Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek megérné így...

Szerintetek megérné így könyveket írni?

Figyelt kérdés

Vázlatpontokba szedem hogy áttekinthető legyen a dolog:


-Egy hatalmas,pangea méretű kontinensen játszódik minden.

-Középkori fantasy világ.

-rengeteg különböző faj,táj,helyiség.

-összességében nagyon sokszínű fantasy világról van szó.

-A könyv lényege hogy novellákból állna és semmi másból.


Ezek a novellák mindenféle összefüggés nélkül lennének.


Pl:


1.novella - 2 tolvaj összefog hogy kiraboljanak egy karavánt az egyik erdei ösvényen,de közben rájuk támad egy másik útonálló banda vagy valami hasonló.


2.novella - egy csapatnyi kalandor eltéved egy réges régen elhagyatott bányában és az ott ólálkodó szornyetegekkel kell szembenézniük miközben rémületben úszve keresik a kijáratot


3.novella - két rivális település kicsi csatározásairől szólna.Ilyen-olyan "merényletek" puskaporos hordó robbantása,összecsapások (afféle csetepaté)


tehát minden egyetlen világban játszódna,de 40-80 oldalas részleteket ragadnék csak ki belőle.



Az első novellámat már meg is írtam.Az lett 20 oldalas.

Ha kell valakinek minta,akkor küldök.



Nem egy könyvet tervezek így,hanem az a célom hogy minél tágasabbra és tágasabbra növeljem ezt a hatalmas világot.

Úgy állok hozzá hogy minél több oldal,szó,karakter vagy sor van írva egy adott világról,annál nagyobb,terebélyesebb és fontosabb, "jobb" lesz.



2016. dec. 5. 14:52
 1/9 A kérdező kommentje:

persze,most durva példákat hoztam,de olyasmit akarok,mint a Conan a Barbár gyüjteményes könyve.Nincs összefüggés,csak kiragadott részletek,novellák.


A kontinensem minden táján játszódnának sztorik.

Dzsungel,hegységek,puszták,erdők,sivatagok,barlangok,elhagyott bányavárosok,mindenfélék

2016. dec. 5. 14:54
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
hajrá!
2016. dec. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha kedvet, eltökéltséget érzel hozzá, írjad, ne tartson vissza semmi.
2016. dec. 6. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Természetesen lehet így :) Olvastál Mikszáthot? A Tót atyafiak pont ilyen: 4 nagyobb novellából áll és így 200 oldal az egész.
2016. dec. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én kérek szépen mintát, érdekelne :D

De csak akkor, ha jól és érdekesen van megírva :3

2016. dec. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ha élvezed, csináld!

(amúgy nekem is Mikszáth jutott eszembe

meg Tóth Krisztinától a Pixel, ahol nagyon zseniálisan kapcsolódnak egymáshoz az egyes történetek.)

2016. dec. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Megalkottam a világhoz egy leírást, leírtam hogy néz ki, kb mekkora a kontinens, hogy oszlanak szét a tájegységek, milyen fajok vannak, hol jellemzőek, a fajokra mi jellemző pontosan. A kontinens történelméről külön nem írtam, azt a novellákban lévő párbeszédekből ismerheti MAJD meg az olvasó.

A negyedik novellát írom most. A4-es méretben 4 és 8 között vannak a hosszúságaik.

2016. dec. 10. 12:55
 8/9 anonim válasza:
Nekem így elsőre a Szilmarilok ugrik be arról, amit leírtál, és mint azt tudjuk, az egy remekmű, úgyhogy ilyen alapon rossz nem lehet az ötlet :) Nekem tetszene, érdekelne, ha tudsz küldeni belőle mintát, szívesen elolvasnám. Nagyon sok sikert és kitartást, kedvet és fantáziát kívánok hozzá! :)
2016. dec. 18. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Engem is nagyon érdekel ez a történet. Elküldenéd majd, ami kész van belőle? :)

2017. jan. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!