Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok! Miért olvasnak...

Mit gondoltok! Miért olvasnak egyre kevesebbet az emberek? ) : Ti mit tennétek ez ellen? Hogyan hoznátok meg a kedvüket? O. O

Figyelt kérdés

#könyv #ötlet #olvasás #olvasmány #olvasáshiány #kevés könyv
2016. okt. 7. 21:24
 1/10 anonim válasza:
Sokan kockák.
2016. okt. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Videójátékok, filmek, csomó más videó - mind ott van a számítógépen/neten.
2016. okt. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja és a Facebookot ki is felejtettem.
2016. okt. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Mivel hozzászoktunk hogy nem kell elképzelni semmit a számítógépek miatt, elfogyott a kreativitás és a képzelőerő és hülye leszek a könyvet választani a szg helyett a mai világban
2016. okt. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
oh hat azert meg mindig sok az olvaso ember, mostanaban meg ujra divatba fog jonni ahogy eszreveszem, foleg a lanyok koreben :DD en is imadok olvasni, de ugyanugy sorozat-filmb*zi vagyok, szoval nem minden kocka csak kocka a kockak is szeretnek olvasni, marmint valamelyikuk.
2016. okt. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A jó / értelmes filmeket én is szeretem! De emellett olvasni is! És őszintén szólva, csak a hasznát érzem, sőt(!) olyan, mint a gyereknek a napi kis nasi. :D

A " divat olvasokat " és a " olvasok valami menő könyvet, hogy észrevegyenek " típus embereket mondjuk nem szeretem ! :/

De tény, hogy napi (legalább! ) egy fejezetbe senki sem hal bele, és az agynak - léleknek, szinte gyógyszer! :D

2016. okt. 7. 21:50
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vettem észre, hogy van olyan ember aki egyszerűen nem képes leülni és elolvasni akár tíz oldalt, mert nem köti le, annak mondhatok akármit, hogy ilyen jó meg olyan jó. És van olyan, akinek egy ízléséhez megfelelő könyvet kell a kezébe adni, ezt persze nagyon óvatosan, nehogy ne tetsszen neki, és megutálja az egész olvasást. Én a barátnőmmel voltam így, aki nem olvasott, aztán ajánlottam neki a Harry Pottert, amit nagy szenvedés után el is kezdett, és végül tetszett neki. Nem mondom, hogy könyvmoly lett belőle, de azért a HP nem rövid így kezdésnek.
2016. okt. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is teljesen ez volt a fejemben, hogy van egy %- aki abszolút nem " képes " rá, nagyon nem akarja. Viszont nagy részüknek, meg kell találni a megfelelő könyvet, hogy rákapjanak. Legyünk őszinték, a mai világban még az emberektől is teljesen el vagyunk idegenedve, így könyvet sem tudunk ajánlani a másiknak ! :/
2016. okt. 7. 22:20
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Jelentős az oktatás sara is, iszonyú számok vannak, hogy hány fiatal nem tud rendesen olvasni, vagy rossz a szövegértése (netán funkcionális analfabéta). Nekik akármilyen jó könyvet adnál a kezükbe, hiába érdekelné őket, nem tudják felfogni a szöveget, kín az egész.
2016. okt. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a "modern technika vívmányai" miatt nem olvasnak annyit az emberek. Lássuk be, annyi információ zúdul minden nap a nyakunkba, hogy sokan egyszerűen már képtelenek egy könyvre odafigyelni. Plusz itt van a türelmetlenség: minek napok/heteket tölteni egy könyv olvasásával, ha ott van a film, amit 2 óra alatt meg lehet nézni?

Nagyon sajnálom, hogy sok ember szinte sosem vesz könyvet a kezébe, rengeteg mindenről lemarad, a lelke nem feltétlenül fog gazdagodni a facebookozástól meg az állandó chateléstől.

Szerintem azzal tehetünk a legtöbbet, ha jó példát mutatunk azzal, hogy mi igenis szeretünk olvasni, esetleg mesélünk arról a könyvről amit éppen olvasunk, elvisszük a másikat könyvtárba, könyvesboltba, antikváriumba.

2016. okt. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!