Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok az írás részlete...

Mit gondoltok az írás részletemről?

Figyelt kérdés

Egy kis kísérlet, csak nektek írtam improvizációként. Mi vele a baj? Általában mondják hogy olyan furcsán fogalmazok. Kifejtitek nekem? Zölddel jutalmazom.



A sarokban lévő asztaltál ülök. Túlzottan is hangos az a csapat a pultnál, semmi kedvem a közelükben lenni. Inkább nézegetem őket, azt várom mikor borul le valamelyikük a magas bárszékekről és terül el a hideg, sakktábla mintás kövön. Akkor legalább ki lehet dobni az utcára és végre csönd lesz… Csak próbálnának velem kötekedni. Már a harmadik üres poharat teszem le az asztalra, kényelmesen hátradőlök. Érzem, hogy a whisky döntene tovább hátrafelé, de a szék támlája nem hagyja. Felnyitom az asztalon lévő cigarettás dobozomat és kiveszek egy szálat. Lassan a számba veszem, közben pedig nem veszem le a tekintetem a tőlem alig öt méterre lévő részeg alakokról. Rosetta már nem is foglalkozik velük. A csinos, vörös hajú fiatal lány ellenáll megszólalásaiknak. Sajnálom őt, és én el is küldeném a francba azokat a parasztokat. Most vannak itt először, de már úgy viselkednek mintha évek óta ide járnának és mindenkit ismernének. Hogy én mennyire gyűlölöm az ilyen fickókat…

A lány mindazok ellenére hogy le sem szállnak róla teljes nyugalomban szórakozik el rajtuk. Hiába hiszik azt hogy viccelődik velük, én azért még felfogom a célzásait. Aki odafigyel arra amit Rosetta mond az tudja hogy finomabban ugyan, de nagyobb szúrások hangzanak el az ő oldaláról mint amit a szerencsétlenek felfoghatnának. Persze közben mosolyog, talán nem is kényszerből, lehet hogy élvezi is… Egy ilyen nem túl forgalmas, száraz helyen lehet hogy örül egy ilyen barom társaságnak. Amíg nem tesznek semmi olyat aminek komolyabb következménye lehet nem foglalkozhatunk vele.

Persze Carl, a tulaj most nincs itt. Pedig ő már azt sem tűrné ha ilyen emberek lennének idebent. Őt az sem érdekelte ha valaki csak feküdt a földön és meg sem tudott mozdulni, mindössze annyit várt el az emberektől hogy ne hangoskodjanak. Rendben tartott hely volt. Egyetlen íratlan, és számomra hasznos szabály volt: Az alapzajt amit vendégek és a zene kiadnak magukból ne lépd túl. Egyszerű és jó is. Legalább mindig béke van és nyugalom. Carl mindig is keményebb kezűnek számított mint a többiek és én, Daniel Sikes voltam a jobb keze. Most nincsenek is túlzottan sokan. Még három fiatal srác ül a kocsma másik végében, az a négy szerencsétlen a pultnál, meg én.

Meggyújtom a cigarettát. Lezsibbad a tarkóm, a kezem és a lábam. Napok óta nem is gyújtottam rá.

Rettentően mélyet szippantok belőle, sokáig ki sem fújom a füstöt. Olyan érzésem támad mintha az arcomat belülről akarná valami szétfeszíteni. Végül kiengedem, a lámpafényben jól láthatóan kavargó, hatalmas lusta felhőt hagyok az ülőhelyem fölött. Ahogy felállok és odamegyek a pulthoz úgy tűnik mintha a füst követni akarna engem. Meglódul felém, eltűnik a csíkozódott, tekergő ábrázata majd szétomlik és egyesül a nehéz, meleg levegővel ami idebent van.

Amíg Rosetta lecsapol a pultot támasztó fickóknak négy korsó sört, addig én cigarettafüstből képzek magam köré ködöt. Ne is lássanak. Megmosolyogtat a gondolat, talán tényleg nem is vették észre hogy idejöttem. Nem is akartam már foglalkozni velük. Inkább csak hallgattam a swinget ami a zenegépből szólt, és ujjaimmal kopogtam a pulton.



2017. jan. 8. 13:44
 1/2 anonim ***** válasza:
68%

Nem rossz amúgy. Érdekes kis szösszenet volt, azonban van egy két rész, ami nem illik oda.

Szerintem a harmadik pohár helyet lehetne sokadik ha már kissé instabil lett ültében. Nagyon nem számít, hogy az illető mennyit is ivott pontosan, a lényeg már nem józan.

Csak próbálnának velem kötekedni. - itt hiányzik egy kötőszó. Mert így a csak próbálnának velem kötekedni, olyan mintha a részeg társaság célkeresztjében lenne az illető. De itt, csak kívánja, hogy hozzá szóljanak. Csak próbálnának meg velem kötekedni! Használj írásjeleket is, amelyek jobban kiemelik a szereplő indulatát, érzését.

Felnyitom az asztalon lévő cigarettás dobozomat és kiveszek egy szálat. Lassan a számba veszem, közben pedig nem veszem le a tekintetem a tőlem alig öt méterre lévő részeg alakokról. Ez egy kicsit hosszú lett. Valahogy ilyesmi jobban hangzana: Az asztalon heverő cigarettás doboz után nyúlok és kihalászok belőle egy szálat, s míg lassan a számhoz emelem addig egy pillanatra sem tévesztem szem elől a társaságot. Cigarettás dobozom, pl kicsit felesleges így megemlékezni a tárgyról, mert feltételezzük a szereplő a saját cigijét használja és nem másét. Lassan a számba veszem... kétértelmű... bár tudom rossz az aki rosszra gondol, meg tudom, hogy mit...na, de akkor is... Rosetta már nem foglalkozik velük.. minden átmenet nélkül bejött a képe egy lány, akiről semmit nem tudunk csak azt, nem foglalkozik az alakokkal. Itt azért kellene egy kis kapocs, hogy ki is az a Rosetta, mit keres a képbe és miért nem foglalkozik a részegekkel... Rosetta, a csinos, vörös hajú, fiatal pultos lány, már nem veszi fel a részegségtől kissé bátorságra kapó, srácok célozgatásait. Engem annál inkább irritálnak. Elküldeném a francba azokat a parasztokat!! Most vannak itt először, de már úgy viselkednek mintha évek óta ide járnának és mindenkit ismernének. Mennyire gyűlölöm az ilyen fickókat…

A következő rész is kissé nyakatekert. A lány mindazok ellenére hogy le sem szállnak róla teljes nyugalomban szórakozik el rajtuk. Hiába hiszik azt hogy viccelődik velük, én azért még felfogom a célzásait. Aki odafigyel arra amit Rosetta mond az tudja hogy finomabban ugyan, de nagyobb szúrások hangzanak el az ő oldaláról mint amit a szerencsétlenek felfoghatnának. Persze közben mosolyog, talán nem is kényszerből, lehet hogy élvezi is… Rosetta benne van a játékban, megvető, kissé gunyoros válaszokat add a lezsibbadt agyú, bárgyú fickóknak, akik csak nevetnek minden értelem nélkül. Először, ahogyan figyeltem őket, azt hittem a lány kényszerből vigyorog, de rá kellett jönnöm, élvezi a szópárbajt. Egy ilyen nem túl forgalmas, száraz helyen lehet hogy örül, a baromkodó társaságnak. Amíg ezek nem tesznek semmi olyat ami komolyabb következményekkel járna, addig az én kezem is meg van kötve.

Így kissé egyszerűbb és érthetőbb a kép.

A tulajdonos, persze ma nincs itt... Ő nem tűrné meg, hogy ilyen emberek tanyát üssenek itt. Egyetlen íratlan szabály létezett, az alapzajt amit vendégek átlagos zsivaja keltett és a halk zene kellemes alap hangját, senki ne lépje túl. Egyszerű és jó is. Mindig béke és nyugalom van.( a van inkább a mondat végére kerüljön ) Carl mindig is keményebb kezűnek számított mint a többiek... Milyen többiek? Ezt a csehót, többen vették meg vagy, átlagosan más kocsmákhoz képest... itt kissé belezavarodik az ember. Carl a tulajdonos, keménykezű kocsmáros volt, rendzavarást nem tűrte és ha kellett saját két kezével vágott rendet.

Nem tudom hova tenni sem a bemutatkozást sem azt, hogy Daniel Sikes ( sikkes szó jut eszembe róla... aminek jelentése, divatos, ízléses, mutatós stb... ) Így kicsit rá van erőszakolva a történetre, hogy na, itt egy részeg koma... aki hoppá, a tulajdonos jobb keze és hirtelen egy bal kanyarral kicsit kikacsintunk a maffia felé, mert nekem erről a jobb keze vagyok, a Keresztapa jut eszembe... Nem illik ide, vagy az elejére kellene tenni, hogy a tulajdonos jobb keze, felügyel a kocsmára, de akkor miért iszik?! szóval én ezt kihúznám innen... ha tovább megy a történet és egy Carl felelősségre vonja Sikeset, akkor ott kiderülhet, jobb a jobb kezeként tekintett rá Carl... vagy az, hogy Sikes gondolta úgy, hogy ő Carl jobb keze, de közben meg nem... nem rossz kiindulási pont, de nem illik bele. Nem kell, hogy túl sok minden kiderüljön Sikesről... nem is érdekes a neve sem. Ez egy alak aki egyszer csak szétnéz és mi az ő szemén keresztül látunk mindent.

Most nincsenek is túlzottan sokan. Még három fiatal srác ül a kocsma másik végében, az a négy szerencsétlen a pultnál, meg én. Nagy köröket teszel. Szeretnél leírni mindent részletesen, de ezzel fárasztóvá és nem mindig érthető elsőre amit ki szeretnél fejezni. Ezt is lehet egyszerűbben. Nincsenek sokan, ma. Rajtam és a részeg társaságon kívül még három egyetemista ( munkás, mezőőr, nyugdíjas stb...) a túlvégen.

Meggyújtom a cigarettát és letüdőzöm a füstöt, majd ameddig tudom benntartom. Lezsibbad a tarkóm, a kezem, a lábam. Napok óta nem is gyújtottam rá. ( nem tud, úgy lezsibbadni, hogy előtte nem nyelte le a füstöt. Itt kicsit felcserélted a sorrendet. A felsorolásnál az és, elhagyható. Jobban hangzik a-val. ) Lassan fújom csak ki a füstöt amely a tompa ( kis hangulat )lámpafényben jól láthatóan kígyózik a plafon felé.Feltápászkodok az asztalomtól és bizonytalan lépésekkel elindulok a bárpult felé. Nem sok mindent hagyok magam után, üres poharakat és egy lustán gomolygó, kék füstöt, amely elindulásomkor belém kapaszkodva, kétségbe esetten követett.

A levegő nehéz, áporodott. Túlságosan meleg van. A söntésre támaszkodva cigarettázok. A hangos bagázs, újabb kört rendel. Rosetta készségesen lép a sörcsaphoz és a korsót már habzanak is.

Csak állok és megmosolyogtat az a gondolat,hogy talán észre sem vették, hogy idejöttem. Már nem voltak sem dühítőek, sem érdekesek. Csak álltam és türelmesen vártam, hogy kiszolgáljanak. A zenegép egy swinget játszott és én az ujjaimmal kopogtam az ütemet a pulton.


Szóval, kicsit kijavítottam, hogy lásd, hogy mit, hogy kiindulási pontként. Nem rossz, amúgy ügyes vagy! Érdekes volt a helyszín és a téma választás is. Ne keseredj el, azonban van hova fejlődnöd és ez a lényeg, mert nem vagy reménytelen eset! Van egy jó kép a fejedben, amit kissé nyakatekerten szeretnél leírni. Azonban a sok, néha nagyon sok! Egyszerűsítsd magadban a dolgokat. Figyelj oda a cselekmény logikus mozzanataira. Sok gyakorlással és olvasással amúgy ezeket a hibákat kivédheted. Olvasd vissza amit írsz. Minden írásnak van egy lendülete egy dallama... Ha az meg van, akkor érezni fogod, hogy mikor törted meg a szöveget egy oda nem illő szóval, megjegyzéssel... :)

Remélem nem vettem el a kedved az írástól és tudtam segíteni! Én csak azt tudom mondani csak így tovább! Az íráshoz sok türelem kell. Sokat kell gyakorolni és olvasni, szavakat tanulni.

2017. jan. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kissé rövid mondatokban fogalmazol. Amúgy sztem jó.
2021. febr. 12. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!