Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ezt valaki meg tudná magyarázn...

Ezt valaki meg tudná magyarázni? (Harry Potter)

Figyelt kérdés

A Harry Potter 7. könyvében úgy tudom, hogy Gellert Grinderward ellopta valakitől a Pálcák urát (de ettől a pálca még nem szolgálhatta őt).

Majd Dumbledore megölte és a történet szerint onnantól kezdve őt szolgálta, majd Malfoy lefegyverezte Dumbledore-t és őt szolgálta, később pedig Harry-t szolgálta.


De ezt a logikát követve ez az egyész Pálcavándorlás egy nagy katyvasz, vagy csak én vagyok ennyire sötét, hogy nem értem?

Valaki kérlek magyarázza meg!


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2017. febr. 3. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megölni a pálca előző tulajdonosát, elég, ha annak akarata ellenére szerzi meg valaki a pálcát (lopás/párbaj/gyilkosság) vagy valaki legyőzi a pálca aktuális gazdáját, attól függetlenül, hogy a pálca a kezében van. A pálca lojalitása ennek függvényében megváltozik.
2017. febr. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kérdés az, hogy hogy lett Harry a pálca tulajdonosa? Harry lefegyverezte Dracot, amikor a Malfoy kúrián voltak.
2017. febr. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1. Köszönöm a választ!! :)


2. Nem. A kérdésem megválaszolása előtt azt hittem, hogy csak a Capitulátus-sal lehet magamévá tenni egy pálcát (vagy ha kitépem valaki kezéből).

És nem értettem, hogy akkor hogy tudta sajátjává tenni Gellert Grinderward, ha csak simán ellopta. :)

2017. febr. 6. 14:11
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem ide tartozik, de Gellert Grindelwald igen is rendes volt, mivel Dumbledore legyőzte (nem ölte meg) és bezáratta a saját börtönébe, ennek ellenére Grindelwald nem árulta el Voldemortnak, hogy Dumbledore vette el tőle a pálcát! Rendes volt! A filmben pedig Grindelwald kikiálltja, hogy Albus elvette tőle!
2017. febr. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 schwagy ***** válasza:
Nurmengard trilógiának ez áll a központjában.
2017. máj. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!