Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Szórakozás » Könyvek

A kérdés

A Vaják sorozat mennyire megy bele az okkultizmusba?

Szeretem a fantasy-kat és arra gondoltam hogy elolvasom, de annyira nem kedvelem a nagyon sötét okkultizmust. Ilyen mágia, bűvészkedés bőven belefér nálam is de ami jóval túlmegy ezen azt már nem szeretem olvasni. Ezek alapján is tudnátok ajánlani vagy inkább tegyek le az elolvasásáról? (Harry Potter, Trónok harca, Warcraft szinten mozog inkább?)

Keress kérdéseket hasonló témákban: mágia, okkultizmus, varázslás, Vaják, Witcher, könyv, olvasás

2017. márc. 22. 18:17  Privát üzenet  

A válasz

Nincs benne okkultizmus :D

Kevered a vajákos és a vajákot, semmi közük nincs egymáshoz. Igazábál ha jól emlékszem a fordító találta ki magát a vajákot mint a szót, mert magyarul visszaadhatatlan lett volna a lengyel cím (Mondjuk az angol witcher szóval személy szerint megelégedtem volna, ez a vaják túlságosan mű nekem.)

Persze, mint szinte minden fantasy van benne mágia, de közel sem okkultizmus szintű.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont 2017. márc. 22. 18:40 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm! Akkor belevágok valamikor! Ha jól értem akkor angolra és magyarra se tudták rendesen lefordítani ezt a szót? Érdekes..

# 2/2Időpont 2017. márc. 22. 19:44 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Wattpadon milyen gyorsan lehet viszonylag sok olvasóra szert tenni?
A Jane Eyre-ből készült modernkori filmadaptáció?
Melyik Witcher könyvben szerepel Ciri?
Mikor jelenik meg magyarul a Vaják sorozat 5. könyve? (Baptism Of Fire)
Megjelenik magyarul a Vaják (Witcher) sorozat 5. könyve (Baptism Of Fire)? Ha igen, mikor?
Hogyan tudnám importálni a mentéseimet a Witcher1-nől a 2-be?

Kérdések a Szórakozás rovatbólKérdések a Könyvek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!