Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Vannak itt írói tanácsadók?

Vannak itt írói tanácsadók?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mostanában felkeltette a figyelmemet a könyv/regény írás. El is kezdtem írni egy fantasy-romantikus történetet, amely a 19. században játszódik, egy teljesen másik bolygón. Az lenne a kérdésem, hogy akadnak-e itt ilyen emberek, akik írópalánták szárnypróbálkozásaival foglalkoznak? Aki elolvasná az eddig kettő - hosszabb - fejezetű kis írásomat, véleményt mondana róla, egyszóval: segítene a csúcsra törni, tehát, hogy képes legyek befejezni. Kaphatnék tőle tanácsokat, min javítsak, min változtassak...stb.


Előre is köszönöm!



2017. ápr. 8. 16:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia:)

Nem vagyok szakértő de sokat olvasok és szerintem tudnék segíteni, és egy korrekt véleményt és esetleg tanácsot is adni neked. Ha gondolod küldd el az egyik részletet privátban.

2017. ápr. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"segítene a csúcsra törni, tehát, hogy képes legyek befejezni."

Fordítva ülsz a lovon. Ez a te regényed, neked kell erőt érezned magadban ahhoz, hogy befejezd. Legyen akármilyen jó/rossz, egy kívülállónak nem lehet olyan fontos a te saját alkotásod, mint neked. Ha már egyáltalán a befejezéshez másokra van szükséged, akkor nem éri meg a segítség.

Egyébként érdekes az alapvilág, de nem teljesen világos: egy másik bolygón a földi történelem tökéletesen megismétlődött (ezért a XIX. századunk ott is ugyanolyan XIX. század, adott esetben ott is így nevezik), vagy az emberiség valami csoda folytán a XIX. század előtt kolonizált egy másik bolygót, és a földi történelem szerinti XIX. században vagyunk, de egy más bolygón, más (?) kultúrával?

2017. ápr. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A teljesen másik bolygó az arra utal, hogy a 21. századhoz képest teljesen más. Tehát a Földön vagyunk, csak a 19. században s a hétköznapitól eltérő dolgok történnek, ilyenekre gondolok, hogy mágia, elfek.. stb ☺
2017. ápr. 9. 08:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Szívesen elolvasom, és véleményezem, bár, nem vagyok profi, csak írogatog, ha ráérek. Küldd el nekem, ha gondolod! :)


Elöljáróban csak annyit, hogy a történet folytatását találd csak ki egyedül, mert ha tanácsok alapján alakítod, esetleg a végén már nem Te leszel benne, nem Te leszel a történeted, és az nagy hiba! :) A hangulatban, stílusban, egyéb finomságokban, nyilván érdemes meghallgatni másokat is.


Ezt csak azért mondom, mert mikor elkezdtem írni, egy ideig csuklóból kiráztam a fejezeteket, de mikor publikáltam, és elkezdtek jönni a kommentek, hogy jaj, gyorsan folytasd, XY-nak ne essen baja, erről meg erről ugye írok még bővebben is... tehát, jelentkeztek az olvasói igények, meg akartam felelni nekik, és teljesen leblokkoltam.


Azóta kinőttem. :D

2017. máj. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!