Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ilvermorny vs. Roxfort?

Alana Alone kérdése:

Ilvermorny vs. Roxfort?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Felmerült bennem pár elég érdekes kérdés J.K.Rowling világával kapcsolatban. Ha van időtök és kedvetek, na meg nem utolsó sorban fantáziátok, akkor a válaszokat köszönöm. :) persze ez nem amolyan biztosra tudom kérdez felelek, hanem arra lennék kíváncsi, hogy ti hogy gondoljátok, mik az elképzeléseitek. :D

A Roxfortba a diákok a

Roxfort Expresszel érkeznek, vajon az Ilvermornyba mi a szokás? Lehet, hogy metróval vagy esetleg viharmadár háton teszik meg az utat? Vagy speciális alagutakon keresztül, esetleg egy varázsige? Elgondolkodtató :D

Vajon a Roxfortban és az Ilbermornyban is hasonló tanórák vannak? Gondolok itt a Legendás lények gondozására vagy akár a sötét varázslatok kivédésére....vagy ott más néven futnak ugyan ezek az órák? :D

A Roxfortban különböző rendezvények vannak. Pl: Trimágus tusa, kviddics kviddics meccaek, meg a házak között zajló pontverseny...Ilvermorny? :D

Egyelőre ezek jutottak eszembe. A válaszaitokat előre is nagyon köszönöm.

Ui.: nagyon örülnék a hosszanb, kifejtős válaszoknak. :)



2017. jún. 21. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartom valószínűnek hogy olyan állatokkal szállítnák a iákokat, amik ritkák és veszélyesek, nem szelídíthetőek. Nem praktikus, veszélyes és megbízhatatlan módszer.

Most utánanáztem, az alapítók egy vegyes házaspár (boszorkány-mugli), a boszorkány alapítónak konfliktusa volt egy muglikkal szemben nem túl elfogadó emberrel. Ezek alapján biztosan nem csak varázslók gyerekeinek fenntartott az iskola, ami miatt TUTI nem varázsigével utaznak, másrészt ezt kiskorúak nem is tehetnék a képességek hiánya és a törvények miatt.

Alagutak? Nem értem, miből jön ez a specifikus ötlet. Ennyiből bármilyen közlekedési eszköz lehet. Nagy töm egyszeri megmozgatására BIZTOSAN olyat mondanék, ami valamilyen szinten hasonlít a vonathoz (sok ember egyszerre, nem csak a varázslóknak ismerős, nem kell folyamatosan figyelni a gyerekekre, kényelmes, nem kell tudás hozzá, stb.)



Hasonló témákat érintenek, szerintem logikus. Ha megnézel egy iskolát bárhol, az alap tantárgyak lehetnek más néven vagy máshogy csoportosítva (pl. a környezetismeret több tantárgy alapjainak az összessége), de a témák ugyan azok.

Ha megnézed, bizonyos tantárgyak rendes suliban más néven vannak Amerikában és Angliában. Ettől függetlenül ugyan azokat a dolgokat jelentik.


A Trimágus Tus 3 specifikus iskola közötti verseny Európában. Amerika felépítése más, ott nem különböző kultúrájú kisebb országok vannak, hanem államok tehát nincsen mindenhol külön suli nagyon messze vannak a legközelebbi iskolák.

Viszont az iskola alapításakor (1620) az Egyesült Államok még nem létezett, mint egy ország, ez csak 1776-ban történt meg. A szomszédai még később lettek országok (Kanada 1867-ben, Mexikó 1827-ben). Ettől még lehet valamilyen később alapított együttműködés, de nekem a Trimágus Tusa egyedinak hangzott. Nem tartom valószínűnek, hogy van.


Kviddics nyilván van. Mivel vannak amerikai csapatok, nemzeti válogatott, tehát nyilván valahol ki kellett tanítani a játékosokat. Élsportólkat NEM felnőttként kezdenek el képzezni. A gyerekek az iskolában vannak, tehát egyértelmű, hogy van.


Biztosnak tartom, hogy van valamilyen "verseny" a házak közt. Nem feltétlenül pontokkal, nem feltétlenül olyan kritériumokkal, mint a Roxfortban, de ha csapatokra osztasz egy csomó gyereket, akkor ott TUTI lesz versengés.

Másrészt az amerikai nagyon "community" centrikus ország. Államok alapján, politikai oldalak alapján, valáási közöségek, rengeteg ilyesmi. Sokat beszélnek róla, fontosnak tartják. Tuti, hogy van valamiféle összetartozást erősítő dolog.

2017. jún. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hűha. Ezt alaposan körbejártad. :D Logikusnak tűnik a gondolkodásod és valószínűleg az is. Köszönöm, hogy időt szakítottál az értelmes gondolatmenetem megválaszolására. :D
2017. jún. 21. 20:55
 3/7 anonim ***** válasza:
24%

Az Ilvermornyba való utazásra, ha jól emlékszem Rowling nem adott hivatalos választ (de ahogy ismerem Rowling pénzéhségét és filmkészítők pénzéhségét hamarosan úgyis jön majd ki film belőle és megtudjuk a hivatalos verziót), így csak a fantázia szab határt ki miként képzeli el az odajutást. Nem hiszem, hogy konkrétan vonat lenne ott is, mivel az direkt specifikusan Anglia miatt volt Roxfortban (angoloknál van normális vonatközlekedés nem úgy, mint nálunk). Igaz nem Ilvermorny volt az iskola, de G. Norman a James Potter sorozatában (Harry fia a főszereplő nem az apja, és igen, van magyar verzió is a neten a könyvekből) ő is hozott létre egy saját amerikai varázsló iskolát. Abba az iskolába nem a térben utaztak, hanem az időben. Rég olvastam már, pontosan én se emlékszek már, de volt valami növény, amivel a múltba visszatudtak utazni. Ezért írtam azt, hogy csak a fantázia szab határt annak amíg nem jön ki hivatalos könyv vagy film az Ivermorny iskola főszereplésével.

Ahogy meg írták más néven, de hasonló tantárgyak lehetnek az Ivermornyban is. Lényekről ugyanúgy tanulniuk kell, az Ivermorny alapító múltja miatt meg szerintem nagyobb hangsúlyt is fektetnek a Sötét varázslatok kivédésére.

Trimágus tusa biztos nincs, azt a 3 európai iskolák közötti verseny. Hivatalosan meg az Ivermornyról tudunk csak, mint észak-amerikai iskola. Kvidvics lehetséges, mivel az nem specifikusan a Roxforthoz köthető. 4. részben is különböző nemzetek válogattotjai versenyeztek egymással, így Ilvermornyban is lehet kvidvics. Házak között zajló versenyek is lehetnek ezzel is ösztönözve a diákokat.

2017. jún. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Most kíváncsivá tettél ezzel a könyvvel (?). Lehet utána nézek :D A válaszodat pedig köszönöm. :) :3
2017. jún. 23. 10:12
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Azért egy mondatban említeni Rowlingot és a pénzéhséget... Haha.
2017. jún. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na igen, ez nekem is szemet szúrt, de ugye kinek mi. Úgy vagyok vele, hogy jobb a békesség és a kérdésemre válaszolt. :D
2017. jún. 25. 10:11
 7/7 anonim ***** válasza:
27%
Mivel egy mondatban is lehet említeni Rowlingot és a pénzéhséget. Attól, mert néha-néha adakozik, jótékonykodik nem zárja ki, hogy ne a pénz érdekelje csak. Néhányan emlékezhetnek még a Ki Kicsoda Harry Potter világában esetre, mikor először Rowling megadta az engedélyt az írónak a kiadásra, mert úgy volt, hogy úgyse lesz sikeres a könyv. Aztán hoppá, mégis sikeres lett és Rowling egyből bíróságra akarta vinni az ügyet, miszerint ő nem adott ilyenre engedélyt és a pénz őt illetné meg. Csak arra nem gondolt, hogy anno az e-mailt lementették miszerint engedélyt adott az egészre és így a pénz se jár neki. Nem kell annyira félteni Rowlingot, túlságosan egekbe emelitek, ha valaki jótékonykodik. Az, ha egy gazdag ember jótékonykodik alapvető dolog, egyszerű marketing húzás azért, hogy pozitív kép alakuljon ki róluk.
2017. jún. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!