Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a Wattpades irományomról?

Figyelt kérdés

Szóval sokszor elkezdtem már Wattpaden sztorikat írni, de valamiért nem tetszett és letöröltem. Most, hogy itt a nyár újra elkezdtem egyet és most végig akarom csinálni. Hideg-meleg vélemény jöhet.(1D Fanfiction) Igen picit sok..............

-Zoé! El fogsz késni, kelj fel!-kiabálta anyukám már harmadszorra.


Még a szememet se akarom kinyitni, nem hogy felkelni és suliba menni. 17 éves vagyok, és végzős. Eddig a munkám miatt magántanuló voltam, de most újra vissza kell térnem, hogy sikeresen leérettségizzek.


Hallom ahogy valaki fut fel a lépcsőn és 3..2..1.. beront a szobámba.

-Zoé drágám, már 7.10 van mindjárt kezdődik az iskola.

-Rendben..-vágtam be a legszomorúbb pofim. Tudom, hogy anyu is ideges a mai nap miatt, hiszen már régen is közösítettek ki engem és félünk, hogy újra megtörténik.

Felkeltem a francia ágyamból és a fürdőm felé vettem az irányt, ami a szobámból nyílik. Megnéztem magam a tükörben és a szokásosnál sápadtabb voltam. Már most kikészít ez az egész. Még egy darabig elmélkedtem, a mosdóra támaszkodva és rémképeket gyártottam a mai napról, de eldöntöttem, hogy most minden jó lesz. Gyorsan végeztem a készülődéssel. Megmostam a fogam és feltettem egy kis sminket, a barna hajamat kifésűltem és hagytam, hogy a vállamra omoljon. A ruhám sem volt extra egy rövid farmer nadrág egy fekete adidas pólóval kombinálva. Felkaptam a szintén fekete Michael Kors táskámat és lesiettem a lépcsőn. Anyu a konyhában ült egy kávé, és egy magazin társaságában.

-Van nálad pénz Zoé?

-Igen van.-feleltem.

Gyere kimegyek veled kincsem. Kimentünk a konyhából, át a nappalin az előszobába. Felvettem a Vans cipőm. Megnéztem magam a tükörben, leemeltem a kocsikulcsot, már csak anyutól kellett elbúcsúznom.

-Akkor mész is?-kérdezte.

-Igen. Tudod, 8-kor kezdődik az iskola.

-Ó várj! Majdnem elfelejtettem.-benyúlt a szekrénybe és elővett egy fekete adidas sapkát, egy napszemüveggel társítva.

-Ezeket vedd fel kérlek! Nem akarom, hogy a paparazzik elrontsák az első napod.

Miután felvettem, megöleltem anyut és két puszit nyomtam az arcára.

Kimentem az ajtón, át a garázsba. Beültem a fehér Range Roverembe és izgatottan jártam ki a garázsból. Nem tudom, hogy a 17-18 évesek, hogy reagálnak majd rám ennyi idő után. 14 évesen sikerült befutnom a pályán, modellkedtem. Barátaim nincsenek már a városból. Egyszerűen megtudták és volt aki a szemembe mondta, hogy csúnya vagyok ehhez, a legjobb barátnőim pedig a hátam mögött beszéltek ki.

A suli nem volt messze, ezért még volt becsengetésig 10 percem. Leparkoltam az iskola parkolójában, majd a sapkát mélyen a fejembe húztam, és úgy indultam el. Mikor beértem fellélegeztem, hiszen a fotósoktól már megmenekültem, úgy látszik nem tudják, hogy ma ide jöttem. Megkerestem a termünket és mély levegőt vettem, a belépésem elött. Még csak épphogy bementem az ajtón, de már minden szempár rám szegeződött és a levegő megfagyott. 9.-ben láttuk egymást utoljára, nagyon szokatlan volt az akkori gyerekeket már szinte felnőttként látni.


-Sziasztok!-köszöntem a leghatározottabb verziómat adva.

A teremben még mindig a feszültség lehetett érezni.

-12.B! Ilyen meglepő csendet nem produkáltatok már, 3 éve.-szólalt meg a hátam mögött egy női hang.

-Jó reggelt kívánok tanárnő!-köszöntöttem az osztályfőnököm egy szerény mosollyal. Mindenki leült a helyére és csak néztek rám, mint valami csodára, és én csak álltam a tanári asztal mellett.

-Zoé! Mesélj egy kicsit, hogy mindenki tudja miért tértél vissza.

-Szóval az a helyzet.-kezdtem. A dolgok nem úgy alakultak, ahogyan kellett volna...de gondolom hallottatok róla..-mondtam letörten.

16 évesen elkezdtem járni a nagy világban, sok felkérésem volt, összejöttem egy igazi paraszttal, majd megcsalt, így én is ezt tettem. Persze a rajongók megtudták és még a média is engem mocskolt be. Nem tudom mi közük volt az egészhez, de a cégek már nem akartak foglalkoztatni, mert őket is bemocskoltam volna. Ez volt úgy az utolsó 3 hónapomban az állandó téma. Akik köürlöttem voltak próbáltak átsegíteni ezen az időszakon, de én már úgy éreztem, hogy nekem befellegzett... így haza jöttem.


-Örülünk, hogy visszatértél! Nyugodtan ülj le!-mondta a tanárnő.

-Én nem örülök! Sőt! Miért nem tellik már magántanárra, ha Michael Kors táskára igen?! Nevetséges!-horkant fel Ester.

Én csak lenéztem az egyszerű, teljesen új fekete tatyómra. Eszembe jutott a búcsú bulim és, hogy ott kaptam. Hiányzott Amerika, a barátaim, az utazás az egyik kontinensről a másikra csak, hogy találkozzak velük. Ők mindent megtettek értem és segítettek... Keserű íz lepte el a számat, mert tudtam, hogy én nem ide, és nem közéjük tartozom.

Leültem a középső sor utolsó padjába, és már a sírás kerülgetett.


A napom többi része gyorsan elment, mivel a tanulás mindig érdekelt az órákon elég jól éreztem magam. A szünet kész borzalom volt! Senki nem jött oda hozzám, csak a távolból figyeltek és beszéltek rólam. Mint egy ketrecbe zárt állat, akire mutogatnak, de szegény teremtmény nem tud semmit se tenni, csak hallgatni. Így éreztem magam.


Alig vártam, hogy fél 2-kor fogjam magam és elmenjek haza dühöngni. Gyors léptekben mentem az autómhoz, nem akartam, hogy bárki megállítson. Beültem a kocsiba, majd megcsörrent a telefonom. Anyu volt az...

Z:-Sziaa anya!

A:-Szia Zoé!-elég idegesnek tűnt.

Z:-Baj van?

A:-Khm...Vendégünk van.-mondta. Mégis ki a franc lehet, ha anyu ilyen miatta?!

Z:-Milyen vedég? Ki?!-kérdeztem már én is idegesen.

A:-Zoé! Harry az.

Köpni, nyelni nem tudtam. Mi a szart keres itt?! Egyáltalán honnét tudja, hogy hol vagyok?!

Z:-10 perc és otthon vagyok.-mondtam, majd kinyomtam a telefont. Hirtelen mérhetetlen harag kerített magába. Idegesen csapkodni kezdtem a kormányt, így a duda megszólalt. Fantasztikus!

Bele tapostam a gázba és gyorsan haza felé vettem az irányt...



2017. jún. 26. 19:18
 1/3 A kérdező kommentje:
Zoét a 2.részben egy picit szerethetőbbé teszem. Wattpaden a címe akit érdekel: This Is Not The End. Előre is köszönöm az őszinte velemenyeket.
2017. jún. 26. 19:21
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj a helyesírásra és ne ugrálj a múlt és a jelen között. Eléggé zavaró a sok márka megemlítése, sokan abba hibába esnek, hogy elkezdik a ruházatot firtatni, amikor ez senkit se érdekel. Csak akkor írj körülményesen a ruháról, ha az tényleg különleges és megemlítendő dolog. A másik, hogy egy Amerikában befutott modell nem hinném, hogy olyan márkákat hordana, mint adidas vagy vans, ezek csak Magyarországon divatosak most, én inkább Chanelt, Jimmy Choot, Armanit, Balenciagat tudnék elképzelni egy sikeres modell gardróbjában.

A telefonbeszélgetésnél felesleges kiírni a kezdőbetűket, nem szokás.

Nem lehet kitalálni, hogy a történet melyik országban játszódik. Gondolom Magyarországon a Zoé név magyar verzióját nézve, de az "Ester" eléggé elbizonytalanít.


Most jöjjön a véleményem: Egy teljesen átlagos Mary Sue fanfiction. A hősnő szinte tökéletes, a kiközösítéssel pedig szerethetőbbnek tűnik. Viszont attól függetlenül, hogy nincs semmi hibája, semmi különlegessége nincsen: Teljesen semmilyen, felejthető. Bár ez még a történet eleje, de mindig nagyon fontos, hogy hogyan indítasz, mert ez dönti el, hogy az olvasó folytatni fogja-e. Általában az ilyen Marie Sue főszereplők az íróról vannak mintázva vagy ilyenek szeretnének maguk az írók lenni. Ehhez még hozzájön a valós személy, akivel össze fog jönni. Ez a személy (jelen esetben Harry) szinte mindig az írónak az imádottja is egyben. De ne értsd félre, nem ez a baj. Viszont így teljesen olyan, mintha csak magadnak írnád. De ez se baj, az ember írjon mindig elsősorban maga miatt.

Viszont, ha publikálsz valamit valamilyen platformon és célod is, hogy szeressék (a kérdésedből gondolom ezt), akkor meg kell próbálnod az olvasó szemszögéből is nézni a történetet. Tedd a főhősnőt elérhetőbbé, írj többet az érzelmeiről, ne csak kedvelhető legyen, hanem olyan, aki el is éri, hogy az olvasók izguljanak érte. Viszont ennek a Zoénak a sorsa teljesen hidegen hagy, szóval próbáld meg emberibbé tenni. Az általad megjelenített celeb személyiségéhez és hozzá fűződő viszonyához még nem nagyon tudok mit írni, mivel ő még nem szerepelt.


És írj bővebben! Ester (vagy Eszter?) beszólása után írd le, hogy a hősnő karrierje előtt milyen viszonyban voltak, tulajdonképpen kicsoda ő? A búcsúbuliról is írj, ha már megemlítetted: idézz fel egy fontos emléket, párbeszédet arról a buliról, kik voltak ott? Kik azok a volt barátnők, akik kibeszéltek? Kik voltak mellette? Idézz fel egy emléket a divatcégek visszautasításáról is! Nagyon gyérnek és hiányosnak érzem az egész szöveget, mindent csak futólag említesz, de mélyebben nem avatod be az olvasót, így esélyt sem adsz, hogy megismerje a hősnőt. Az rendben van, hogy arról a bizonyos Harryt nem részletezed, ezzel felkelted az olvasó érdeklődését, de a többiről mondj több mindent.

2017. jún. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Akkor majd átírom és ide bemásolom rendben?
2017. jún. 27. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!