Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvekből lehet tanulni?

Milyen könyvekből lehet tanulni?

Figyelt kérdés

Sokszor látom az interneten azt az illusztrációt, amely azt ábrázolja, hogy az emberek a könyvekre állva mást és mást látnak, mivel aki sok könyvet olvasott az többet tud, mint az aki nem és álomvilágban él.

Milyen könyvek vannak, amik nem feltétlenül szakkönyvek és lehet belőlük tanulni?

Nekem az egyik példa Az idő rövid története, bár még nem olvastam, de szeretném.

Tudnátok ajánlani ilyen könyveket, amelyek segítségével úgymond kinyílik az ember szeme? Ha értitek mire gondolok :)



2016. dec. 5. 12:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Amit te szeretnél, azt semmilyen könyv nem tanítja.
2016. dec. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amit tudok ajánlani az a Duncan Shelley könyvek.Nehéz hozzájztni de próbáld meg. :)
2016. dec. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Márciuska ***** válasza:
100%

Szerintem nincs olyan könyv, amiből nem lehet tanulni. Minden könyvből lehet valamit tanulni, még ha csak egy ponyvaregény is az. A lényeg szerintem, hogy minél többet és többfélét olvasol, annál jobban tágul a látóköröd. Ha pl. olvasol egy kalandregényt, ami történetesen a középkori Indiában játszódik, akaratlanul is megtudsz egy csomó dolgot az adott időszakról és környezetről. Vagy ha egy teljesen hétköznapi szerelmes regényt olvasol, akkor is tanulsz az emberi viselkedésről, különböző emberi viselkedésmintákat látsz, esetleg erkölcsi tanulságot vonsz le. Szóval csak bátran olvass bármit, nem lesz károdra. Minden egyes könyv tágabbra nyitja a szemet.

De hogy konkrétabb legyek, azért tudok olyanokat mondani, ami segíthet, többféle témában is. Szerintem mindegyik hasznos.

Filozófiát, pszichológiát érintően:

- Paulo Coelho könyvei

- Müller Péter könyvei

- Popper Péter könyvei


Egy kis matematika, logika és fizika:

- Mérő László könyvei

- Stephen Hawking könyvei

- Egely György könyvei


Történelem, társadalom, nyelvek:

- Nemere István könyvei

- Lawrence Gardner könyvei

- Ráth-Végh István könyvei

- Kiss Dénes könyvei

- Czakó Gábor könyvei


Regények, amiket érdemes elolvasni:

- Jostein Gaarder: Sofie világa, Tükör által homályosan

- Helen Keller: Csöndes sötét világom

- Aldous Huxley: Szép új világ

- Selma Lagerlöf: A Halál kocsisa

- Daniel Keyes: Virágot Algernonnak

- Theodore Sturgeon: Több mint emberi

- Szentgyörgyi P. József: Elveszett emberiség

- Isaac Asimov regényei

- Philip K. Dick könyvei

- Orson Scott Card: Múltfigyelők

- Margaret Atwood: A szolgálólány meséje

- George Orwell: Állatfarm

- Robert Merle: Állati elmék, Védett férfiak, Malevil

- Katheryne Stockett: A Segítség

- F. H. Burnett: A titkos kert, A kis lord, A padlásszoba kis hercegnője

- Gwen Cooper: Homér

- John Hersey: Harangot Adanónak

- Eleanor H. Porter: Az élet játéka

- Lois Lowry: Nyáron történt

- Szabó Magda: Sziget-kék, Tündér Lala

2016. dec. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!