Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Idősebb korosztály! Ajánlanáto...

Idősebb korosztály! Ajánlanátok nekem könyveket, írókat?

Figyelt kérdés
Hazalátogatunk húsvétkor, s ilyenkor fel szoktam tankolni könyvekből. Általában antikváriumba megyek, leadom a régi, meg a kintről hozott német nyelvű könyveket, és viszek néhány regényt. Nem vagyok romantikus alkat. Ezo témák sem érdekelnek.

2017. márc. 5. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha felsorolnál néhány könyvet, ami tetszett, akkor legalább el tudnánk indulni, így nagyon nehéz.
2017. márc. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem jó írók:

Terry Pratchett

George R. R. Martin

J. Goldenlane

Brian McClellan

Joe Hill

Hannu Rajaniemi

Brandon Sanderson

Neil Gaiman

Philip K. Dick

John Scalzi

Dan Simmons

Mark Lawrence

Frank Herbert

Stephen King

Robin Hobb


Jó könyvek:

Chuck Wendig: Vészmadarak

Katherine Addison: A ​koboldcsászár

Catherynne M. Valente: Marija ​Morevna és a Halhatatlan

Andy Weir: A ​marsi

Patrick Rothfuss: A ​szél neve

Robert Jackson Bennett: Lépcsők ​városa

N. K. Jemisin. Az ​ötödik évszak

Helene Wecker: A ​gólem és a dzsinn

2017. márc. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

mit takar az idősebb korosztály?

milyen stílusú könyvek érdekelnek?


ha "csak úgy" vaktában kellene könyvet ajánlanom, akkor (Harry Pottert nem is, hiszen láthatóan szoktál olvasni, szóval nem kell bemutatni) én az Aramanth titka trilógiát mindenképpen mondanám. Ifjúsági könyv, de nagyon klassz. Én is felnőtt fejjel olvastam már.

Antikvár könyvek közül A diadalív árnyékábant olvastam nemrég, és nem értem, hogy eddig miért maradt ez ki az életemből. Ugyanígy az E.T. a Zöld bolygó könyve is friss olvasásom. Könnyed olvasmány, 1délutános, és Totyizselé-havert mindenkinek!

Ha komolyabb könyvet akarsz (ugyan nem antikvár), de nagyon-nagyon klassz olvasmány a Madarak a dobozban. Hidegrázós, hátborzongató, nem akarod tudni, mi lesz a következő oldalon, de mégis letehetetlen, félős, ijesztő, elgondolkodtató, a végén megkönnyezendő... tipikusan az a könyv, amin utána napokig gondolkodni lehet.

2017. márc. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Miquel, és úgy tudtam, te nem olvasod, hanem írod a könyveket! D
2017. márc. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Elsősorban olvasni szoktam őket. Kedvenc íróim egyébként Marquez és társai. A misztikumért, vagy horrorért nem tudok lelkesedni.
2017. márc. 7. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!