Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért van az, hogy sokan akik...

Schwagy kérdése:

Miért van az, hogy sokan akik nem is olvasták a Harry Pottert, csak a filmeket látták véleményt mondanak róla (negatív) mikor nem is ismerik?

Figyelt kérdés

Rengeteg ilyen ismerősöm van,és enyhén szolva is dühítő,hogy olyan dolog alapján mondanak véleményt, amit nem is ismernek.


Nektek mi a tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?



2017. máj. 31. 20:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
21%

Én pont ma kíséreltem meg először megnézni az első Harry Potter filmet de nem sikerült, nem tudom mennyire lehet korhoz kötni, de nekem túlzottan uncsi és gyerekes volt (nem a gyerek szereplők miatt) Az a kis csaj pl kifejezetten irritált :D

Nem néztem végig mondhatjuk hogy untatott. Nem mondom hogy szar mert nem hogy nem olvastam de még a filmet se néztem végig, de azt megállapítottam hogy ez a boszorkányos seprűn lovaglós, varázsolgatós dolog nem jött be. Véleményt meg azért alkotnak mert ha a könyvet nem is olvasták azért a sztoriról van fogalmuk meg lehet nem is a Harry Pottert mint regényt fikázta hanem csak a filmet, és mint tudjuk a film és a könyv nem ugyanaz.

2017. máj. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
98%

ezt annyira birom... a nagy közönségnek készült Tehát aki megnézte az igenis mondhat véleményt. Kit érdekel hogy volt belőle könyv. Attól még mindenki mondhat véleményt. Amúgy én olvastam. Az ötödikből teljesen kihagyták az ordibáló festményt ha jól emlékszem... Nekem a könyv sokkal inkább átadja azt a világot mert részletes. Viszont a filmek is kifejezetten jók. Nem véletlen voltak sikeresek. Nagyon sok helyszín sok jól felépítet szereplő kerek történet. Nagyon rendben van. Viszont szerintem a közönségnek készül a film ergó igenis mondhatnak véleményt. A te homevideódat ha ellopnák és megnéznék na arról nem mondhatnának mert azt magadnak csináltad.



Jah azt is rühellem hogy csinálj jobbat... miért kéne mikor alapból a közönségnek készült

2017. máj. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
57%
Az ilyenen nem érdemes fennakadni. Mindenről alkotnak véleményt olyanok, akik nem ismerik a dolgot igazán, szóval a te eseted igazán nem ritka. Ne foglalkozz velük, van egy véleményük, de az az övék, szóval téged nem kell befolyásoljon. Legfeljebb nem beszélgetsz velük a HP-ról, nagy cucc.
2017. máj. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
97%

Na álljon meg a menet. Olvastad te angolul, eredeti nyelven, az eredeti prózával? Ismered a kontextusát és a mitológiát, amire épül?

Mindig mehetünk mélyebbre. Nincs olyan, hogy "teljes élmény".


A másik; lehet, hogy pont olyan dolgok miatt nem szeretik, amiket a film is visszaa. Mondjul nem szeretik a fantasy történeteket. Ez is benne van.


Aztán, butaság ezen hisztizni, egyszerűen a te véleményed sem legitimebb senki másénál. Vagy aki mondjuk csak a filmeket látta, de azok alapján tetszik neki, kakor az mégis elfogadható vélemény, mert egyezik veled? Meg kellene tanulnod elfogadni, ha egy szubjektív kérdésben másoknak más a véleménye.


Aztán meg az is ott van, hogy ostobaság több tíz órányi erőbefektetést elvárni valakitől, mert NEKED tetszett az adott dolog. Annyira tipikusan tini dolog. Egy bizonyos könyves közösségi oldalon jönnek az ilyen kommentek. Van egy sorozat, ami mondjuk 5 könyv (darabja 500-600 oldal). Valaki elolvassa az elsőt, nem tetszik neki, de a sok kis okostojás szerint nem mondhatsz véleményt, ha nem olvaasod el mind a több ezer oldalt.

2017. máj. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Utolso olvastam angolul,s elegge ismerem tortenetet.Itt alenyeg nem azon van hogy ő szereti vagy sem,az nem az én dolgom. A problémám az,hogy úgy szídbi valamilyen torténetet,amelynek csak max a 10%-át ismered szerintem felháborító valamit úgy megbélyegezni,itt teljesen mindegy ,hogy miről van szó.
2017. máj. 31. 23:10
 6/20 A kérdező kommentje:
2.Miert mondhatna velemenyt mikor nem is ismeri,csak részleteket az egészből.
2017. máj. 31. 23:15
 7/20 A kérdező kommentje:
Elso neked csak annyit javasolhatok probald mwg konyvet elso 1-2 fiatalabb korosztalynak keszult utolso meg mar inkabb 18+néhol.
2017. máj. 31. 23:18
 8/20 A kérdező kommentje:
S ha nem jon be akkor nem a te világod ilyen van. Mint mondtam semmi problema nics azzal akinek nem jon be de az mas kategoria mint a pocskondiazasa
2017. máj. 31. 23:19
 9/20 anonim ***** válasza:
54%

Az első és a negyedik filmet láttam a HP-ból, és ennyi elég is volt. Eszem ágában sincs megnézni a többi filmet, meg nem kevés időt pazarolni arra, hogy elolvassam a könyveket csak azért, hogy úgymond "jogosan" mondhassam, nem tetszik a világa.

Amúgy téged miért dühít ez? Mi közöd hozzá, hogy ki mi alapján nem kedvel valamit? Ki vagy te, hogy eldöntsd, mi alapján lehet "jogos" valaki véleménye? Egód az van, nem is kicsi.

2017. jún. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Szakmai ártalom bocsi:S
2017. jún. 1. 13:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!