Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek a wattpad...

Mi a véleményetek a wattpad történetemről?

Figyelt kérdés

Kettő van, egy novella és egy regény, amit most kezdtem. (Egyébként nem horror történetek.)


Novella: [link]

Regény: [link]


Illetve még az érdekelne, hogy hogyan tudnám népszerűsíteni őket?

Facebookon, meg ilyen közösségi oldalakon nem szeretném megosztani, mivel álnéven írok és nem akarom megadni az igazi nevem.


Normális válaszokat előre is köszönök! :)



2017. jún. 11. 16:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A "Halottakkal táplálkozik..." című írást elolvastam. Ez nem egy történet, hanem egy történet összefoglalása. Neked íróként nem az a dolgod, hogy röviden és tömören nagyjából összefoglald a történetet. Neked az a dolgod, hogy részletesen megmutasd. A karaktereket ki kell bontanod. Az, hogy tudjuk a nevüket meg két paramétert róluk, nem elég. A helyszíneket le kell írnod. Ilyenek. A dolog célja az, hogy az olvasó elvesszen a történetben. Együtt kell éreznünk a szereplőkkel, aggódnunk kell értük, bele kell élnünk magunkat, stb. És ehhez részletek kellenek. Szóval ez egy ötlet, nem egy megvalósítás. Ha így írsz, akkor senki nem fog 2 oldalnál többet elolvasni, mert a részletek hiányából következik a beleélés hiánya, ebből pedig az érdeklődés hiánya.


Ja, és ne kezdj egy történetet a kitalált világ összefoglalásával. Unalmas.


Népszerűsíteni meg úgy tudod, hogy gyakorolsz még nagyon-nagyon-nagyon sokat, aztán amikor elég jó, akkor elküldöd egy kiadónak. Wattpadon híresnek lenni az kicsit olyan, mint akinek 5000 ismerőse van facebookon. Attól nem leszel jó író, hogy egy csapat tini kislány lájkolja a történetedet, mert hú de szipi szupi, ghoulok vannak benne, és megtalálja a nagy szerelmét. És ez megtéveszt és elzárja a fejlődésed útját. De ez csak az én véleményem.

2017. jún. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én meg a regény részletet olvastam el.

Maga az öltet nem rossz, mondhatni, még jó is lehet. Viszont azt érzem itt is, amit az első válaszoló írt, hogy inkább elbeszéled. Mondod, ahelyett, hogy mutatnád. Oké, még kivágod magad azzal, hogy a főszereplőd nem emlékezik az előzményekre, és voltaképpen neki is elbeszélték, de így máris egy csomó lehetőségtől fosztod meg magad. Attól, hogy felvezesd a történetet. Egy fejezet szólhat az unalmas buliról. A második a gyilkosságról. Éld bele magad. A főhősünk lehet, hogy valamiféle különleges lény, de ennyiből nem tűnik annak. Eleinte halandó ember, akinek meg kell halnia. Nemi erőszak egy mondatban? Mi az, hogy durván, kegyetlenül? Írd le, mennyire durván, mennyire kegyetlenül. Olyan hatásosan, hogy megundorodjak minden emberi érintéstől, valahányszor felidézem a jelenetet. Vagy ha nem akarod, akkor hagyd ki, ne legyen erőszak. Azt nem lehet úgy elmesélni, mint egy bevásárlás emlékeit - igen, így történt, ennyi. Körítésnek nem kell. Ha viszont indokolt, akkor üssön hatalmasat. És szegény még utána sem menekülhet? Meg kell halnia? Képzeld bele magad. Az anyja többé nem az anyja, értelmét veszti maga a szó is. Nincsenek többé a régi barátai, nincs otthona, nincs gyermekkora, nincs teste, nem dolgoznak a hormonjai (csak hogy lásd, mennyire nevetséges az örökszexi halál-fiú kép - hát még egy nemi erőszak után). Semmi támpont, minden egy tovatűnt illúzió csupán. Egész könyvet lehetne írni arról, hogyan veszti el valaki egykori létformájának emlékeit, és tesz magáévá meg egy újat.

Mert az ötlet maga jó. Csak hát teljesen sablonos marad, ha a túlvilág nem más, mint egy álmodozós második élet, ahol úgy történnek a dolgok, ahogy egy tinilány elképzeli.

2017. jún. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam a halottakkal táplálkozót. Tetszik az alapgondolat, jó kis sztori, izgalmas és kreatív, de olyan, mintha a vázlata lenne. Ki kellene dolgoznod, ki kéne egészítened olyan dolgokkal, amik megadják a történet ízét! Mesélhetnél többet a háttérről, akár a gyerekkoráról, más emberi kapcsolatairól, arról, hogy milyen érzések kerítik hatalmukba (pl. mikor táplálkozik, vagy a sztori bármely pontján). Ez saját vélemény, de én szeretek arról olvasni, miket tapasztal egy-egy cselekedet közben a szereplő. Mit érez, mitől tart, mit hall, mit tapint, mit gondol... A vége, ami azután történik, hogy hazáig viszi a lányt, szerintem több fejezet hosszú lehetne. Tulajdonképpen, az előtte történtek szolgálhatnak bevezetőként, és onnan jöhet a jó sok izgalom, rejtély, meg románc. Szerintem, novellához kicsit sok ez a történet, nincs elég hely akifejtésére. Amúgy, jó kis könyv lehet belőle, és tetszett a stílusod. :)


A Halál árnyékában: Tetszik, érdekes kezdet, várom a folytatást!


Original sztorik kapcsán nem nagyon tudok már oldalt, de ezen kezdhetnéd azzal, hogy bekövetsz jó pár embert, akik hasonló érdeklődési kört képviselnek, plusz ha tetszik egy sztori, vote-olj, és hagyj 1-2 kommentet! Így lassan észrevesznek ám, plusz minden author szívét megmelengeti, ha valaki ír neki. :D


NQ

2017. jún. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Megpróbálom követni, betartani a tanácsaitokat. :)
2017. jún. 12. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!