Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen írói stílusú könyveket...

Milyen írói stílusú könyveket olvastok szívesen?

Figyelt kérdés

Itt arra gondolok, hogy E/1 vagy E/3-ban olvasható a történet, vagy hogy nagyon részletesen van leírva minden, vagy épp csak a lényeg, esetleg mennyire káromkodós, durva a szöveg, illetve szeretitek az olyat amikor a mesélő megszólítja az olvasót? pl: Tudjátok, van az az érzés amikor..."

Persze ez függ a könyv témájától is, de most leginkább ilyen egyszerű, szerelmes regényekre gondoltam.


2016. okt. 28. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Minden attól függ, milyen célból használják.

Nekem midnegy, mit használ az író, ha a célnak megfelelő, szükséges, eredményes.

Ezért csak egy tényleges műről tudom megmondani, hogy jó döntés volt e ez meg az, avagy sem.


Egyébként mit jelent az "egyszerű szerelmes regény"? Csak tőmondatokból áll? Nincs benne fantázia? E/1? E/3?...

2016. okt. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy semmi misztikus vagy krimi szál nincs benne, úgymond hétköznapi eset. Amolyan tömeg történet: megismerkedik a két főszereplő, egymásba szeretnek, 1-2 csavar ami felborítja a kapcsolatukat de happy end a vége:)
2016. okt. 28. 11:55
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik megfelelően kifejezi az adott könyv céljait és amit az adott író tud megfelelően használni.

Egy kis tinilányka 0 tapasztalattal NEM fogja tudni jól megjeleníteni egy karakter belső világát, mert semmi értelmeset nem tud az emberi természetről.

Rengeteg írást kamuzó (mert nem tud, nagyon nem) kamasz szereti az első személyt, de annyira bűn rosszul csinálják, hogy az valami hihetetlen. NEM lenne szabad egymást követni a hülyeségbe és kóklernek lenni a másik száz kókler után.


Durva a szöveg, ha azt kívánja. Ordenáré bunkó stílus, csak mert a plázában az a divat, az nem kell, mert igénytelen gagyi. Egyszerű, bugyuta limonádé szerelmes retkekbe miért kellene sok káromkodás? Neked ilyen a szerelem? Oké.


Az olvasóval való személyeskedés és negédes bratyizás szerintem szintén béna.


Mondjuk te direkt egyszerű nyálra gondolsz, azoknak meg olyan is a közönsége, hogy zabálják a gagyit. Főleg ha tinilányoknak írsz, akkor oda jó lesz a vacak is, hát Leiner Laura is sztár, pedig aztán írni nem tud a szentem.

2016. okt. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Egyrészt nem mondtam hogy szándékozom írni bárkinek is;)

Másrészt a durva és káromkodós szöveg alatt arra gondoltam, hogy 18+os részeket részletezi, egyszóval nem tinilányoknak szóló, hanem fiatal felnőtteknek.

Onnan jött fel a kérdés is, hogy olvastam egy szerelmes regényt, amit a cenzúra messziről elkerült, alias nem adnám egy kistini kezébe pedig csöpögős maga a történet.

2016. okt. 28. 12:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Pedig pont a kistinik imádják az ilyen 18+-os részeket, még ha elvileg nem is ők a célcsoport. (Ugyan, megérjük mi még, hogy ők lesznek!) Más kérdés, mit szólnának egy valóban durva 18+ regényhez, mert csöpögős sztorinál ilyet kevés szerző vállal be (elvégre a célközönség nem ezt igényli, hanem valami káromkodós áldurvaságot).

Egyébként egyetértek a #3 válaszolóval.

2016. okt. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Onnan jött fel a kérdés is, hogy olvastam egy szerelmes regényt, amit a cenzúra messziről elkerült"


Ne keverjük ide a cenzúrát. Ha cenzúra lenne, akkor alig jöne ki olyan könyv, kérpegény, film, játék..., ami ne lenne megnyírbálva.

Ha ráírják, hogy felnőtteknek, 18+..., akkor a gyerek és a süzlő felelőssége, hogy a gyerek kezébe kerül-e.


A Sunstone kérpegényen is ott van a besorolás, ahogy atöbbin is ott kell lennie.

(Egyébknét ez a kérepgény krööket ver az olyan fércművekre, mint a Szürke ötven árnyalata.)

2016. okt. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem szeretem a túlburjánzó tájleírásokat, meg amúgy semmilyen leírást, jobban szeretem ha itt egy bizonyos fokú tömörségre szorítkoznak, emellett kedvelem ha sok (az érdekes) párbeszéd.
2016. okt. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!