Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter: Szerintetek...

Alana Alone kérdése:

Harry Potter: Szerintetek kimek mi lehet/lenne a patrónusa, mumusa? Miért?

Figyelt kérdés

Gondolok itt pl: Lucius Malfoy, Draco Malfoy, Voldemort, Bellatrix, stb.

Tudom, a halálfalók nem tudnak patrónust idézni. De kíváncsi vagyok a véleményetekre és ötleteitekre. Én már nagyon sokszor elgondolkodtam ezen. :D az indoklás is szimpla kíváncsiság :D előre is köszi a válaszokat :)



2017. febr. 3. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Voldi szerintem nem is lett volna kepes soha patronust megidezni, hiszen az a szeretetbol, boldogsagbol testesul meg, arra meg o ugye keptelen volt a szerelmi bajital hatasa alatt torteno fogantatas miatt. De ha megis, akkor tuti kigyo lett volna :D

Draconak szerintem meg sarkany es lehet, hogy Luciusnak is vagy esetleg pava, mert az olyan arisztokratikus :p meg amugyis tartottak pavakat, ahogy az a 7.konyvben kiderul. De Draconal en akkor is a sarkanyra szavazok:)

Bellatrix erdekes kerdes. Mivel mar 15 evesen feleskudott halalfalonak, ezert szerintem o soha nem is tanult patronust idezni, hiszen ha ilyen fiatalon elkotelezte magat, akkor gondolom mar elotte is inkabb szovetsegesnek tekintette a dementorokat, semmint ellensegnek. Egyebkent nala sokszor eljatszottam a gondolattal, hogyha idezni probalna, talan magat Voldemortot hivna elo, hiszen o volt elete szerelme mindig is. Bar nem tudom, ez szamomra sose derult ki, hogy vajon embert, plane elot meg lehet-e idezni, mint patronust? Szerintem nem, hiszen a patronus amolyan szellem, de azert gondolatnak erdekes.

2017. febr. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Na a mumust meg kihagytam, ejnye :)

Bellanak szerintem Voldemort holtteste, Voldinak pedig maga a halal.

Draconak es Luciusnak pedig mondjuk onmaguk, de piszkosan, szegenyen, lenezve.

2017. febr. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. :) tetszett a gondolatmenet és a legtöbbet én is eltudnám képzelni. :D ment a zöld pacsi :)
2017. febr. 3. 21:58
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Lucius - egyértelműen páva patrónus, mumus: valami nagyon közönséges mugli dolog... kenyérpirító? :)

Draco - a név miatt talán sárkány lenne a patrónus, de csak olyan picike, mint ami a Mulan-ban volt. görény mumus.

Voldemort - egyértelműen kígyó lenne a patrónus, mumus: saját maga a ravatalon

Bellatrix - holló patrónus ( a Holló c. film főszereplőnőjéhez hasonlít nagyon a karaktere számomra, illetve a holló szintén a halállal gyakran összekapcsolt figura) - mumus: szintén Voldi a ravatalon

2017. febr. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, ment neked is a zöld pacsi! :D
2017. febr. 4. 08:21
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Rowling egyszer válaszolt ezekre a kérdésekre. Miszerint: Draco patrónusa sárkány (ahogy a neve is mondja), mumusa a halott apja/anyja, Voldemortnak nem talált ki patrónust, mert nincs neki, ezzel is jelezve a gonoszságát, (egyébként valami kígyó lenne) mumusa a saját holtteste, Lucius patrónusáról nem mondott semmit, de szerintem is páva vagy kígyó, Bellatrix patrónusa egy Nagini-szerű kobra, mumusa a halott Voldemort. Én ezekről tudok:)
2017. febr. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hűha. Nem tudtam, hogy Rowling megválaszolta a kérdéseket. Köszi a választ :)
2017. febr. 4. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!