Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok könyveket ajánlani?

Tudnátok könyveket ajánlani?

Figyelt kérdés

*előnyben az E/1 formátumban írott.

*lehet misztikus és ifjúsági irodalom egyaránt.

*16+ lehet (káromkodás, vér, erőszak...), de azért 18+ (khm, felnőtt tartalom már kevésbé érdekel..)

*sorozat és/vagy egyrészes könyvet ajánlását várom.

*ha lehet, kérnek egy rövid és spoiler mentes értékelést.

*ja, és 15 vagyok 😁



2017. márc. 28. 11:30
 1/7 anonim ***** válasza:

A könyvmolyképző kiadónál válogass azt ajánlom, a vörös pöttyösöket imádni fogod.

Egy pár a kedvenceim közül:

Luxen sorozat

Végzet ereklyéi sorozat

Tüskék és rózsák udvara

Angyalok bukása

Ezek mind fantasyk, izgalmasak, és romantika is van bennük. A Luxenben kicsit több, míg a Végzet ereklyéiben kevesebb. :)

2017. márc. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok sorozatgyilkos: E/1-ben íródott, ifjúsági, misztikus, nincs benne szexuális tartalom, és bár nem olyan durva, de azért vehető 16+-osnak is, mert azért van egy morbid beütése. A főszereplő 15 éves, egy halottasházat üzemeltet a családja, ahol ő is rendszeresen besegít - hullabolod mellékesen -, ja és mellé szociopata is. Éli az életét, aztán egyszer lát egy dolgot, ami felforgatja az életét, és nincs választása: nyakig benne van az egészben. Elhatározza, hogy ő maga oldja meg a bűnténysorozatot, de azt még nem tudja, hogyan, és hogy lesz-e elég önüralma hozzá, hogy időben megfékezze magát és ne menjen túl messzire.

Sorozat, de egyrészes könyvnek is megállja a helyét, és szerintem az első része a legjobb.

2017. márc. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Üvegtrón sorozat,csontváros.
2017. márc. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

kisfiamnak olvasom fel, de felnőtt fejjel is élvezhető:

Így neveld a sárkányodat

-7 kötet, különálló, de utalások vannak ide-oda

-III. Hablaty Harákoló Harald emlékiratai, amiből kiderül pl, hogy Hegyesenköpő Bélhangosnak miért ez a neve, hogy Bögyös berta keblei öltek már embert, stb, stb... szeretem, tényleg könnyed, szórakoztató olvasmány.


Amúgy szerintem 15 évesen szint ekötelező a Harry Potter és A gyűrűk ura, illetve a Babó olvasása. Nem E/1-ben íródott, de pont a korosztályodnak való.


Ami E/1-ben most hirtelen az szembe jut, minden feltételnek megfelel, de kicsi vagy még hozzá :o

2017. márc. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kiera Cass: Párválasztó: kevésbé misztikus, jövőben játszódó

Joss Stirling: Lélektársak: misztikus, fantasy

Stephenie Meyer: A Burok

Meg már csak ismételgetni tudom, az előttem levő válaszolókat: Sarah J. Maas Üvegtrón: misztikus Cassandra Clare: Pokoli Szerkezetek, Végzet Ereklyéi: fantasy bár ezek pont nem E/1 formátumban íródtak, de ezek tényleg fantasztikus könyvek!

2017. márc. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Amiket én nagyon szeretek, tehát ajánlom neked:

Kiera Cass-Párválasztò

Susan EE- Angelfall

Sara J.Maas-Üvegtròn

J.L.Armentrouth-Obszidián

Tahereh Mafi-Ne érints

2017. márc. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 😊
2017. márc. 31. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!