Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Petronella név jó egy könyv...

A Petronella név jó egy könyv főszereplőjének?

Figyelt kérdés

Ti milyen nevet adnátok neki?

Nincs vkinek ötlete hogy mi legyen a gimi neve ahova a főszereplő jár ( kítalält gimi nevet szeretnék)?



2016. okt. 30. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. okt. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És a Meggyesfalvi Alida Hajnalka?
2016. okt. 31. 10:38
 3/5 anonim ***** válasza:

A név attól függ, milyen környezetbe, milyen jellegű hőst akarsz helyezni, és milyen jellegű a történet. A legtöbb esetben nem igazán jók a nagyon különleges nevek, bár ma már a való életben is egyre különösebb neveket adnak a gyerekeknek a szülők, ez igaz.

Szóval először azt gondold át, pontosan mit is akarsz kezdeni a hőssel, és hogy ahhoz illik-e adott név.

2016. okt. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

És akivel okvetlenül összejön a történet végére, az Petróniusz. A gimi neve meg legyen "Kítalält".


Az ilyen nevekkel az a baj, hogy különlegesnek akarja láttatni a karaktert. Csakhogy. Ez nem fogja különlegessé tenni, ha közben ugyanúgy viselkedik, mint a többi hetvenháromezer gimis lányregény főszereplője. Ha pedig mégsem viselkedik úgy, és valóban különleges, akkor a név ezen már nem oszt, nem szoroz.

Szóval az egyszerű név máris őszintébb. Persze lehetnek kivételek, például ha paródiát írsz, bár a kérdésből ítélve úgy gondolom, te komolyan akarod venni a karakteredet.

2016. okt. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az előttem írok tökéletesen megfogalmazták, amit én is írni szerettem volna, de én meg annyit hozzatennek, hogy ha menő csaj lenne, akkor jo neki, de ha szürke kiseger karakternek szanod, akkor valami más nevet válassz!
2016. nov. 5. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!