Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írtam egy rövid mesét. Mi a...

Írtam egy rövid mesét. Mi a véleményed?

Figyelt kérdés

A boszorka bánata


Élt egyszer egy várban egy rút boszorka. Ő maga csúf volt és szíve kemény. Semmi se tudta meglágyítani természetét. Egyszer feljött a várához egy csapat lány, akik édességeket árultak, gondolván, hogy talán az almás pite, csoki torta, vagy mézes kalács jobb belátásra bírja. Erre ő megfogta seprűjét és visszakergette a falujába a három kislányt. Másnap egy jóképű bátor lovag próbált szerencsét és megígérte neki, hogy feleségül veszi őt, ha lejön várának ódon lépcsőjén kinyitja a kaput és elfogad tőle egy csókot. A bátor lovag nem járt sikerrel hiába volt a szíve tiszta, szava derék a rút boszorka nem engedett és saját bútorait dobálta felé varázserejével, hogy takarodjon. Harmad nap egy öregasszony kopogtatott be hozzá, hogy meghívja őt az ünnepségre, ami a faluba zajlott. Tudni illik a király születésnapja volt és ő maga nem bírta elviselni, ha csak egy lakója királyságának nem mulat együtt a többiekkel. A boszorka erre nem is felelt már csak becsapta előtte az ajtót és hét lakat alá zárta, hogy még több látogató ne zörgessen be hozzá. A király erre összehívta a falu nagyját, hogy megvitassák, mit kezdjenek a boszorkánnyal és fele királyságát és leányát ígérte annak, aki megszelídíti az ő szívét. Egy koldus szegény lovag, aki nem járt ereje teljében szemben a többi lovaggal, akiknek karizma akkora volt, mint egy tekegolyó, azonban észben nem szenvedett hiányt. Rögtön ki is eszelt egy tervet. Azt mondta a királynak, ha ad három napot neki eléri, hogy a boszorkány elhagyja a várát. A király nem hitt a fülének, hogy csupán három nap alatt végheztudná, ezt vinni, de áldását adta a lovagra és mondta, úgy legyen. A lovag meghívta barátait, hogy tüzet rakjanak a boszorkány vára elé és mulassanak együtt. Hahotázásaik, izgatott kiáltásaik, ami játék, játék után követett felkeltette a boszorkány figyelmét, és ők három napon átzengtek, vigadoztak. Eddig sereglettek hozzám az emberek – gondolta – most pedig nem is törődnek velem. Mi történhetett? Habár a boszorkány érezte a késztetést, hogy csatlakozzon a lovagokhoz, de viszont túl büszke volt ahhoz, hogy beadja a derekát. Mígnem a koldus lovag elszólta magát: Kedves barátaim, erőt, egészséget. Nincs még egy olyan ember, akivel megosztanám társaságomat. Biztos nincs? – szólt egyik barátja ahogy előre megbeszélték. – Nincs még emberfia, akinek szívesen vágynál a társaságára? Talán egy boszorkányé? A lovag csak visszamosolygott – Nem ismerek én semmilyen boszorkányt. Neki végül ebből elege lett kivágta az ajtót, lesétált a lovagokhoz és azt mondta: De igen ismersz már évek óta élek a falutokba. A koldus lovag felkiáltott: Ó hát persze emlékszem rád. Hogy felejthetnélek el. A boszorkány csatlakozott hozzájuk, mire ők megosztották vele az ételt és boldog nevetésüktől zengett az éjszaka. Amikor végül a király megkérdezte, hogy honnan tudta, hogy beadja a derekát, ő annyit felelt: Az ember nem becsüli meg azt, amije van, amíg el nem veszíti. Aztán jobban akarja majd, mint bármi mást. Így is lett a boszorkány soha többé nem zárkózott be szobájába, ajtaját pedig mindig nyitva hagyta.



2017. máj. 4. 16:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Olyan, mint egy kislány szárnypróbálgatása az írással.


Lenne egy alapvetően használható alapkoncepció, hogyan szelídítsünk meg egy boszorkányt. Viszont a megvalósítás mind történet, mind pedig megfogalmazás szempontjából esetleges. Ugrál össze-vissza, alapvető nyelvtani hibákat vétve. A cím pedig egyáltalán nem illik a sztorihoz, mert egy szó sem esik benne arról, hogy a boszorka bánatos lett volna.


Még nagyon sokat kell gyakorolnod, ha írni szeretnél.

2017. máj. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tetszik az alapgondolat, és a felépítése is teljesen meséhez illő, mondanivalóval, és minden széppel és jóval, ami a mesék lényege. Nyelvtanilag tényleg át kell majd nézned, mielőtt valamilyen formában publikálod, mert egy-két helyen még maradt benne hiba. Egyébként, nagyon szépen írtad meg, nekem tetszik a szóhasználat, választékos és a mesék jól-ismert kifejezései is megadják a megfelelő hangulatot...

Néhány szót kicserélhetnél, mert azok nem feltétlenül a mesék célközönségének valók, vagy egyszerűen csak kilógnak a 'sorból'. Pl.: a takarodjon, vagy hogy egy csapat lány.

Én ezt mind úgy mondom, hogy még sosem írtam mesét, illetve bármi mást gyerekeknek, csakis felnőtt regényeket. Nekem, azon a néhány kifejezésen kívül, átjött... :)

2017. máj. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jaj, igen. Egyetértek, a cím nem kapcsolódik megfelelően a sztorihoz, a boszorkány inkább makacs, mintsem bánatos, de szólhatna a cím burkoltan arról is, hogy újra 'kinyílik', vagy akár a csenevész, de okos fiúról, vagy az alapüzenetről. :)
2017. máj. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 RoseTyler ***** válasza:
100%

Nekem boszorkával ez a történet nem hiteles. Ezen kívül pedig az elejére kívánkozna, hogy miért járnak folyton a nyakára.

Látom, hogy igyekszel hozni a mesék szóhasználatát. Néhol egész jól sikerül, máshol még sántít. A helyesírásoddal is akadnak gondok, pedig azt a legkönnyebb javítani.


Számomra elég durva hibák:

falubaN zajlott

véghez tudná vinni (nem mindegy ám, hogy melyik igéhez tartozik az a fránya igekötő!)

de viszont --> Vagy de, vagy viszont, együtt nem használjuk őket, mert ugyanazt jelentik.

évek óta élek a falutokbaN (a _faluba_ visz az utam, de a _faluban_ élek --> Hova? -ba, -be; Hol? -ban, -ben)


Egyéb: Ha valaki elszólja magát, az azt jelenti, hogy kifecseg valamilyen titkot. Te szerintem nem ezt akartad írni.

A párbeszédeket pedig tagold rendesen!

Ezen kívül is vannak még benne gondok, de jobban nem cincálom szét.


Tudod, azt szokták mondani, hogy gyakorlat teszi a mestert. ;) Szóval gyakorolj még sokat, és idővel egyre jobban megy majd!

2017. máj. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%

Nekem tetszik. Tanúlságos, szép. Csak picit kifejthetnéd. Párbeszéd, meg ilyesmi. Gondolom, ez csak ilyen összefoglaló volt. Szerintem nagyon is jó lesz!


Sok sikert!

2017. máj. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
74%
Hát ez jó szar.
2017. máj. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!