Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Minden minden :könyv vagy film?

Minden minden :könyv vagy film?

Figyelt kérdés

A napokban láttam a minden minden című film előzetesét, és akkor tudtam meg hogy ez eredetileg egy könyv alapján készült. Alapvetően nagyon szeretek olvasni, és általában a könyv kerül előtérbe az ilyen kérdésekben.

Viszont ez az előzetes valamiért nagyon megfogott engem, ezért elsősorban azoknak a véleménye érdekelne, akik látták már a filmet és olvasták a könyvet is.

Melyikbe érdemes belekezdeni, melyiket nézzem/olvassam ELŐBB?



(lehet hogy a film még nem jelent meg magyar szinkronnal, de ha jól tudom eredeti nyelven már elérhető)



2017. jún. 7. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetekben mindig az eredetit érdemesebb elolvasni/megnézni. Ezt most nem feltétlenül azért mondom, mert "a könyv mindig jobb" (ami egyébként az esetek 99%-ában igaz). Mindegy miről van szó, mindig az eredetivel érdemes megismerkedni először (ami nem mindig a könyv, egyébként).


A könyvet ajánlom.

2017. jún. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk nem ismerem sem a filmet, sem a könyvet, viszont azért ajánlom előbb inkább a filmet, mert a könyv általában jobb szokott lenni mint a filmes feldolgozás. És akkor lehet hogy bosszantani fog ha a filmből kihagynak mondjuk egy csomó jelenetet vagy információt. Én legtöbbször előbb a filmet láttam és utána olvastam csak el a könyvváltozatát. És nem bántam meg. 1-2 kivétel van mikor a könyvet olvastam előbb.
2017. jún. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én most olvastam el a könyvet egy nap alatt fölfaltam oda és vissza vagyok, amint lesz a film a mozikba megyek. Igazából mindegy melyikkel kezded, ha a filmet látod előbb kíváncsi vagy mit hagytak ki a könyvből, fordított esetben miután megnézted de előtte elolvastad tudod,hogy mit hagytak ki másítottak meg, bár az előzetese alapján 1-2 eltérést én már láttam, majd meglátjuk mi lesz :)
2017. jún. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Mindenképp válaszd a könyvet, tegnap láttam a filmesített változatot. Én romantikus embernek tartom magam, néha már túlságosan is, de még én is azt mondom, hogy ez a film a legkevésbé sem érintett meg. Sajnos az előzetes után túl nagy elvárásokkal ültem be, csalódottan jöttem ki. A moziterem legalább háromnegyede így gondolta.
2017. aug. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A könyv a mai napig a kedvenc könyvem, alig vártam a filmet. Tegnap néztem meg és borzasztóan csalódtam. A könyvet olvasd el és a filmet inkább meg se nézd.
2017. aug. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem a könyv sokkal jobb , részletesebben le van írva , több minden kiderűl , szerintem azzal kezd:)
2017. szept. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!