Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Véleményeznétek ezt a kis...

Véleményeznétek ezt a kis történetet? (Wattpad)

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)


Nemrég rábukkantam egy soundtrackre (lap tetején), ami megfogott, és ahogy hallgattam, leírtam ezt a kis sztorit. Nem sokat gondolkodtam rajta, nem dolgoztam át, csak érzésből írtam, mint mindig. Azóta tovább gondoltam, és összeállt egy számomra izgalmas és stílusos maffiatörténet, ám még csak az első részt töltöttem fel.


Érdekelne, tetszik-e nektek (momentán nincs bétám), bár ez a bevezető csupán kérdéseket vet fel, válaszokat még nem ad.


A nyelvezet meglehetősen közönséges, tehát, messze van a szépirodalmitól, de ezt megkövetelik a karakterek, a cselekmény, a szféra... Ha már itt tartunk, a cselekmény sem középiskolai szerelmi háromszög. Akad szép lelkületű munkám is, de ez nem az. :D


Picit elszoktam a magyar helyesírástól, szívesen fogadnék kritikákat erre vonatkozóan is, hátha rosszul jelölöm a párbeszédeket, gondolatokat. Igen, a cím angol, de ez még jelentőséggel bír a kaland vége felé...


Köszi, ha szántok rá pár percet, és építő jelleggel kritizáljátok! :)


[link]



2017. jún. 27. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszik. Szerintem mindenképpen folytasd.
2017. jún. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A vesszőkezelés zavaros (nagyon angol), de a nagyobb baj a magyartalan mondatokkal van. Angol szórendet használsz. A központozás megfelelőnek látszik (ettől még lehet később hibás, de nem sok szerkeszetet használtál, így erről nem lehet mit mondani).

Ezen érdemes változtatni, amihez kell egy magyar olvasó, ez nem vitás. A maga rétegét meg fogja találni, és tetszeni fog nekik. Aki viszont noirt szeretne olvasni (ez valami olyasmi szeretne lenni), az legkésőbb félúton visszafordul, mert ahhoz nem elég jó. Filmekből lehet, hogy ismerős a világ, de könyvekből nem eléggé, nem ismered, hogyan kell ezt jól kifejezni, hogyan kell azt a hangulatot átadni. Mikor kell leírni, és mikor hallgatni. Plusz a Desert Eagle egy picit sok volt. Ez nem a Blöff.

2017. jún. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat! :)


2-es: Nem sejtettem, hogy a nyelvtanom helyzete ilyen súlyos (régebben nem voltak ilyen problémáim, bár igaz, hogy akkor még nem is éltem kint), úgyhogy most picit megijedtem. Hát, legalább ez is kiderült, és így korrigálhatom! :D

A műfaji besoroláson egy percet sem gondolkoztam, ami gondolom, szarvashiba, de valóban, legszívesebben noirt faragnék belőle. Igazad van, ahhoz el kell mélyülnöm, és nem árt, ha előtte művelődöm is egy kicsit.

A Desert Eagle-t kifejtenéd? Én szeretem azt a fegyvert, stílusosnak tartom, és nem is nagyon ismerek egyéb típust, ezért esett rá a választás. Maga a mozzanat is sok volt, vagy a D.E. név említése volt túlzás?

2017. jún. 28. 18:27
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A Desert Eagle leginkább arra jó, hogy ha nem találod el a célpontot, még mindig hozzávághatod, és akkor is megöli. Hatalmas és akkorát rúg, mint egy szamár.

A fegyverrel is remekül lehet árnyali a karaktert. Ehhez persze ismerni kell ezeket, mondok pár tippet. Deset Eagle, Magnum: ha gyakran vadászik medvére, ennek hiányában, ha bizonyos testrészei hiányát szeretné kompenzálni. (Vagy a '80-as évekből jött és nagyon badass.) Ez "mutogatós" fegyver, főleg az aranyozott változat. Kirakod a vitrinbe, de nem használod. A csajoknak tetszik. Ezzel szemben mondjuk egy Beretta 92 egy gyors, puritán gondolkodású, logikus fickóhoz illik, tipikus "nagyfőnök jobbkeze". A Colt 1911 egy patriótát mutat, talán szolgált a hadseregben. A Glock egy modern divatmajom, akinek fontos, hogy jól nézzen ki. A legsunyibb rókák pedig megoldják pisztoly nélkül is. Egyébként bármilyen modern revolver megteszi. De ha nem kerül elő többet, szerintem kár vele sokat vesződni.


A műfaji besorolást előre nem eldönteni nem akkora szavrashiba, általában javítható. Valószínűleg regény lesz, szóval ne aggódj túlságosan. :) A zsáner, ami lehet noir - ez viszont tényleg magrinális. Ez a mű noirra hajaz, de attól még nagyon távol van. "Nőcis", sőt "tinis". A fiatal szépkeblű közönség élvezni fogja (talán túl durva is lesz nekik). Aki krimit reggelizik, annak meg túl lágy és filmes. Te tudod, melyik a célközönséged, de mivel Wattpad, gondolom inkább az első típus. Akkor meg nincs gond.

2017. jún. 30. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ki is cserélem azt a Desert Eagle-t valami másra, mert ennél jobban nem lőhettem volna mellé! :)

Nagyon hasznos dolgokat írtál, át is dolgozom a sztorit, mert nem elégszem ám meg a 'Wattpad-re jó lesz' szinttel. :)

2017. júl. 4. 18:19
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Laikus vagyok a témában, ebben a műfajban nem sokat mozgok, a fegyverek közt meg pláne (kivéve az íjakat. De ez ugye nem íj :D), de nekem tetszett. :)


E.R.

2017. aug. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!