Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Rövid és rugalmasan olvasható...

Rövid és rugalmasan olvasható könyvek?

Figyelt kérdés

Ritkán szoktam könyvet olvasni, mert általában hamar elmegy tőle a kedvem, mivel rettentő hosszúak és sok az unalmas leírás, ami kutyát nem érdekel és a történet rovására is megy (szerintem).

Tudnál olyan könyvet ajánlani, ami viszonylag rövid, nem bonyolult a fogalmazása, tehát lehet vele haladni (van "sikerélménye" az embernek és nem un bele), és van egy izgalmas története? Lehetőleg legyenek benne rejtélyek.



2017. jún. 19. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Próbálkozz novellákkal, pl. Stephen King rémgyűjteményei.
2017. jún. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Madarak a dobozban
2017. jún. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Neil Gaiman könyvek, Teddy Deary: A királynő hírnöke. Én szeretem a leírásokat és imádok olvasni, de szerintem ezek Neked is tetszeni fognak :) Rövidek, és az utóbbin sokat nevettem :D Neil Gaimen meg egy zseni, letehetetlenek a művei. :)

14/L

2017. jún. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bár nem rövidek, de élvezetesek: Harry Potter sorozat összes kötete

Csontváros Sorozat

Szívritmuszavar

Klasszikus: Szabó Magda Abigél, Az ajtó

Csehov Sirály

Ezek mind-mind elég érdekesek és szerintem letehetetlenek.

2017. jún. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egry Zsanna: Egy milliomos bőrében - ez rövid és a szövege is gördülékeny.


Én még novellákat és drámákat ajánlanék: előbbit azért mert nem húzzák az időt, rögtön bele a közepébe, utóbbit pedig azért mert kizárólag párbeszédekből áll, nincs leírás.


Ha szereted a krimi műfajt, akkor ajánlom Agatha Christie novelláskötetét: Tizenhárom rejtély.

Ennél 1-1 történet nem több 15-25 oldalnál, mégis megdöbbentő és csavaros mindegyik.


Drámák közül kedvenceim Shakespeare és Molière művei. Nem régiesek egyáltalán, és szórakoztatóak. Magyarok közül pedig Molnár Ferenc: Játék a kastélyban című darabján hangosan nevettem olvasás közben, az is nagyon jó.

2017. jún. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Javaslom Stanislaw Lem: Kiberiáda című művét. Ez egy elgondolkodtató-szórakosztató sci-fi novelláskötet, én harmadikosként olvastam, nagyon tetszett, témája: milyen népmeséi, mondái lennénem egy robotkultúrának, ami rég elszakadt az emberektől?
2017. júl. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Márciuska ***** válasza:

Kipróbálhatod Rejtő Jenőt. Nem olyan rémesen hopsszúak a történetei, tele vannak rejtéllyel és kalanddal, és nagyon egyedi humora van. Ha egyet kipróbálsz, látni fogod, tetszik-e a stílusa. Kezdésnek ezeket ajánlom: A tizennégy karátos autó, Piszkos Fred a kapitány, Az elátkozott part, Az előretolt helyőrség. De vannak novellái is. De érdemes kipróbálni Leslie L. Lawrence (Lőricz L. László) könyveit is. Fantasztikus szövege van a pasasnak, és izgalmasak a történetei, sok rejtéllyel.

+ A Játék a kastélyban-t én színházban láttam, és az egyik legnagyszerűbb színházi élményem a mai napig!

2017. aug. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!