Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok olyan könyvet ajánlan...

Tudnátok olyan könyvet ajánlani, amit angolul is tudok olvasni, és nem fantasy, nem is gimis regény, de egy tizenhét éves lány számára is élvezhető? L (példa: Tolvajok tele [City of thieves])

Figyelt kérdés

Szeretem az olyasmi könyveket, mint például a Semmi, vagy az 1984, amik megragadnak az emberben.

A nyelvezete ne legyen régi, modern könyvet keresek, angoltanulás céljából is. (Pl. Agatha Christie sajnos már nekem régies volt, mikor próbálkoztam vele, pedig krimiket is nagyon szeretek olvasni.)

Ne legyen fantasy, se szakkönyv, se gimis regény, ha lehet ne a szerelem álljon a középpontban.

Sci-fi is jöhet, de a nyelvezet ne legyen túl bonyolult. (Asimov szerintem már átlépi azt a határt.)

Valakinek van valamilyen tippje?

lehet krimi, dráma, thriller, horror is.



2017. jan. 25. 22:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Azt hiszem angol tanuláshoz Neil Gaiman jó lenne, pl. a Coraline, nem túl bonyolult a nyelvezete de érdekes történetei vannak.

Horror témakörből ajánlom a Thief of Always-t Clive Barker-től, rövid, nem túl komplikált, mégis nagyon szép.

Stephen King is elég olvasmányos.

2017. jan. 26. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!