Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hány prefektus van a Roxfortba...

Hány prefektus van a Roxfortban? Hogy van ez a prefektusi rendszer?

Figyelt kérdés
2017. márc. 14. 20:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Heló!


Minden házban 2. Egy fiú és egy lány.

Ötödévesként lehetsz először prefektus.

2017. márc. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Heló!


Bocs, kimaradt, hogy minden házban egy fiú és egy lány van, DE évfolyamonként, szóval összesen 6 prefektus van minden házban egyszerre.

2017. márc. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És az iskolaelső egyenlő prefektus?
2017. márc. 14. 21:20
 4/10 anonim ***** válasza:

Heló!


Nem. Az iskolaelső a tanulmányai terén elért eredményre vonatkozik.


Ne feledd, hogy Ron is prefektus lett, pedig nem volt éltanuló - ahogy Draco Malfoy sem.

2017. márc. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%

4-es!! Nagy tévedés, Draco Malfoy mindig szorosan Hermione mögött állt a jegyeiben.

(egy büszke mardekárostól:))

2020. jún. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5-ös, sajnos el vagy tevedve. Peldanak okaert ott a 6. resz.
2020. jún. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%
6-os, nem vagyok eltévedve. Ismerem a sorozatot, olvasok/olvastam J.K. riportjait, és tudom, hogy Draco Malfoy jó tanuló volt. Az apjának akart megfelelni, de inkább te is olvass utána, hogy jó tanuló volt-e vagy sem...
2020. szept. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, ezért romlottak a jegyei a 6. részben is olyan drasztikusan :)

Csak azt hiszed, sokat tudsz, de nem értana figyelmesen olvasni a könyveket (ha egyáltalán elolvastad), te mugli.

2020. szept. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
35%
Te csak ne muglizz engem! Majd ha három nyelven, legalább hatszor olvastad, akkor mondd nekem, hogy te jobban ismered a könyvet. A hatodik évről pedig itt szó sem volt. Egyébként mindenki tudja, miért romlottak a jegyei...
2020. okt. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Három nyelven ,hatszor... Mégis tévedsz. Fantasztikus.

Na, akkor utoljára, hátha megérted:

"Draco Malfoy mindig szorosan Hermione mögött állt a jegyeiben"

A mindig azt jelenti, mindig, nem azt, hogy "akkor, amikor nekem kapóra jön". Tehát amikor a 6. évadban rontott, akkor az máris nem "mindig".

Ha ez pedig nem lenne elég, akkor:

"I hope my son will amount to more than a thief or a plunderer, Borgin,” said Mr. Malfoy coldly, and Mr. Borgin said quickly, “No offense, sir, no offense meant —”

“Though if his grades don’t pick up,” said Mr. Malfoy, more coldly still, “that may indeed be all he is fit for —”

“It’s not my fault,” retorted Draco. “The teachers all have favorites, that Hermione Granger —”

“I would have thought you’d be ashamed that a girl of no wizard family beat you in every exam,” snapped Mr. Malfoy."

Továbbá sehol sem említi a könyvekben Rowling, hogy Malfoy akár a közelében lett volna egy évfolyamelsőhöz.

Annál több említés és utalás van rá, amit én mondtam.

Olvass figyelmesebben, akkor nem esel ilyen hibákba.

2020. okt. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!