Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a könyvről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már egy ideje dolgozom rajta. Valahányszor kész egy fejezet le is védetem, mert többen mondták, hogy nagyon jó.A linknék csak az első pár fejezet van fönt. Remélem tetszeni fog! Őszínte véleményt kérek.

[link]



2017. febr. 4. 10:36
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Már az első oldalon legalább három különböző betűméret, szín és típus van. Az egész csak párbeszéd. Nagybetűvel kezdődnek az egyes mondatrészek. Valahol hiányzik a központozás, valahol meg olyan szinten egybehánytál minden írásjelet, hogy ránézni is fájdalmas. A tartalomról nem tudok mit mondani, mert ilyen igénytelen iromány olvasásába bele sem kezdek.


Nem tudom eldönteni, hogy ez egy trollkérdés, vagy csak fogalmad sincs a fogalmazásról, mert még életedben nem nyitottál ki egy könyvet sem.

2017. febr. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 PresidentEvil ***** válasza:
100%

.

Röviden: nem jó. A szereplőkről semmit sem tudunk meg, nincsenek külső és belső tulajdonságaik, mindenkit be lehetne helyettesíteni egy üres A4-es kartonlappal, mert tök egyformák. A környező világ sem létezik, nincsenek leírások, díszletek, tárgyak, helyszínek, a karakterek légüres térben lebegnek. Hogy néz ki az apa vagy bármelyik másik karakter? Milyen színű a kocsi? Milyen környezetben áll a ház? Hogy néz ki kívülről vagy belülről? Nem tudjuk, semmit sem tudunk. Az egész olyan, mintha háttal ülnél a tévének és úgy néznéd a műsort, aztán megpróbálnád elmesélni, mit láttál.


Az események nem folyamatosak, hanem olyan, mintha tíz percenként csinálnál egy fényképet a karakterekről. Most éppen autóznak. Odaérnek. Bemennek. Kijönnek. Bepakolnak. Esznek. Alszanak. Mindent egy mondatban írsz le, részletek nélkül, kifejtés nélkül.


A helyesírásod sem jó, ráadásul ezek olyan hibák, amelyeket egy szövegszerkesztő program lazán kijavítana. Az írásjeleket nem jól használod, nem érzed, hová kell vessző és hová nem. Több mondat is befejezetlen, ezért értelmetlen.


"Valahányszor kész egy fejezet le is védetem, mert többen mondták, hogy nagyon jó."


Tényleg nem akarom elvenni a kedved, de nem, ez nem jó. Ez gyenge. Egy kísértettörténetnek olyannak kell lennie, hogy az ember hátán végigfusson a hideg. Itt nemhogy feszültséget, egyáltalán semmit sem éreztem, nincs hangulata, fent le is írtam, hogy miért.


Ne írj, egyelőre csak olvass, de sokat! Sőt, még jobb, ha rengeteget. Szépirodalmat és ne ponyvát, tiniregényeket. Olvass, hogy lásd, hogyan kell írni, különben soha nem fogod tudni. Egy példa arra, miért kell olvasnod:


"-Tudjátok gyerekek ez az időzóna miatt van.

-Idő mi?

-Időzóna?

-Az micsoda?

-Tudjátok gyerekek a világ minden pontján más-más az idő.

-Miért?-Kérdezte Rebeca.

-Biztos rosszul állított be az órájukat.-tette hozzá Mileo.

-Nem gyerekek ez csak van. De mindegy is ti ezzel ne foglalkozzatok inkább menjetek aludni."


Elég nyilvánvaló, hogy te sem tudod, mi az az időzóna, így a karaktered sem tudja elmagyarázni. Az olvasó ezt hamar észreveszi.

2017. febr. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket.Főleg hogy végre nem csak azt hallgatom hogyjó, nagyonjó...

A szereplőkkel a helyzet az, hogy az életrajzukat egy kicsit későbbi fejezetekre szántam. A betűméret az miatt vsa, hogy a word-ből van a szöveg bemásolva, kihagy egy egy részt és azt itt kell pótolnom. Az időzónáról igazad van egy pár filmben halottam. A jelentése nagyjából az eddigi ismereteim alapján az az,hogy a Föld bizonyos pontjain más-más az idő.

Egyébként azért nem jó, mert ebbe ugyan belegogtam, de csak 15 éves vagyok.

2017. febr. 4. 19:54
 4/5 anonim ***** válasza:

Jhon Higgins és családja egy évvel ezelőtt úgy döntött, hogy elköltözik Írországba.

Ez abban a szövegkörnyezetben nem szép, inkább úgy írd, hogy:

Jhon Higgins és családja egy évvel ezelőtt úgy döntött, hogy Írországba költözik

2017. febr. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, kijavítom.:)
2017. febr. 7. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!