Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Killing Stalking manga?

Killing Stalking manga?

Figyelt kérdés
Beteg vagyok, hogy aranyosnak tartom?

2017. jan. 12. 19:29
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

*pszichológiai

*borderline személyiségzavar

2017. márc. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
*manhwa (Ez nem az én napom...)
2017. márc. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Uh...Szerintem mindkettő mutatja a borderline jeleit, Bum az állandó szorongással meg irreális reakciókkal (nem szökik meg), érzelmi kitörésekkel, Sangwoonak meg totál szélsőséges hangulatváltozásai vannak,befigyel még egy kis anyakomplexus és szadizmus, mondhatnánk rá hogy sima pszichopata, de nem, mert érzelmileg neki is állandó kilengései vannak!


Hátha kiokosodunk, eddig minden esetre nagyon jó képregény. Az aranyostól azért fényévekre van persze.

2017. márc. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim válasza:
19%
Én nem értek egyet a korhatárral, nem a kortól függ valakinek az érettsége. Én 14 éves vagyok, viszont érettségileg egy felnőtt szintjén állok. Felnőtteknek szóló regényeket olvasok, mert a tiniregények már nem kötnek le. A tanárok csodálkozva néznek rám, hogy hogy tudok ilyen komolyan és éretten beszélni olyan témákról. (pl hittan órán szóba jön egy fontos téma) A barátnőim csodálkoznak, hogy hogy tudok ilyen éretten kezelni dolgokat. (persze ezek nem rossz értelemben, csak akkor vagyok komoly, amikor a téma megkívánja, egyébként mindig nevettetem a többieket) Teljes mértékben felfogom, hogy mi történik a manhwaban, tisztában vagyok a tettek súlyával. Ennek ellenére nem okoz nekem lelki és mentális sérülést. Viszont a nővérem már elmúlt 18, mégis ha meglát egy eltaposott bogarat, elkezd sírni. A kor nem számít.
2017. ápr. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Rohadt jó manhwa, de semmiképpen sem aranyos. És kérdező, nem, nem aranyos az, hogy Sangwoo néha napján nem akkora büdösg*ci, és esetleg kedves Bummal - csak azért, hogy utána megint belerúghasson.

Mentálisan nem oké a gyerkőc, és ezt Koogi zseniálisan ábrázolja benne.

Egyébként nem tudom minek veri a nyálát manapság mindenki a pszichókra, Joker, Sangwoo... az rendben van, ha érdekesnek tartod a karakterét, én is annak tartom, de szerethetőnek semmiképpen sem.

2017. máj. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
80%

"Én 14 éves vagyok, viszont érettségileg egy felnőtt szintjén állok. Felnőtteknek szóló regényeket olvasok... "

Édes hogy próbálkozol, én is ilyesmi voltam 12 évesen, special snowflake syndrome, de azért messze vagy attól hogy akármilyen tekintetben is egy átlag felnőtt szintjén legyél (én sem vagyok a 16 évemmel). Ne akarj érettebbnek tűnni a korodnál, főleg ne ilyen görcsösen. Az, hogy szeretsz felnőtteknek szóló cuclikat olvasni igazán remek - a korosztályodban sokan ilyenek még, mégsem vagytok egy felnőtt szintjén. Elvégre okkal felnőtt a felnőtt, okkal gyerek a gyerek :)

2017. máj. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem manga, hanem manhwa :)

2. Nem teljesen igaz, hogy kortól függ az olvasása hiszen én is fiatal vagyok mégis nagyon is átjött a jelentése (egyébként zseniális). Persze ha egy "átlag" 12 éves elkezdi olvasgatni nem kizárt hogy kisebb sokk fogja érni... A lényeg hogy az értelmi szintedtől és a felfogó képességedtől függ hogy megnézheted-e.

3. Az aranyosnak tartás, eléggé túlzás (számomra) de szerintem mindenki vegyes érzelmekkel fogadta ezt a webcomic-ot. Számomra ez egy tökéletes esély belátást kapni a borderline személyiségzavar különböző tüneteire. Meg hát abba a betegségbe amiben a másik karakter szenved, még nem jöttem rá hogy az mi lehet:D Na és ha te ezt aranyosnak tartod, akkor egészségedre én nem ítéllek el miatta:/

4. Még valami! Ha valaki nézte a Yuri On Ice-t és hallotta hogy a KS hasonlít rá akkor csak szerényen szólok hogy nem, ez egy kicsit sem hasonlít rá:)

2017. máj. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és még annyi hogy Yoonbum szerintem egy kissé Stockholm szindrómás is... Lehet hogy ez a Borderline sz. zavar miatt jön elő (TÖKÉLETES alkalom a szökésre amit ő úgy utasít vissza hogy attól eldobom az agyamat)
2017. máj. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
57%
18-as! Szerintem nem stockholmos. Ő eleve szerette Sangwoot, ő is tört be hozzá.
2017. máj. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem zseniális a cucc, amint elolvastam a magyarul kint lévő fejezeteket, angolul is fojtattam... Egyszerűen fantasztikus.. , alapból magasabb ilyen téren a "tűrèshatárom" szóval ami mások szerint beteg.. Az szerintem is az, csak nekem tetszik xd

De rájöttem hogy ez a manhwa sokkal több ennél :) nem csak egyszerű psychopathic love, egy egyszerű szado-mazo, vagy egy "fifty shades of Gray" (nem bírom azt a filmet) hanem nagyon erős pszichológiai, lelki szálak is vannak benne. Biztos vagyok benne, hogy nem találom, fogom fel mindegyiket, de ettől függetlenül nagy lelkesedéssel olvasom továbbra is a fejezeteket :) (és remélem hogy Bum nem fogja megölni magát, mert az ilyen történetekben az szokott lenni :c, de én többet várok az alkotótol c:)

14/L

2017. júl. 31. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!