Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Cassandra Clarenek hány és...

Cassandra Clarenek hány és milyen sorrendben vannak azok a könyvek amik a végzet ereklyéihez kothetőek?

Figyelt kérdés
Szóval én most olvastam ki a végzet ereklyéi 3.-at azaz az Üvegvárost és utána olvastam, hogy az író ugy ajánlja hogy most olvassam a pokoli szerzetek1.-et. De olyan is van hogy Bane krónikák. Ti olvastátok ezeket a végzet ereklyéit kiegészítő köteteket? Ha igen milyen sorrendben és tetszettek? Előre is Köszi!

2017. jan. 7. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Nos én a végzet ereklyéi ötödik része után álltam neki a pokoli szerkezeteknek, nekem úgy teljesen jó volt. Aztán olvastam az utolsó részt, jöttek a Bane krónikák, végül az árnyvadász akadémia.

Nekem ez a sorrend vált be.

Amit még megjegyeznék az annyi, hogy most megy a Lady Midnight, ami ezekhez köthető, de a főszereplők már mások.

Én nem vettem meg a könyvet és nem is fogom.(nem az "új" főszereplők miatt, hanem azért mert ez a könyv történetileg és tartalmilag is egy nulla. A felépített világból akarnak még több pénzt kisajtolni vele, pláne, hogy népszerüsítésnek még ott megy a tavaly indult sorozat is.)

2017. jan. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én először a Pokoli szerkezeteket olvastam, és csak utána a Végzet ereklyéit. A többi könyvet, vagyis a Bane Krónikákat és Az árnyvadész akadémia köteteit ezek után olvastam, de a Bane Krónikák az a Végzet ereklyéihez és a Pokoli szerkezetetkhez is kapcsolódik, konkrétan Magnus szemszögéből látjuk az árnyvilág fő történéseit és emellett meg tudjuk azt is, hogy miért van kitiltva Peruból, valamit vannak Malec novellák is közte.


Cassandra Clare eddig magyarul megjelent árnyvadászos sorozatai kronológikus sorrendben:


Pokoli szerkezetek

Végzet ereklyéi

Árnyvadász akadémia

Gonosz fortélyok (Lady Midnight)


És a Bane krónikák az azt hiszem hogy csak a Végzet ereklyéi és a Pokoli szerkezetek alatt játszódik. Értem ezt úgy, hogy ugyan hamarabb kezdődik, és picivel később is van vége, de a Lady Midnighthoz nem kapcsolódik.


Egyébként, ha a Lady Midnightot el szeretnéd majd olvasni, ajánlott a Bane Krónikákon kívül minden könyvet elolvasni, mert pl a fősereplői azok a Végzet ereklyéi végén jelennek meg a történetben, de feltűnnek szereplők a Pokoli szerkezetekből és az Árnyvadász akadémiából is.


És #1, ha nem olvastam el a Lady Midnightot, akkor hogyan tudsz véleményt alkotni róla?

"A felépített világból akarnak még több pénzt kisajtolni vele" - Tudtad hogy ezt a könyvet egy vers ihlette? Az egész könyv a versre épül, és annyira egyedi, annyira más ez a könyv, mások a szereplők, és a története nagyon jó és izgalmas.

Tehát nagyon szépen kérlek téged arra, kedves első válaszoló, hogy ne ítéld el addig, míg el nem olvastad

2017. jan. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2 vagyok. Az egyedit értem én úgy, hogy a főgonosz nem is annyira főgonosz, mint hinnénk. A jó és a rossz nem válik annyira külön, nem annyira fekete és fehér minden, mint eddig.

Ezzel együtt újabb részeit ismerjük meg az árnyvilágnak, és előkerül a Herondale családnak egy elveszett ága.

Sok új dolog jön be és egyben ötvözi mindazt, amit szeretünk ebben a világban.

2017. jan. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodt szivvel allithatok ilyet, azok utan, hogy nem egy olyan ismerosom volt, akik elolvastak a konyvet, ugy hogy teljesen odaig voltak Cassie felepitett vilagaert, de konkretan kozoltek, hogy ekkkrat konyvben meg nem csalodtak, es en hiszek nekik.:)

Lehet most lehordani azert, mert nekem meg van igy is a magam velemenye, de szerintem, ha mar tobb embernel is ez olvashato az jelent valamit.

En senkit nem akarok semmirol se lebeszelni a velemenyemmel, egyszeruen kinyilvanitom, mert szolas szabadsag ugy gondolom megillet.:D

Termeszetesen, aki akarja olvassa el.

Ahany ember annyi velemeny.

Nektek tetszett, hat oruljetek neki. En az Akademiva novellaval lezartam ezt a vilagot, mert mar feleslegesnek tartom tovabb felpiszkalni.

Lenyeg, hogy annyit engedjunk mar meg valakinek, hogy onallo velemennyel rendelkezzen, akar milyen kornyezo tenyezok is hatnak ra.:)

2017. jan. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Es az lenne meg a kérdésem hogy mivel én könyvtárbol kolcsonzom ezert nem tudok fenntartani sorrendet szoval azt fogom elkezdeni olvasni amelyiket találom. Es az nem baj ha a végzet ereklyei utan pl a bane krónikák kezdem el olvasni? Vagy az akademiasat?


Es mégegy kérdés hogy cassienek vannak meg hasonlóan jo konyvei? Akinek tetszett a végzet ereklyeje az tudna irni cassietol könyveket ha vannak? Koszi

2017. jan. 9. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!