Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy tudott J. K. Rowlingegírn...

Hogy tudott J. K. Rowlingegírni egy olyan jo könyvet, mint a Harry Potter?

Figyelt kérdés

Egyszerűen felfoghatatlan!!!

IMÁDOM 😍😍

Nem is az hogy hogy tudta megfogalmazni ilyen tökéletesen mindezt,de hogy tudott ilyen jó történetet kitaláni????

Azok az összefüggések ,meg minden!!Meg az a sok szereplő!!!❤❤❤❤❤❤❤


2017. ápr. 19. 18:27
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
Azt ugye tudod, hogy semmi eredeti nincs benne? A lényeket, a varázslatokat mind a népi hiedelmekből, legendákból és mítoszokból vette, aztán összegyúrta az egészet.
2017. ápr. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De nem a lényekbrol beszelek!!

Hanem a történetről

2017. ápr. 19. 19:02
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
1.: akkor írj egy könyvet, amiben eredeti nincs, adj el belőle millió példányokat és éld a gazdagok életét.
2017. ápr. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

"Azt ugye tudod, hogy semmi eredeti nincs benne? A lényeket, a varázslatokat mind a népi hiedelmekből, legendákból és mítoszokból vette, aztán összegyúrta az egészet."


És szerinted meddig tart utánanézni mindenféle legendának/mítosznak/hiedelemnek, aztán beleépíteni egy történetbe? 1-2 nap?!

Amúgy meg igazából egyetlen könyvben sincs semmi eredeti már jó pár száz/ezer éve, mert egyszerűen nem létezik olyan téma, amit már ne dolgoztak volna fel számtalanszor, számtalan fajtában. Mindent megírtak már előttünk, és minden könyben lerágott csontok vannak, amiknek legfeljebb tudtak adni valami újszerű bevonatot, amitől egyedibbnek látszik.

2017. ápr. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%
Valljuk be, hogy irodalmi viszonylatban nem kiemelkedő mű. Nekem az Orwell 1984 és Dosztojevszkij Bűn és bűnhődése okozott ilyen gondolatokat. Ezeket tényleg érdemes elolvasni
2017. ápr. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Lilith1994 ***** válasza:
65%

Én úgy olvastam valahol hogy az írónő lényegében egy latomasban látta a tortenetet. Bár ez rossz szó.... Ommmmm csak úgy megpillantotta és lejátszódott előtte. Sok híres regény született még így :)

Amugy nem hiszem hogy minden lerágott csont lenne. Úgy gondolom hogy minden ember máshogy gondolkodik és mindent máshogyan lát. Tehát minden egyéni. :) Legalábbis én így látom. :)

Vagy túl pozitivan állok hozzá (mert én is írok történeteket :D )

2017. ápr. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#4 teljesen jól leírta, eredetit ma már nem nagyon lehet írni, már csak azért sem, mert ami eszünkbe jut és leírjuk, az mind asszociációkon alapul, olyan dolgokon amiket korábban olvastunk, láttunk, hallottunk könyvekben, filmekben

Persze, lehet úgy nézni hogy Rowling semmi eredetit nem tett hozzá, mert trollok, koboldok, griffek, sárkányok már előtte is voltak az északi meg egyéb mondavilágban, de Rowling (nyilván mivel angol nyelv- és irodalomtanárnő) hihetetlenül művelt és behatóan ismeri ezeket

Ezen az alapon Sapkowski sem talált ki semmi eredetit, max a witcherek karakterét, bár fantasyban a szörnyvadászat nem idegen téma, de tündék, törpök, Wild Hunt, ezek mind régi elemei ennek a világnak

#6 jó, de azért az Orwell és a Bűn és bűnhődés más kategória, a Harry Potter egy ifjúsági kalandregény tinédzsereknek, míg Dosztojevszkijt vagy Puskint sokan még felnőtt fejjel sem értik meg, nem véletlen hogy a HP alsó tagozatban kötelező, míg Puskin és Dosztojevszkij munkássága egyetemi tananyag

2017. júl. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
am a második bekezdést az #5 válaszolónak címeztem
2017. júl. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%
én olyanról is olvastam hogy az 1986-os Troll c. filmből is emelt át dolgokat (és nem csak a főszereplő nevét, akit szintén Harry Potternek hívnak)
2017. júl. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!