Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy osztálykirándulás, vagy...

Egy osztálykirándulás, vagy egy tábor sablonos lenne egy történet írásához?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék egy sztorit írni, már van pár ötletem is, pl. "helyszínnek" egy osztálykirándulást vagy egy tábort képzeltem el, mert sok lenne egyszerre a cselekmény egy átlagos gimis élethez (és abból már amúgy is rengeteg van). Szóval ott csak úgy nem történik ennyi minden.

Szerintetek ez nagyon sablonos? Sok ilyen könyv/film/történet készült már?

Igazából semmi komoly nincsen ezen belül, csak szeretnék olyan dolgokról írni, amik foglalkoztatnak engem és azt szeretném, ha majd esetleg valaki később elolvassa a történetemet bele tudja élni magát - mert szerintem mindenki volt már a fent említett szituáció(k)ban. Bár először inkább magamnak írnék, de ha mégis végül más is elolvasná a sztorit, akkor át tudja érezni.

Aki szerint nem vagyok "méltó" az íráshoz, annak nem kell fáradoznia vele, hogy ezt közölje is velem, köszönöm. Az értelmes válaszokat pedig előre is köszönöm! :)



2017. jan. 27. 23:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha téged ez leköt és szeretnél egy ilyen történetet írni, akkor hajrá :) A sablonosság meg olyan, hogy igazából egy bármilyen sablonos történetből lehet nagyon jót és valami különlegeset, a többi közül kiemelkedőt írni.
2017. jan. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :)
2017. jan. 29. 13:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy sablonos téma, hanem pusztán sablonosan kidolgozott történet. Szóval ez nem téma függő. Amikor volt a vámpír és Alkonyat láz, akkor is a legtöbb vámpíros történet nem azért volt sablonos, mert egy lány és egy vámpír szerelméről szólt, hanem azért, mert ugyanúgy lett megírva, mint a többi 999 történet. Például hiába volt telített ez a téma akkoriban és tűnt sablonosnak, de, ha valaki fogta volna és arról ír történetet, miszerint a lány ,,vérbankokba" (ahol tárolják a véradáson vett véreket), hogy mentse a szerelmét máris nem sablonos történet.

Szóval nyugodtan írhatsz ilyen helyszínen játszodó témát, csak arra ügyelj a történet ne úgy épüljön fel, mint a többi hasonló témájú.

2017. jan. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem és nagyon köszönöm a választ! Akkor mégegyszer jól végiggondolom az egészet. :)
2017. jan. 31. 00:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!