Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy ilyen lányhoz milyen név...

Egy ilyen lányhoz milyen név illik? (könyvbe)

Figyelt kérdés

A mellékszereplők, kisebb-nagyobb szerepeket betöltő emberkék neve egyszerűen olyan hamar meglett, de a főszereplőnőé a legnehezebb számomra.


Jellemezném a lányt:

Imád könyveket olvasni, ezért csak könyvmolynak hívják. Szókimondó, kedves, de néha egész bunkó is tud lenni, amit kifejezetten szeretnek barátai. Szeret idézeteket, mottókat kitalálni, jó a humora. A stílusa a tipikus "vagánymenőcsajszi". A rockzenét is kedveli, de nem emós vagy hasonló. A mindennapi öltözete a kék farmer, dzseki, baseball sapka, kosárlabda cipő. Jók a beszólásai.


A vezetékneve megvan: Kabai


A Kingán gondolkoztam. A Kabai Kinga elég béna? Vagy nem is illik a leírtak alapján hozzá?


A Kabai Kinga-véleményeket, illetve a névötleteket várom. :)



2017. máj. 6. 17:35
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%
Véleményem szerint illik hozza a Kinga név.
2017. máj. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
A nevet NEM a személyiség szerint adják. Honnan tudták volna a születésekor a szülei, hogy szeret olvasni? Annyira ostobaság egy realisztikus történetben a személyiség alapján nevet adni és ezen görcsölni. Neked anyukádék időutazók voltak és a mostani jellemed alapján neveztek el egy naposan? Nem? Na látod!
2017. máj. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

Nekem azonnal a Kata névre ugrott az agyam valamiért. :D El tudom képzelni, hogy mindig kijavítja az embereket, ha Katinak szólítják.


De egyébként a Kinga sem rossz, számomra igazi no-nonsense név.

2017. máj. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Jó lesz a Kinga.
2017. máj. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%

Én a 2-es válaszolóval értek egyet, könyvekben sokszor divat, hogy a karakter személyiségéhez választanak nevet, csakhogy a valóságban leszámítva névváltoztatást az emberek a nevüket a születéskor kapják, ergo irreleváns a jelentése a későbbi viselkedésükhöz nincs köze.


Ami esetleg számíthat ha te elképzeled, hogy az adott vezetéknévhez milyen keresztnév illik, tehát egy szülő milyen nevet választana az ilyen vezetéknevű gyerekének. Ebből a Kabai Kinga nem hangzik rosszul, de egy két szótagból álló vezetéknévhez szinte minden két szótagból álló keresztnév passzol.

2017. máj. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Kitti lenne a legjobb szerintem
2017. máj. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%
Katerina ugrott be legelsőnek ehhez meg még kéne valami lágyabb név is másodiknak, pl Lilla; Esetleg Eliza, Elza, Melinda, Miranda, Bernadett Detti Nadi, Bianka, Lina
2017. máj. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%
*amúgy Caterina-ként ugrott be, először rögtön külföldiben gondolkodtam, de szerintem jó magyarosan is; am szép lenne a Katrina is ,de az meg egy nagy szél neve
2017. máj. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Csicsky ***** válasza:
Küldtem privátban egy összeállítást, amit azoknak szoktam elküldeni, akik csak úgy kedvtelésből írogatnak, hogy könnyebben boldoguljanak az írással (linkek, tanácsok, szakirodalom).
2017. máj. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Dóra ugrott be bár tudom hogy az "már túl klisés", legalább is néhányan így gondolják. Szóval szerintem jó lenne a Dóra, Zsófi, Lilla, Hanna,Dorka, Léna, Zoé... most hirtelen ezek jutottak eszembe, de a Kinga is tetszik, szerintem nem béna:) ja, és amúgy tök kíváncsi vagyok, milyen könyvet írsz, szívesen beleolvasnék:D sok sikert, és remélem tudtam segíteni
2017. máj. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!