Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Angolul vagy magyarul jobbak...

Angolul vagy magyarul jobbak a Terry Pratchett: Korongvilág könyvek és melyik alsorozattal érdemes kezdeni?

Figyelt kérdés

El szeretném kezdeni Terry Pratchett: Korongvilág könyvek olvasását, de nem tudok dönteni, hogy magyarul vagy angolul, illetve hogy melyik alsorozattal ( [link]

Minden választ előre is köszönök.



2013. okt. 23. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Nemes tisztességes fordítást végzett, szóval szerintem megpróbálhatod magyarul is. (Angolul én nem igazán érzetem különbséget "humorszintben".) De ha a nyelvtudásod szeretnéd fejleszteni, akkor angol, csak ne csodálkozz, hogy minden nevet másképp mondanak a többiek és nem igazán találod majd meg a közös hangot a magyar rajongókkal.

Én az elsőket javasol: Mágia színe/fénye. Utána folytathatod ezzel az alsorozattal, vagy mehetsz időrendben (azt hiszem, az Egyenjogú rítusok a következő, de az másik alsorozat).

2013. okt. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszodat, azt hiszem, magyarul fogom elkezdeni :)
2013. okt. 23. 17:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Később, ha mindent ki akarsz olvasni, válthatsz majd angolra. Sok kötet nem jelent meg magyarul. (Pl. a Sience of the Discworld trilógiát kicsit sajnálom, szívesen olvastam volna magyarul is. Angolul a tudományos része kifejezetten száraz, unalmas volt - nekem. A sztorik többségét ismertem.)
2013. okt. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, azt én is néztem, köszi! :)
2013. okt. 24. 06:29
 5/6 anonim válasza:
Ha igazán élvezni akarod, akkor csak eredetiben olvasd. Akármilyen jó munkát végez egy fordító az eredetit nem tudja teljesen visszaadni.
2014. máj. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én össze-vissza olvastam, nem voltam túl nemes, de én így is jól szórakoztam.És angolul nyugodtan olvasd, ha jó a nyelvtudásod, én nem olvastam angolul.
2014. nov. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!