Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tetszik nektek a könyvem...

Tetszik nektek a könyvem alapötlete? Szívesen olvasnátok?

Figyelt kérdés

Szóval arról szólna, hogy a jövőben kitört egy nagy nagy háború, én van egy főszereplő, egy 14éves lány, akinek az apja ilyen feltaláló szerű, és épít egy időgépet, berobbantják a házat és az apuka visszaküldi az időben a lányt hogy változtassa meg a múltat mert addigra a fél világ elpusztult. És a történet azt dolgozná fel, ahogy a lány a múltban van és amiket tenni próbál az ügyért.

Jó ötlet ez? Tetszene nektek egy ilyen könyv?? 13/L



2014. máj. 24. 13:17
 1/10 mgymester ***** válasza:
Teljesen jó ötlet ha kész lesz elolvasnám.14f
2014. máj. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
hát... ez a gondolatmenet tetszik -gondolom biztos finomítanál rajta- legyen benne mindenképp vmi sajátos egyedi, különleges és olyan kreatív gondolat/motívum amit más könyvben még nem olvastál. Ha nem lesz csöpögős (v vissza a jövőbe kopi ) elolvasnám. am 14/F
2014. máj. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

már ott elakadt a történet, hogy "a jövőben kitört egy nagy-nagy háború"... ha nem lennének atomfegyverek - amikkel akár az egész földet fel lehetne robbantani -, akkor már rég kitört volna a harmadik világháború.

akkor a te történetedben nincsenek atomfegyverek?

miért tör ki a háború? (remélem ezt is leírod)

az "apuka" miért pont a lányát küldi vissza a múltba? talán ő ismeri az apuka észjárását, elég okos ahhoz, hogy megállítson egy háborút??

elég sok logikátlan dolog van benne, plusz a főszereplő túl fiatal ahhoz, hogy egy ekkora teher nyomja a vállát, szóval max egy egyetemi végzettsége kéne legyen - nem is akármiből.

szóval elég valószerűtlen a dolog, de ha ilyen meseszerű történetet szeretnél írni, amelyben tiniknek adod a "felnőtt" szerepét, akkor tessék, senki nem hátráltat, a te dolgod.

Ha nagyon meg szeretnéd írni, akkor ne érdekeljen, hogy mások milyennek vélik, mert elsősorban magadnak írod, később ráérsz nagyközönség előtt megmutatni, a lényeg, hogy neked tetszedjen!

2014. máj. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

már ott elakadt a történet, hogy "a jövőben kitört egy nagy-nagy háború"... ha nem lennének atomfegyverek - amikkel akár az egész földet fel lehetne robbantani -, akkor már rég kitört volna a harmadik világháború.

akkor a te történetedben nincsenek atomfegyverek?

miért tör ki a háború? (remélem ezt is leírod)

az "apuka" miért pont a lányát küldi vissza a múltba? talán ő ismeri az apuka észjárását, elég okos ahhoz, hogy megállítson egy háborút??

elég sok logikátlan dolog van benne, plusz a főszereplő túl fiatal ahhoz, hogy egy ekkora teher nyomja a vállát, szóval max egy egyetemi végzettsége kéne legyen - nem is akármiből.

szóval elég valószerűtlen a dolog, de ha ilyen meseszerű történetet szeretnél írni, amelyben tiniknek adod a "felnőtt" szerepét, akkor tessék, senki nem hátráltat, a te dolgod.

Ha nagyon meg szeretnéd írni, akkor ne érdekeljen, hogy mások milyennek vélik, mert elsősorban magadnak írod, később ráérsz nagyközönség előtt megmutatni, a lényeg, hogy neked tetszedjen!

(13/L)

2014. máj. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Spirit Bliss-nek van egy ugyanerről szóló könyve csak abban vannak vámpírok is, de szinte ugyanez az alap sztori. nem biztos, hogy olvastad lehet, hogy csak véletlen, de ennek tudatában szerintem nem annyira ötletes. És milyen az a nagy háború arra én is kíváncsi vagyok. De amúgy nyugodtan megírhatod, ha élvezed. :) Egyébként az említett író nő is magyar. 14L
2014. máj. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
hoppá, most veszem észre, hogy kétszer küldtem el a választ (harmadik illetve negyedik válaszoló voltam) :D
2014. máj. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#5: nem ismerem, nem olvastam
2014. máj. 25. 16:51
 8/10 anonim válasza:
Hát attól függ... ha a történet addig cselekményes míg a jövőben játszódik, és utána már unalmasabb hangulatú lesz, akkor nem. Én is próbáltam már könyvet írni,(és még mindig szeretnék)és nagyon nehéz úgy, hogy ne látszon, hogy kényszeredett a cselekmény, vagy csak rosszul írod, és az olvasó ezt szűri le belőle.
2014. máj. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Remélem, nem bántódsz meg, de:


- nagy háború a jövőben: sablon

- időgép: sablon

- valakit visszaküldenek a múltba: sablon


Ezek már elég régóta lerágott csontnak számítanak. Spirit Bliss tényleg írt egy ilyet, ráadásul vámpírokkal (újabb sablon)? Na, ezért nem olvasok Vörös Pöttyös könyveket.


De 13 évesen szerintem még mindegy, mit írsz, csak annyi a lényeg, hogy írj, és gyakorolj, fejlődj. Sok sikert!

2014. máj. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az ötlet tetszik mondjuk nem azén stílusom ezért nem biztos h elolvasnám de sok olyat ismerek aki biztos! :)
2014. máj. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!