Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kikérhetem a véleményetek a...

Amaaj kérdése:

Kikérhetem a véleményetek a könyvemmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nos bele kezdtem egy könyv írásába. Még csak az első fejezet van meg. A története egy szerelmes párról szól, akinek a főhőse a fiú rocker a lány pedig hát a mai lányok többségébe tartozik annyi különbséggel, hogy intelligens és nagy szerepet kap benne a sztereotípia. Igazság szerint csak azt akarom kideríteni, hogy a könyv ebben a formátumban jó, vagy változtassak az egészen? [link]

2017. ápr. 11. 18:28
 1/9 A kérdező kommentje:
Jól nézzétek meg a linket, PONT helyére írjatok be egy .-ot (a hibák elkerülése végett)
2017. ápr. 11. 18:30
 2/9 anonim ***** válasza:

és már ebben a leírásodban is egy sztereotípia szerepel :'D

"a mai lányok többségébe tartozik annyi különbséggel, hogy intelligens"

2017. ápr. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tudom tudom utólag vettem észre :D
2017. ápr. 11. 19:09
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem elsőre kicsit lapos és unalmas :/
2017. ápr. 12. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Már az alapsztorija is unalmasul hangzik. Ezt már kismilliószor elsütötték, hogy két különböző zenei stílust kedvelő/különböző subkultúrából származó pár szeretnek egymásba, stb. Aztán tovább sablonozod azzal, hogy a sztereotípiának nagy szerepet szánsz, gondolom úgy akarod kidolgozni, hogy hiába rocker a srác, de nem tipikus rocker viselkedése van, stb.

Az a baj, hogy már mikor valaki elolvasa a történet leírását elmegy a kedve tőle az elolvasástól, mert szerintem mindenki minimum egytucat ilyen könyvvel/filmmel találkozott már.

2017. ápr. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ehh, értem :\
2017. ápr. 12. 08:38
 7/9 anonim ***** válasza:

Most ezt nem azért írtam, hogy elvegyem az írástól a kedvedet, pusztán próbáltam segíteni, hogy ne kövesd el ugyanazt a hibát, mint sok kezdő író. Legtöbben ott hibázák el, hogy a művük nem emelkedik ki a többi közül, ugyanolyan, mint sok más mű. Stephen King is azért emelkedik ki sok másik horror író közül, mert egyedi ötletekkel áll elő, ami kiemelkedik a többi közül. Állattemető, Rémautó, Christine, stb.

Szóval nem kell feladnod a megírását, csak nézd meg hol tudod egyedivé tenni a történetedet és próbálj meg egyedi karakteret csinálni, valódi jellemmel, stb.

2017. ápr. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A srácot magamról mintáztam. Igazad van, és tudom hogy segítségből írtad. Átnézem és megpróbálom a sztorit is megformázni, mondjuk alapból nem terveztem happy endet meg egy alternatív valóságban akar játszódni ahol a világ a háború küszöbén áll. Tudom ez se egyedi meg lehet összekuszálna mindent
2017. ápr. 12. 11:41
 9/9 anonim ***** válasza:

Első próbálkozásnak nem rossz, sőt egész jó, nekem a témával sincs bajom. Van elég sok javításra váró hiba, és van még hova fejlődj, de ez nem akadály, ha szeretnél könyvet írni. Csak meg kell tanulni bizonyos dolgokat hozzá. Stephen King se zseniként kezdte... Ha komolyan érdekel a könyvírás, és szeretnéd, hogy valaki véleményt nyilvánítson a műveddel kapcsolatban, szívesen segítek neked.


Amúgy nem tudom, a többiek miket olvastak/láttak már, de ilyen témában én még soha nem találtam igazán jó könyvet. Lehet, hogy van sok, középszintű iromány, de miért ne alkothatna valaki egy kiemelkedőt? Ha valaki kellően sokat foglalkozik a témával, és szorult belé egy kis fantázia, már esélyes befutó írónak.


Szóval, kedves amaaj, ha érdekelnek a tanácsaim, esetleg bétát keresel, dobj egy üzenetet.

2017. ápr. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!