Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek egy regény végigol...

Szerintetek egy regény végigolvasása, vagy hangoskönyvben meghallgatása több idő? És vajon van időbeni eltérés aközött, hogy papíron, könyv formában, vagy elektronikus eszközön olvasunk?

Figyelt kérdés

2017. jún. 6. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igazából mindkettő emberfüggő.


Szerintem általánosságban azért az emberek gyorsabban olvasnak el magukban egy könyvet, mint ahogy azt felolvasó.


Én még nem észleltem, hogy az egyiket gyorsabban olvasnám, mint a másikat.

2017. jún. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem egy átlag ember felfogása alapvetően gyorsabb mint ahogy még érthetően lehet beszélni. Innentől kezdve, ha olvas az ember, akkor saját tempojában fogja fel a dolgokat, amúgy meg az olvaso a szűk keresztmetszet, hogy érthetően olvasson ne darálva.
2017. jún. 7. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hallgatni szerintem rövidebb idő, mivel nem fárad el az ember szeme. Ill. közben néhány más dolgot is lehet csinálni, ami tulajdonképpen időnyerés, összességében több szabadidőt jelent.
2017. jún. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is azt tapasztalom, hogy olvasni gyorsabb, de fárasztóbb, főleg több óra után. Ám mintha nekem gyorsabban menne papír alapon, mint mondjuk ugyanaz a szöveg gépen, pl. a DIA-ról. Az viszont szerintem csak részben igaz, hogy hangoskönyv mellett lehet mást csinálni. Egyes mechanikus munkákat igen, de amihez gondolkodni is kell, az nem jó, mert elvesztem a fonalat a szövegben, nem oda figyelek.
2017. jún. 8. 06:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Jómagam nem szeretek monitorról olvasni, nagyon fárasztja a szemeimet. Rövidebb időtartam esetén ugyanolyan sebességgel olvasok monitorról, mint papírról, de hamarabb kipukkadok.


A hangoskönyvet autóban, sportolás, gyaloglás közben részesítem előnyben. Nyilván gyorsabban olvas az ember az anyanyelvén, mint amilyen sebességű az érthető beszéd, így viszont több dolgot lehet csinálni egyszerre. Mozgó járművön, utazásnál is a hangoskönyvet szeretem csak.


Ha van idő és nyugalom, akkor papírkönyvet olvasok, de akkor csak azzal foglalkozom teljesen zavartalanul.

2018. jún. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem olvasni gyorsabb, legalábbis eddig akárhány hangoskönyvet hallgattam, úgy vettem észre, hogy magamban mindig gyorsabban olvastam volna. Kimondani tovább tart a szavakat, mint olvasni, tehát olvasni gyorsabb, mint meghallgatni.
2018. nov. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!