Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elolvasnátok egy ilyen könyvet...

Elolvasnátok egy ilyen könyvet? Megéri egyáltalán megírni, vagy nem lenne "olvasóközönsége"?

Figyelt kérdés

Nos:)

Ez a történet egy testvérpárról szolna, akiknek az apját meggyilkolja egy pénzes ember (azért mert az apa nem tudott időben fizetni) és a két testvér elhatározza, hogy bosszút áll rajta.


Tudom, nagyon sablonos, de sok mindennel tudnámm feldobni.

Például a két testvér kapcsolata is érdekes lenne, egy valós testvérpárrol mintáztam őket, igyekeztem minél életszerűbben megírni.


Ez a két szereplő más lenne, emberinek írnám meg őket, nem olyanok lennének, mint a tipikus humoros fiú aki imádja a szajhákat és a piát és a vakmerő lány aki rühelli a szoknyákat, inkább gatyában jár és természetesen jó lövő és mindkét karakter ebből a néhány tulajdonságból áll. Nem, nekik is lennének jó és rossz tulajdonságaik, mint minden embernek.


A végéről ne is beszéljünk, igazán ütős lenne, biztos vagyok benne, hogy senki nem gondolná, hogy mi lesz a vége. Nyilván arra gondolna az ember, hogy megölik a gonoszt, győz a jó és minden jó, vagy éppen pont az ellenkezője történne, és mindkettejüket megölnék, vagy csak az egyiket. De a felsoroltak közül egyik se igaz, szóval érdekes lesz az biztos.


Mi véleményetek így mindent egybevetve? Elolvasnátok? Vagy inkább bele se kezdjek mert az alap túl sablonos?



2017. ápr. 30. 08:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Most ebből, hogy mondjam meg, hogy tetszene-e vagy sem?

Nem csak a fősztori lényeges egy könyvben, hanem az írásmód, meg minden apróság. Gondolom amúgy se azért kérdezed, mert akkor most megírod, és viszed is a kiadóhoz. Szóval írjál csak nyugodtan, fantáziálgass, fejleszd magad, és ha egyszer kész lesz bármiféle teljes történet, azt oszd meg az emberekkel.

2017. ápr. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Írd meg legjobb tudásod szerint a könyvet, és csak aztán kérd ki az emberek véleményét. A sztorid nem hangzik olyan hú de izgalmasnak, de lehet, hogy olyan jól meg tudod írni, hogy letehetetlen lesz. Persze ennek az ellentéte is előfordulhat. Mindenesetre egy kész munkáról lehetne eldönteni, hogy jó-e vagy nem, nem valami ismertető-szerűségről.
2017. ápr. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Írd meg. Ne azért kezd vagy ne kezd el, mert mások azt mondják.

Ezt a történetet jól és rosszul is meg lehet írni.

2017. ápr. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebből lehet egy remek könyv, csak arra figyelj hogy a leírások legyenek szépek, részletgazdagok, szóval az olvasó gond nélkül oda tudja képzelni magát stb. :) Nem tudom eddig milyen könyveket olvastál, de hátha ismered a Metro 2034-et, engem pl annak az elbeszélésmódja fogott meg nagyon, mivel már egy-egy borúsabb napom úgy éreztem teljesen a könyv része vagyok. :) De ez csak az én véleményem, ne add fel, tuti egy remek sztori lesz, csak tényleg ne sajnáld rá az időt. Hajrá! :)
2017. máj. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Csicsky ***** válasza:
Egy „gyűjteményt“ küldtem privátban (tanácsok, szakirodalom, linkek). Ez a kedvtelésből, hobbiból írogatók számára készült, hogy az írással könnyebben boldoguljanak.
2017. máj. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
84%

Én elolvasnám, izgalmasan hangzik, bár az írói stílusod nem ismerem.

Esetleg, linkeld be, ha már lesz kész fejezeted! :)

2017. máj. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!