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a jó tanácsokat! :)


Alszom rá még egy párat, és utána magam döntöm el.

És igyekszem újszerűen megközelíteni a témát. (Erre már vannak jó ötleteim).

A regényen is gondolkodom, mert igaz, ami igaz, sűrű lenne novellának...

2016. okt. 1. 18:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Valóban soknak tűnik egy novellához, de azért írd le magadnak vázlatosan, milyen történetre gondoltál. Mindezt csak nagy vonalakban ismertetve, mondjuk a fiú és a lány "különleges" kapcsolatára kihegyezve, egy jelenetet kiragadva simán működne novellában is. Vagy akár több novellában kibontva.
2016. okt. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm neked is a tippet! :)
2016. okt. 1. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!