Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van ennek értelme Wattpadon?

Van ennek értelme Wattpadon?

Figyelt kérdés

Sokszor látom, hogy az emberkék feltöltik a meg nem valósított, de jónak ítélt ötleteiket (egy oldalra egy kivonat, plusz borító), és akinek megtetszik, írhat nekik, és viheti...


A kivonat tartalmazza a címet, a pár mondatos alapsztorit, vagy sztori-line-t, a szereplők nevét, meg pl. hogy krimi, horror, románc, fantasy, whatsoever...


Egy pendrive-on találtam pár régebbi ötletet, megkezdett sztorit, de amennyi befejezetlen (de már publikált) történetem van, jövő ilyenkor sem kezdek ezekkel semmit.


Szerintetek, rendben van, ha így feltöltöm? Ti szoktatok keresgélni ilyesmit? Vagy zavar titeket, ha valaki ilyeneket is feltölt, nem csak 'normális' sztorikat? :)



2017. jún. 7. 17:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Alapjában nem rossz ötlet, bár nem tudom ki megy el odáig, hogy megírjon egy könyvet más ötletei, tervei, ihletei alapján. Én például sosem tudnék magaménak érezni egy ilyen könyvet.

De persze azzel sincs semmi gond ha valaki csak írogatni szeretne, meglát egy ötletet és megvalósítja. Én nem tudnám élvezni, de ez csak ÉN vagyok, márpedig a kérdés általánosságra vonatkozik. Egy szó, mint száz, szerintem érdemes lenne megosztani az ötleteidet. (Bár én a helyedben megtartanám magamnak, de ugye ez megint csak én vagyok...)

Az utolsó kérdésed elég érdekes... Hogy zavar- e?

Nos régebben elég sokat bosszankodtam e miatt, de mára már megszoktam. Kitapasztaltam, hogy hol kell keresgélni, hogy olyanba akadjak, amit keresek. Általában az ilyen "könyvek" a véletlen kategóriában vannak, és ezzel nincs is gond. Magyarán nem zavaró. Sokkal rosszabbak az igénytelen, rossz, helyesírást nem ismerő "normális" könyvek :)

nem tudom mennyit sikerült leszűrni cseppet zavaros litániámból, de a lényeg: nyugodtan oszd meg az ötleteid, csak igényesen, és ha lehet tedd a véletlenbe :)

2017. jún. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :)
2017. jún. 8. 09:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Alapvetően baromságnak tartom az ilyesmit, bár régebben én is mutattam ismerősöknek alig ismert legendákat, mondákat, hátha megtetszik valakinek és feldolgozza. Viszont a végeredmény sosem lett olvasható.

Ha valaki tud alkotni, nem szorul rá más ötletére, megvalósítja a sajátját. Igen ritka, hogy valaki kiválóan írjon, de épp nincs egy épkézláb ötlete sem, ezért mások sztorijaihoz nyúl. (Akkor is inkább átírja olyan mértékben, hogy az neki szimpatikus legyen.) Szvsz ilyen "újrahasznosítható ötleteket" olyanok fognak elvinni, akik nincsenek azon a szinten, hogy érdemes lenne nekik odaadni. De ha téged (vagy azokat, akik ilyeneket közzétesznek) nem zavar, hogy a végeredménynek nem sok köze lesz a saját ötletedhez, vagy olyan írás kerekedik belőle, amihez még ötletgazda szinten sem adnád a neved, akkor csináld nyugodtan. Csak tisztázd magadban, hogy az ötletet tényleg képes vagy elengedni, még akkor is, ha abból nemzetközi bestseller regény lesz. (Erre nem sok esély van.)

2017. jún. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!