Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Érdekelne a folytatás? Eddig...

Érdekelne a folytatás? Eddig hogy tetszik? (hosszú)

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú, de fontos lenne a véleményetek és nagyon köszönöm, ha elolvassátok.


Szia! Rebeka vagyok! :) De a barátaim csak Bekának hívnak. Már amennyi van. Szám szerint 2. Mert bizony egy egyszerű, teljesen menőtlen és stréber lánynak nincsen sok barátja. És sajnos ezek a jelzők mind érvényesek rám. Illetve… Stréber… Talán igen, talán nem. Csak mert jó tanuló vagyok és a legtöbb tanár kedvel, nem hiszem, hogy stréber is lennék. Persze az osztály ezt az elméletemet teljesen elvetik. Köztük stréber vagyok és pont. Kivéve persze a barátaimat. Apropó barátok. Még be sem mutattam őket. Viló és Dani. Viló, aki fellázadt a saját neve (Vilma) ellen, teljesen őrült. Szó szerint. Még soha életemben nem láttam hozzá hasonló lányt. Imádja a színeket, minden ruhadarabján legalább 6 különböző szín és forma van. És a legdurvább, hogy hiába ő a „fura” lány, nagyon ízlésesen és kifejezetten csinosan öltözködik. Ám ő se volt mindig ilyen. Régen ő is a „nagy menőkhöz” tartozott. Mindenki ismerte, mindenki kerülte, aki nem az ő társaságához tartozott. Sajnos egy idő után rosszabbodott a helyzet náluk. Viló édesanyja és édesapja egyre gyakrabban veszekedtek egymással. Én drága barátnőm akkor nagyon le volt törve, azt gondolta ő a felelős mindenért. Elkezdett jobban tanulni, nem járt el otthonról bulikba, szakított az önző, tapló barátjával, és egyre inkább nézték le őt. A válás után depressziós lett. A pszichológusa azt ajánlotta legyen nyitottabb, menjen szórakozni, ahogy régen. De az állítólagos barátai nem törődtek vele, már hozzá se szóltak. Így úgy döntöttem kezelésbe veszem. Legrosszabb esetben elküld melegebb éghajlatra. Hát nem tette. Sőt… örült. Örült, hogy valaki hozzá szólt. Elmondtam neki, hogy nem az ő hibája, ami történt és, hogy akikkel régen barátkozott és most számba se veszik, azok meg se érdemlik, hogy foglalkozzon velük. És így, szép lassan, de hatékonyan, talpra állítottam és legjobb barátok lettünk. Ő lett az én őrült, színes, delfinimádó és az egyetlen barátom. Akkor. És jött Dani. Első perctől lelki társnak éreztem, ám ő ezt egy darabig nem tudta. Bár már akkor piszok jól nézett ki, nem került az elit emberek közé, ugyanis imád olvasni, iszonyú okos és nyíltan lenézi, az évfolyam azon részét mely úgy gondolja nagyobb figyelmet és tiszteletet érdemel, mint bárki más ezen a bolygón. Így nem lett túl híres iskolánkban. Viló viszont azonnal beleszeretett. Ha a közelében volt Daninak normális lett. És pont ezért kezdtem aggódni. Nem tudtam mit gondolja. Nem hittem Viló érzéseiben, mert nem tudtam, milyen mélyek. De ez a viselkedési mód megijesztett. Lassan kénytelen voltam rádöbbenni, hogy Viló TÉNYLEG belehabarodott. Így tennem kellett valamit. Egy irodalom óra után odamentem hozzá. Megkérdeztem milyen könyvet olvas, majd elkezdtünk beszélgetni. Bemutattam Daninak Vilót, már akkor láttam a szikrát kettőjük között. És az események egymást követték. Először 3an mentünk el minden felé majd volt mikor csak Viló és Dani. Majd egy nap közölték, hogy járnak, de nem szeretnék, hogy ez engem zavarjon és stb. (itt beleszóltam, mert kissé kínos volt, hogy tőlem kérnek engedélyt :)) Viszont iszonyúan örültem, hogy egy pár lettek. Hát nagyjából így telt az általános iskola legjobb éve, a 8. osztály. De sajnos minden jó véget ér egyszer. Holnap kezdődik a gimi és bár Viló és Dani velem lesznek, félek. Nem kerültünk egy osztályba, ők angol-spanyol szakra jelentkeztek és meg angol-olasz szakra megyek. Lesznek közös óráink, de ez így akkor se fair! Új osztályomról mindössze annyit tudok, hogy 20an leszünk. És még ha ez nem is olyan sok, biztos vagyok benne, hogy rengeteg klikkesedés lesz. És valószínűleg megmaradok stréber diáknak. Nem akarooom…..... :(



2013. aug. 2. 20:13
1 2
 1/19 lucia99 ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon jó!Tetszik.amúgy igen érdekel a folyatása.
2013. aug. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm! :) Még nincs tovább, mert kicsit szkeptikus voltam a történettel kapcsolatban és nem írtam még tovább.

Egyébként fura, mert eddig soha nem éreztem késztetést arra, hogy bármilyen történetet is írjak, most meg elővettem a gépem és ezt alkottam :)

2013. aug. 2. 20:28
 3/19 rajcziz ***** válasza:
100%
Elég erős SZJG-behatás érződik rajta, de ha szórakoztat írd meg. A folytatás engem nem érdekelne, de nem másoknak kell írni (bár ha mások véleményétől függ, hogy folytatod-e, én is szekptikus leszek a történet sorsát illetően).
2013. aug. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Próbáltam figyelni arra,hogy ne legyen SZJG behatású,de úgy látszik nem sikerült. Majd megpróbálok jobban figyelni rá. Mindenesetre folytatom és a fejemben lévő történet más mint a Szent Johanna Gimi. Egyébként megy a zöld mindkettőtöknek :)
2013. aug. 2. 20:39
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Azt érezni az írásodból, hogy próbálod kerülni azt,hogy SzJG szerű legyen, de szerintem is hasonlít rá. Persze ha élvezed az írást akkor folytasd.
2013. aug. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Bocsi, én nem olvastam a SZJG-t ,de honnan tudjátok biztosra, hogy a Kérdező olvasta?:) Am ez szerintem jobb megfogalmazás, mint a SZJG, mert pár hónapja neten beleolvastam:) Ezt meg az előbb elolvastam, de nem kommenteltem hozzá; azt hiszem azért, mert nem tudtam volna megfogalmazni; talán nem elég könnyed, gördülékeny számomra, hogy eléggé élvezzem? A megfogalmazás az szép, csak valahogy sok. Nem a szavak számával van bajom, vagy a megfogalmazás pontosságával, részletességével; hanem hát nem tudom megmagyarázni, nem olyan kellemes olvasni valamiért, de a tartalom tetszik, de nem tudom rendesen megfogalmazni, hogy mi zavar:S Amúgy folytasd csak, szépen fogalmazol, az tényleg tetszik. Csak ott van az a valami ami hát tényleg nem tudom. Mintha vmi folyton visszafogná, hogy pillanatonként elakadna, mint egy remix; bocsi de jobb hasonlatot most nem tudok, majd ha meg tudom világosan fogalmazni akkor visszajövök a kérdéshez!!:) Az íráshoz viszont van tehetséged, mármint a fogalmazáskészség jó!!:)
2013. aug. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
6.vagyok, Ja és a folytatás érdekelne!!:)
2013. aug. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsó válaszoló: szerintem értem mire gondolsz, a továbbiakban megpróbálok változtatni ezen, nem adom fel! :) Egyébként olvastam az SzJG-t :)
2013. aug. 2. 21:25
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
5. vagyok, azt én is megerősítem,hogy az íráshoz van tehetséged, plusz a helyesírásoddal sincs baj. Hajrá,drukkolok!
2013. aug. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Egyébként mindenkinek megy a zöld!
2013. aug. 2. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!