Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Harry Potter és a Félvér...

Purczeld95 kérdése:

A Harry Potter és a Félvér Herceg filmadaptációjában honnan vették azt a jelenetet, amikor a halálfalók felgyújtják Weasleyék házát?

Figyelt kérdés
Olvastam az összes könyvet többször is és a könyvben szó sincs ilyesmiről.

2017. ápr. 17. 12:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
A könyvben természetesen nincs ilyen, viszont a filmkészítők nyilván úgy gondolták, hogy ez tök jól mutatna a filmvásznon/tévében... Ez olyan,mint a negyedik részben a sárkányos próba, a könyvben a sárkány csak "uncsi" nyolcasokat köröz a tojás felett, a filmben meg elszabadul és jól megkergeti Harryt....
2017. ápr. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
92%
tényleg, a sárkány! nem elég az idegbeteg Dumbi abban a filmben :o áh, elcs€szett egy megfilmesítése van, az biztos :o
2017. ápr. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
94%
Ráadásul cseppet se hihető az a jelenet.... Ott van egy rakás sárkányőr, meg a tanárok és persze mindenki halál nyugodtan ül, mikor Harry a sárkánnyal a nyomában elszáguld a kastély felé és csak ülnek és várnak, amíg az egyik legvérszomjasabb sárkány egy 14 éves gyereket üldöz :)
2017. ápr. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Értem én, sokminden másképpen van a filmekben, de például a sárkányos jelenet érthető; ez pont egy olyan részlet, amit a film látványosan be tud mutatni, a könyvben pedig fölösleges lenne ennyi mozdulatot leírni.

Dumbledore karaktere szerintem alapból rossz a harmadik résztől, miután meghalt Richard Harris. Ez az idegbeteg jelenet a negyedik részben, miközben a könyvben nyugodtnak van leírva, csak egy példa a sok közül. Vegyük azt, hogy az ötödik meg a hatodik részben is, amikor a tanévnyitón kiáll a diákok elé beszédet mondani, a könyvben mindkét alkalommal le van írva, hogy mosolyog. Erre meg a filmben mindkét alkalommal teljesen komor.

Az a jelenet, amit most kérdeztem viszont azért üti ki nálam teljesen a biztosítékot, mert ilyen gyújtogatásra még csak célzás sincs a könyvben, nem is tudom, honnan jutottak el ehhez az ötlethez.

2017. ápr. 21. 04:23
 15/21 anonim ***** válasza:
89%

Nekem a legfájóbb pont az, hogy a végső csatát ennyire elrontották. Harry és Voldemort NEM harcol, Harry monológja pedig korona a hét kötet tetején, azt úgy, ahogy van, szó szerint bele kellett volna tenni a filmbe. Voldemort sem reped szét, a saját gyilkos átka végez vele.


Ami még rettentő zavaró: Hermione és Ron tud róla a filmben, hogy Harry meghalni megy, és ENGEDIK. A könyvben nem véletlen, hogy nem szól senkinek Harry, a barátai sosem hagyták volna, hogy az erdőbe menjen. Ők is, és az idegbeteg Dumbledore is annyira Rowling-idegen, hogy fájt nézni is :(

2017. júl. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
27%
Számomra mind a filmben, mind a könyvben rossz lett a végső csata Harry és Voldemort között. Nem, nem vártam epic nagy csatát tőlük (ötödik résztől egyre jobban csalódtam a Harry Potter könyvekben, így nem volt magas elvárásom), de nem is iyet vártam végső csatának. Nem azzal van a bajom, hogy egy egyszerű Capitalussal visszaverte a legfőbb sötét varázslatot, hanem azzal, hogy mennyi esély van arra, hogyha két varázslat összeütközik, akkor pont egyenes fog visszaverődni? Már nagyon érezhető volt, hogy Rowling a lehető leghamarabb leakarja már zárni a történetet.
2017. júl. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
91%

#16 ott az volt a lényeg hogy jogosan Harryé volt a bodzapálca, mert lefegyverezte Dracot, és a pálca a saját tulajdonosát nem támadhatja meg

a pálca ezért szökkent ki Voldemort kezéből Harryébe, és mivel nem volt pálcája amivel a halálos átkot irányította volna ezért verődött vissza rá

nekem a bajom ezzel a lefegyverezted a pálca tulajdonosát, tiéd a pálcája dologgal az volt hogyha párbaj szakkörön lefegyverzőbűbájt gyakorolnak akkor az osztály fele kb. pálcát cserél egymással

plusz azt sem értettem hogy azért volt Harryé a bodzapálca, mert Harry lefegyverezte Draco-t az otthonában, de Draco soha az életben nem fogta a kezében a bodzapálcát

akkor ha én egy olyan halálfaló lennék aki lefegyverzi az aurorokat aztán végez velük és begyűjti a pálcájukat és így lenne 10-15 pálcám, de aztán Mordon lefegyverez epakkor ugrik mind a 15 pálcám? Mind a 15 Mordont fogja birtokosának tekinteni ezek után legalábbis ezt az elvet követve

A "nyugodt" Dumbledore visszatérve pedig ott az volt a lényeg, hogy Dumbledore azért volt nyugodt mert végig tudta hogy Harry magától nem dobná a nevét a serlegbe - oké az iskolai szabályokat mindig megszegte, de ismerte és tudta hogy nincs benne vágy se hírnévre, se gazdagságra, és az elmúlt 3 év után a tusa veszélyeire sem tart igényt

a filmbeli dühös Dumbledore ezzel ellentétben meg komolyan úgy gondolja hogy Harry dobta be a nevét, legalabbis a reakciójából ítélve, vagyis egyszerűen nem bízik Harryben

egyébként Harris tényleg jobb volt ő jobban játszotta a bölcs és nagytekintélyű, ugyanakkor megértő es igazságos igazgatót, Gambon sokszor olyan volt mint egy komor es megfáradt öreg oktató aki a nyugdíjazasra vár

2017. júl. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
37%

Az írásomban nem a pálcák a lényegek, hanem az, hogy mennyi esélye van annak, ha két varázslat összeütközik, akkor pontosan visszaverődnek a két varázslóra. Oké, hogy kitalált világ meg minden, de erre baromi kicsi az esély. Meg korábban is voltak hasonlók, de ott mindig máshova pattantak vissza a varázslatok. Már nagyon érződött, hogy Rowling már túl akar lenni az egész könyvön és a lehető legrövidebb befejezést akarja.

Ezzel a pálca tulajdonost cserél dologgal meg már nem is foglalkoztam, mert tényleg elég a tiédhez hasonló érdekes gondolatokat vetne fel. De van még elég sok hasonló ellentmondás a hetedik részben.

2017. júl. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Jó kérdés. Ez nekem is egy kicsit fura volt, mivel a könyvben konkrétan semmi ilyet nem említenek. De a rendező néha szeretett eltérni a könyvben foglaltakról.
2021. febr. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Az eredeti kérdéshez visszatérve, mivel a hatodik kötetben nincsenek akciójelenetek, beleraktak egyet. Igaz, hogy a végén van a csata, de Harry ott sincs, mert Dumbledore-ral elmentek horcruxot vadászni. De én is nagyon meglepődtem, amikor hirtelen jöttek a halálfalók
2021. febr. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!