Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mennyi esély van rá hogy...

Mennyi esély van rá hogy kiadják a könyvem? Érdemes lenne megírnom?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta bele vagyok őrülve a könyvekbe, rengeteget olvastam már magyarul és angolul is. Folyton álmodoztam, már 12-14 éves koromtól kezdve tele volt a fejem gondolatokkal és ötletekkel, továbbgondoltam könyveket, más cselekményszálakat kreáltam hozzájuk, és hasonlók. 15 voltam mikor úgy éreztem muszáj kiírnom magamból ezeket, meghát próba cseresznye, feltöltötten netre fanfictionokat, más könyvek karaktereivel írt törtétetet (persze az eredetitől eltérőt, saját szereplőket beleszőve). Ami meglepett az a sok pozitív visszajelzés volt amit kaptam utána:) Persze általánosban is dicsérgetett a magyar tanár, de akkoriban ritka az olyan akit nem próbálnak motiválni a tanárai, így bár jól esett, nem tulajdonítottam nagy jelentőséget neki.

Az, hogy ismeretlenek minden elfogultság nélkül értékelték a mumkámat nagyon ösztönzően hatott, akkor döntöttem el hogy írni fogok egy saját könyvet, mert szeretnék olyan örömet okozni másoknak vele, mint amilyet nekem is okoztak/okoznak a könyvek, és mert eszméletlenül jól esett hogy valakinek tetszik az ami az én fejemből pattan ki, reménykedtem benne, hogy nem az lesz az utolsó ilyem eset. Közben felkeresett azon az oldalon egy egyetemista srác is, aki hobbiból ír történeteket már ével óta, hogy látja hogy értek ehhez meg szeretem csinálni, és volna-e kedvem közösen írni egy könyvet levelezéssel, csakis saját szórakozásra.Ezt már vagy egy éve írjuk és nagyon tetszik, főleg azért mert mivel ketten írjuk a cselekményszálat így nem nagyon tudjuk előre eltervezni, sok benne a spontaneitás és így jobban tudom használni a fantáziámat:)

Nem akartam összecsapni a saját könyvet, így vártam vele hogy megjöjjön az ihlet, ami meg is jött kb.fél éve, kipattant egy ötlet a fejemből ami nagyon megtetszett, le is írtam egyből és elkezdtem kibontakoztatni, és az elkészült vázlat alapján most úgy áll, hogy egy trilógiát terveznék belőle.Már nagyjából összeraktam a szereplőket és a cselekményt, pár hónapja el is kezdtem írni. Csak annyi baj van vele, hogy van hogy nem megy ki a fejemből, beugrik nap közben egy jó dolog amit beleszőhetnék a történetbe, és mivel nem tudom leírni folyton ezen jár az agyam ami eltereli a figyelmem, aztán ha papír meg toll kerül a kezembe annyira bele tudok merülni hogy elvesztem az időérzékem, és sajnos ennek vagy az lesz a következménye hogy nem alszok eleget, vagy a tanulás rovására megy. Ráadásul mostanában alig van szabad időm az iskola mellett, amikor meg lenne időm akkor sokszor csak fáradtan ülök a könyv fölött és nem jut eszembe semmi sem. Persze van amikor jókor jön meg az ihlet, de általában nem ez szokott történni.

Ez csak a felvezetés volt hogy megértsétek nagyjából a helyzetet, most kérdezném meg hogy van értelme komolyabban belekezdenem?

Mert mindjárt itt az érettségi, aztán gyógyszerészetire mennék, ami a lehető legtávolabb áll a könyvírástól, és mellesleg ilyen kilátások mellett alig lesz időm a könyvre, vagy ha mégis belekezdek akkor úgy bele fogok merülni hogy búcsút mondhatok az egyetemi álmoknak. Így lenne értelme elkezdeni? Vagy szét tudnám választani ezt a két dolgot?

És HA mégis megírnám, mennyi esélye lenne hogy kiadják? És HA ez valamilyen csodával határos módon összejönne,akkor megérte volna az egész út ami odáig vezet? Mert én azt vettem észre hogy a magyar könyveknek nincsen olyan nagy sikere, itt is főleg külföldi szerzőktől olvas mindenki.

Bocsi a sok rizsáért, mielőtt bárki letámadna nem azért írtam ezeket le hogy magamat fényezzem, csak el akartam kerülni az olyan válaszokat hogy "minden tini írni akar, majd kinövöd" vagy "attól még hogy te jónak tartod magad valószínűleg nem vagy az és semmi esélyed nem lesz".

Én tényleg nem azért akarok írni mert "divat", vagy a pénz miatt, egyszerűen csak élvezem kiírni a gondolataimat, és szeretnék örömet okozni velük más könyvmolyoknak:)


17/l



2017. febr. 4. 16:48
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Ajánlott irodalom: Jean-Paul Sartre: Szavak
2017. febr. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha csak a kiadás lebeg a szemed előtt, akkor nem érdemes megírnod. Ilyenre semmi garancia sincs. Ha maga az írás önmagában nem vonz, csak akkor ha a végén vár a kiadó, akkor ne foglalkozz vele!

Ha viszont az utolsó mondatod komoly, akkor írd meg és ha nem kell semmilyen kiadónak, közzéteszed a neten.

2017. febr. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Menjél egyetemre, és mellette írogass. Meg kell tanulnod szétválasztani a kettőt. A könyv írás nem egy biztos karrier. Főleg Magyarországon, ahol nagyon kicsi a piac. Az se biztos, hogy befejezed azt a könyvet, de ha be is fejezed, nagyon kis esélyed van rá hogy kiadják, és ha kiadják, nagyon kis esélyed van rá, hogy nagy sikere lesz, és meg tudsz élni belőle. Úgyhogy tanulj, legyen egy jó munkád, és ha mellette sikerül kiadnod a könyvet, és sikeres leszel vele, akkor feladhatod a munkádat az írásért. De erre ne építs, mert egyszerűen statisztikailag nagyon kicsi az esélyed. Olyan ez, mintha nem akarnál egyetemre menni, mert te nagyon szeretsz lottózni, és ha megnyered, akkor majd meg tudsz belőle élni. Ne számíts rá, legfeljebb majd kellemesen meglepődsz.
2017. febr. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem a kiadás lebeg a szemem előtt, nem ebből akarok megélni, a pénz se számít.

Én ezt tényleg élvezem, ahogy mondtam jól esik kiírni a gondolataimat.

A kiadást azért emeltem ki mert persze szívesen írnék csak magamnak is, de azért mégis jobban esne ha többen olvasnák el, szeretném ha mások is úgy élveznék az enyémet, ahogy én szoktam más könyveit.


És ha komolyan belekezdenék akkor nem tenné tönkre az egyetemi terveket? Lehet a kettőt, írást és egyetemet egymás mellett csinálni?


Mondjuk szerintem az lesz, hogy belekezdek aztán majd meglátjuk hogy alakul:)

2017. febr. 4. 17:13
 5/10 anonim ***** válasza:
A legtöbb író nem rögtön csak írással foglalkozott... Munka mellett írtak (vagy akár egyetem mellett).
2017. febr. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen,erre valahogy számítottam, ahogy elnézem a magyar könyvkiadást a külföldihez képest, tényleg nem sok esély van rá hogy ebből megéljek.


De tényleg nem akarok erre építeni, a gyógyszerészet köré helyezem az életem, nem reménykedek benne hogy könyvírásból fogok meggazdagodni.


És köszönöm a válaszokat:)

2017. febr. 4. 17:17
 7/10 anonim ***** válasza:
A tahó, aki lepontozott, olvasta is a könyvet, vagy csak gyárilag idióta?
2017. febr. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, de egyébként utánaolvastam és érdekesnek tűnik, köszi a tippet:)
2017. febr. 4. 19:34
 9/10 RoseTyler ***** válasza:
100%

Esély mindenre van. Hogy mennyi, azt így nehéz lenne megmondani.


Nézd, itt vagyok harmincon felül, családdal (4 éven aluli kisgyerekkel), pár hónap választ el a diplomától, napi hat órában dolgozom, ami sokszor több mint hat... és van olyan éjszaka, hogy 2,5 órát alszom, mert nem bírok felállni a gép elől, mert írok. Sosem merült fel bennem, hogy megéri-e, meg kiadják-e. És több mint tíz éve írok, mert szórakoztat. Hogy lesz-e ebből később sikerem, az jelenleg rohadtul hidegen hagy, mert nekem az a lényeg, hogy élvezem az írást. A többi meg le van sz.rva. Persze, jólesnek a pozitív visszajelzések, egészen feldobnak, de nem azokért csinálom, hanem egész egyszerűen azért, mert nem tudok úgy létezni, hogy nem írok.


Te meg 17 éves fejjel itt keseregsz... :D Időd, mint a tenger! Úgy gazdálkodsz vele, ahogy akarsz. Nincs gyereked, aki mindig keresztülhúzza a számításaidat, nincs munkád, ami a napod nagy részét elviszi. Az egyetem mellett meg simán jut időd bármire. Felállítasz egy fontossági sorrendet és tartod magad hozzá. Amikor nekem is valami fontos vizsgám volt, akkor csak arra koncentráltam és félretettem az írást, akár a legcsodásabb ihletet is, mert akkor a vizsga volt a legfontosabb. Máskor meg sz.rtam a világra és takarítás helyett írtam. Vagy főzés helyett. Vagy ugye alvás helyett. Sőt akár egyetemi előadáson is. :D

Szóval ez az egész rajtad áll. Fel kell nőni a feladatokhoz, és tudni kell, mikor mi a fontos.

2017. febr. 6. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Persze, hogy össze lehet, csak akarat kérdése. Ha az olimpikonjaink az edzéseik mellett tudnak tanulni, akkor te is tudsz írni. Esetleg Bulgakov és Csehov életét tanulmányozhatod, mindketten orvosok voltak.
2017. febr. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!