Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hol lehet/érdemes idegen...

Hol lehet/érdemes idegen nyelvű könyveket keresni?

Figyelt kérdés

Már régóta keresek olyan idegen nyelvű könyveket aminek nem nehéz a nyelvezete,és megállja a helyét a mai korban is. De nem nagyon találtam,csak ilyen komoly könyveket.

Engem az angol könyvek érdekelnének,mert azt tanulom. Minden segítséget szívesen veszek. :)



2016. nov. 4. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Esetleg az angolkonyvek.com oldalon.
2016. nov. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi. :)
2016. nov. 6. 09:05
 3/4 Márciuska ***** válasza:

Bookline-on és Alexandrában is találhatsz egyszerűsített klasszikusokat, ha beírod a keresőbe, hogy easy reader vagy könnyített olvasmányok. Ezek általában híres regények leegyszerűsítve, könnyű nyelvezettel, különböző haladási fokoknak megfelelően, általában cd melléklettel és az olvasmányhoz kapcsolódó játékos feladatokkal. Általában az Oxford bookworms sorozat részei, így is rákereshetsz, vagy pedig a Penguin readers sorozatra is. Budapesten van egy Oxford-könyvesbolt a Gerlóczy utcában, a Ferenciek tere közelében, ahol nagy választékban találhatsz Oxford bookworms könyveket. Egyébként itt vannak tankönyvek is, meg néhány angol nyelvű regény is.

Ha nem egyszerűsített könyveket akarsz, hanem eredeti regényt, akkor az ifjúsági irodalmat ajánlom, azoknak könnyű a nyelvezete. Például a Micimackó angolul is nagyon jó. Én azt szoktam csinálni, hogy a goodreads.com oldalon böngészek a "middle grade" kategóriában (ez kb 10-12 éveseknek szóló fantasy), aztán ha választottam, akkor a prospero.hu oldalon megrendelem az adott könyvet, akik megszerzik nekem. Ami hirtelen eszembe jut: nagyon jó volt James Riley-tól a Half upon a time trilógia, Epstein-tól a Familiars trilógia, Applegate-től a The one and only Ivan, Sarah McGuire-től a Valiant, Jaclyn Dolamore-tól a Magic under glass kétrészes, vagy Kathi Appelt könyvei.

2016. nov. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Aniiko1000 válasza:
ha szereted a krimiket, Nesbo-t könnyű olvasni angolul
2016. nov. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!