Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyveket ajánlanátok...

Milyen könyveket ajánlanátok egy olyan embernek, aki soha nem olvasott még egyetlen könyvet sem?

Figyelt kérdés

Magamról beszélek. 23/F


Kötelező olvasmányokba se kezdtem még bele. Önszántamból meg pláne. Ne értsétek félre, nem vagyok rá büszke. Ezt tájékoztatásként írom, a tippek meghozatala miatt.


Dolgozom. A munkás szállón, nincs tv (nem is szeretnék), nincs rádió (ótvar műsoraik nem érdekelnek), nincs internet, sem pedig társaság.


Kérlek benneteket, olyan könyveket ajánljatok, ami egy igazi kezdőnek is tetszene, lekötné és motiválja az olvasást.

A könyvbeli kulturális degradálást hanyagoljuk.


Bármennyit írhattok csak tényleg jók legyenek, mivel - jó esetben - havonta egyszer tudok hazajönni.


Köszönöm!



2017. jan. 2. 13:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Az biztos hogy nehéz így ajánlani. :D


Michael J. Sullivan: Trónbitorlók - igaz egy fantasy sorozat első része, de némileg lezárt (és a fantasy elem sincs túlzásban). És pont hogy kezdésnek szerintem tökéletes. Mivel a klasszikus fordulatokat eleveníti fel.


Andy Weir: A ​marsi - egy részes sci-fi könyv, de nincsenek benne földönkívüliek, csak egy kellően humoros és tudományos sztori egy rendkívül szimpatikus fickóról aki a Marson ragad. (A film miatt ismerős lehet)

2017. jan. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Parom munkaban a Karl May konyveket olvasta.

En a Harry Pottert ajanlom.

2017. jan. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Márciuska ***** válasza:
100%

Megpróbálok adni pár ötletet, bár mivel nem olvastál még, ezért nehéz eltalálni, milyen téma fog lekötni, hiszen magad sem ismered még az ízlésedet ilyen téren. Ezért elég vegyes lesz a kínálatom, hátha valamelyik megtetszik.

- Karl May könyvek (Az Ezüst-tó kincse, a Medveölő fia, Winnetou stb. Mondjuk May eredetiben elég terjengős, de Magyarországon az átdolgozott verziók kerültek általában kiadásra, azok tényleg jók)

- Rejtő Jenő könyvei (Aki szereti, az megőrül érte, de nehéz megmondani előre, kinek fog bejönni a stílusa. Én imádom, érdemes megpróbálnod)

- Agatha Christie könyvei (Megint csak ízlés kérdése, én inkább filmen nézem, de nagyon csavaros krimijei vannak)

- John J. Nance: Különleges utas, Hajsza az idővel, A halott zseni bosszúja (repülős krimik, de valami hihetetlenül pörgősek, szerintem kimondottan olvasásra bírnak bárkit)

- Rob MacGregor: Indiana Jones könyvek (Ha filmen szeretted Indyt, akkor hajrá)

- Jules Verne: A tizenöt éves kapitány, Kétévi vakáció, Grant kapitány gyermekei, A rejtelmes sziget, Sándor Mátyás, A dunai hajós stb. (Igazi klasszikus, bár kicsit terjengős a stílusa, néha szeret sokat beszélni, de hát Verne az Verne, és a kalandhoz nagyon ért)

- Erich Kastner: Emil és a detektívek, A repülő osztály, Az eltűnt miniatűr, Három ember a hóban (Jó, ifjúsági regények, de annyira kedves, vicces és kalandos, olyan régimódian jó mind)

- Michael Ende: Végtelen történet (Tudom, ez meg aztán főleg gyerekkönyv, de az egyik legjobb, úgyhogy megéri)

- Diana Wynne Jones: A vándorló palota, Az égi palota, A másik palota (Nagyon vagány, nagyon vicces, nagyon őrült, és nagyon jó)

- Leslie L Lawrence könyvek (Hihetetlen humora és fantáziája van a fickónak, olyan csavaros történeteket ír, hogy nem tudod letenni, közben eszméletlen a dumája)

- John Gilstrap: Túlélés (Túlélős-menekülős-ideghúzós krimi, egy fiatal fiúval a középpontban, nagyon izgi)

- Fekete István: A koppányi aga testamentuma (Számomra klasszisokkal jobb, mint az Egri csillagok, és ebben is vannak törökök, vívás meg igazi hősök)

2017. jan. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Hát ez így elég nehéz.

Annyit tudok mondani,hogy én anno Leslie L.Lawrence könyvekkel kezdtem,csupán unalom űzés miatt...aztán túl jól sikerült az unaloműzés.

Azóta is imádom a könyveket.

2017. jan. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Csakis Harry Potter! Mindenkivel képes megszerettetni az olvasást :)
2017. jan. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Valóban jó a Harry Potter is,bár nehezen tudom elképzelni,hogy egy 23 éves srác aki még nem nagyon olvasott ezzel fogja kezdeni :D
2017. jan. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Kérdéses hogy melyek azok, amiket majd megtalálok a könyvtárban. Viszont mindegyiket felírom és ellenőrzöm őket.

Néhányukat már láttam film formájában, mint a Harry Potter részeket és pl. a Andy Weir: A ​marsi könyvet is. Ez okozhat bonyodalmat a könyv esetében? Arra gondolok, hogy lelövi a végét, a csavarokat, ez mennyire teszi tönkre a még ki se alakult varázst bennem? :D


Egész nyugodtan írjatok még könyv címeket. Mindenkinek ment a zöld, köszönöm hogy foglalkoztok a kérdésemmel.

2017. jan. 5. 19:57
 8/14 Márciuska ***** válasza:
Szerintem nyugodtan olvashatsz olyat is, amit már láttál filmen. Persze, a lényeget így már tudod, meglepni nem tud a könyv a sztorival, de általában egy könyv mindig sokkal gazdagabb, sokkal részletesebb, mint egy film, egy csomó plusz dolog van benne, részletek, hangulatok, gondolatok. Viszont azt is be kell ismernem, hogy nekem eddig mindig az tetszett jobban, amivel először találkoztam. Ha a filmet láttam először, és csak utána olvastam el a könyvet, akkor a film; ha a könyvet olvastam először és utána láttam a filmet, akkor a könyv. A két eset közül viszont az első a jobb szerintem, a könyv nem tud túl nagy csalódás lenni, a film viszont nagyon.
2017. jan. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Lilith1994 ***** válasza:
Jó támpont lenne ha mondanál oly filmet amit szeretsz mert akkor az alapján tudnánk segíteni neked :)
2017. jan. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
A tényleg jó és kalandos filmeket. Sci-fi, ami szintén kalandos, mint pl. Mentőexpedíció, Csillagok között.
2017. jan. 9. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!