Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Leírnátok, hogy mi a véleménye...

Leírnátok, hogy mi a véleményetek erről a fantasy "varázslat rendszerről"?

Figyelt kérdés

Nem igazán vannak emberek, akiknek az ilyesmit el tudnám mondani. Ezért jó lenne, ha leírnátok, hogy a tervem mennyire működőképes egy történetben.


Nem ebből áll az egész sztori, viszont a részét képezi, az egyik fontos eleme.


Tehát az adott világban a mágia tudománya nem igazán van jelen, csak néhány formában és a legtöbbet így is homály fedi.

A varázslat legismertebb és legelterjedtebb formája az alkímia. Ez nem egészen ugyanaz az alkímia, amit mi ismerünk, eléggé szabadon értelmeztem (lehet majd a neve is megváltozik). A lényege annyi, hogy a varázslatoknak mindig ára: különböző alaponyagokat, összetevőket kell használni hozzá.

Na most amire ki szeretnék térni, az az egyik legnehezebb ágazata: amikor élettelenből élőt teremt, azaz a gólemkészítés. (Ennek a neve is lehet megváltozik.)

Az alkimisták felfedeztek egy olyan anyagot (fémet), ami képes megváltoztatni a halmazállapotát bármikor szilárdról folyékonyra és vissza. Ez a fém adja a gólem kültakaróját, "bőrét". Mivel az állaga változtatható, ezért az emberi bőrt is tudja kiválóan utánozni, a megfelelő színezéssel pedig tökéletes ember másolatot lehet alkotni. Ezt fel is használják, ha pl. megbízható kémre van szükségük valahol. A gólem mindig hűséges a "teremtőjéhez".

Viszont a gólem létrehozásához mindig szükség van valami (egykor) élő dologra is. Ami általában emberi testrész. Aminek lehet előnye és hátránya is. Ha pl. egy ember szemét használják fel a gólemhez, akkor a gólem felismerheti azokat, akiket a szemek előző gazdája már látott, ha pl. egy kardvívó kezét használják, akkor emlékezhet bizonyos mozdulatokra, fogásokra, stb.

Az egyetlen tiltott testrész a létrehozásánál az agy, mivel a gólemnek megvan a maga személyisége (nem öntudatlan robotok). Ha emberi agyat használnak, akkor megőrül teljesen (tudathasadás).


Az egyik karakter, egy gólem kém lenne a királyi udvarban. A király nővérének halva született lányából (a neme még változhat, de egyelőre lány) alkották volna meg. Abban lenne különleges, hogy egy egész emberi testet használtak a teremtéséhez, benne az aggyal is, de mivel babáról volt szó, ez nála nem okozott látszólagos károkat. Az anya azért vesztette el a babát, mert az erőszakos férje agyonverte és mivel nem először fordult elő, ezt a gyereket már nem szerette volna elveszíteni, ezért bízta a testét egy alkimistára, hogy esetleg így valamilyen formában visszakapja a lányát. Erről a gólem nem tud. Mindenesetre az anyja a személyes bosszúhadjáratára használja fel őt, ami a család többi tagja felé irányul (ki akarja irtani őket).


Szerintetek ez működő ötlet lehet? Vagy dolgozzam inkább át? Vagy nagyon rossz?



2016. nov. 26. 13:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szerintem jó ötlet, igaz hogy több mindenre is figyelni kell (a varázslat milyen formáját használják, egy egyszerűbb varázslatnál mit kell tenni, összeszedni,hogy működjön, a gólem teremtésénél mire van szükség, milyen testrészt használtak nála, kinek a testrészét, mik a tulajdonságai, ki a gólem gazdája...)

A nevekről: a "gólemkészítés" nekem nem tetszik. Van egy varázslatunk amelyben gólemeket készítünk, mi legyen a neve? Hmmm.. á megvan, gólemkészítés! Mintha nem tudtad volna eldönteni hogy mi legyen, és a legegyszerűbb döntésnél maradtál volna.

És teljesen biztos vagyok benne hogy valahol már hallottam azt a szót hogy alkímia, csak nem tudom hogy hol.

De az ötket tetszik.:)

2016. nov. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Oké, köszi.

Ezért gondoltam, hogy majd még változtatok az elnevezéseken. Ez még csak egy vázlat lényegében. De azért túl földöntúli nevet sem akarok neki adni.


Az alkímiás varázslatok nagy része sokkal egyszerűbb. Növényeket (általam kitalált fajok) használnak legtöbbször, amikből kinyerik a kivánt hatóanyagokat. Hm...tulajdonképpen bájital kotyvasztás. Tűzgömböket és villámot nem lehet nagyon szórni vele. Szóval a lényeg, hogy nem kell különlegesnek lenni hozzá, bárki megtanulhatja, aki akarja és elérhető a számára.

Az igazi problémát az alapanyagok beszerzése jelenti, mert nem nőnek akárhol és a termesztésük sem egyszerű. +Az emberek egy része nem is nézi jó szemmel, főleg a gólemek miatt.


Az alkímiát törivel vagy kémiával kapcsolatban hallhattad. :) Ha nem irónia volt. :D

2016. nov. 26. 17:32
 3/18 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon tetszik, bár a magyarázat elejének erős FMA szaga volt, a vége érdekes lett és szívesen olvasnam
2016. nov. 27. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor megpróbálom csiszolgatni. A Full metal alchemist-ről már hallottam, de még nem láttam. :) De az alkimista elnevezés tetszik. Ha meg is változtatom majd, akkor is valami ehhez hasonló szót szeretnék.
2016. nov. 27. 15:18
 5/18 anonim ***** válasza:
Nem a név miatt. :) Egyébként baccano című animeben is vannak alkimistak. A mindig van ára rész. Azt hittem valami olcsó cooy lesz de tényleg nagyon izgalmasan hangzik, szívesen olvasnam
2016. nov. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ja ezt már írtam bocsi. :P
2016. nov. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nem baj. Szívesen olvasok véleményeket (akkor is, ha negatív vagy ha már volt), mert tényleg nem nagyon tudom kinek megmutatni élőben. :D

A Baccanóról viszont nem hallottam. Nem gyakran nézek animéket. Eddig csak a Death Note-ot, a Parasyte-ot, A szél harcosait és az Attack on Titan-t láttam. Ennyiben merül ki a tudományom egyelőre.


A másolásban viszont lehet valami, mert van pár olvasmány, ami hatással volt rám és szeretnék is hasonlót írni. Amíg szórakoztatom magam vele, addig talán nem akkora baj.

Amint lesz pár oldalam vagy fejezetem felrakom kritizálásra. :)

2016. nov. 30. 22:58
 8/18 anonim ***** válasza:
Szerintem mukodhet az otlett. De erosen ugy hangzik tenyleg mint a FMA
2016. dec. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Na most már meg kell néznem, hogy mi az, ami ennyire hasonlít benne.
2016. dec. 1. 21:58
 10/18 anonim ***** válasza:
Csak az a rész volt fma-s, de abban nincsenek golemek. Én nem szeretem, de érdemes megnézned, hátha ichletet ad
2016. dec. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!