Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan kezdjek neki egy...

Hogyan kezdjek neki egy könyvnek? (Érthetetlenség veszély)

Figyelt kérdés

Van egy igazán szuper, alaposan kidolgozott könyvötletem, részletes átgondoltsággal. Azonban akár hogyan is próbálom, egyszerűen NEM MEGY. Van némi rutinom írás terén, három éve rendszeresen kiírom magamból a gondolataim, akár filozofikusan, akár rövid novellák, fanfictionok formájában, de a regény túl nagy falat nekem. Mivel kezdjem? Hogy kezdjem? Annyi ötletem van, de nem tudom rendszerezni.

- Filozofikus prológussal indítsak, vagy egy frappáns mondattal rögtön belevágjak a sztoriba?

-Mennyire legyek titokzatos az elején? Mennyi részletet áruljak el?



Tudom, hogy ezekre nincs JÓ válasz, csak minnél több véleményre lennék kíváncsi, tapasztalt íróktól, vagy akár rendszeresebb olvasóktól.



2017. júl. 12. 21:17
 1/9 anonim ***** válasza:
21%
Hát mondjuk például elsőre megpróbálhatsz írni egy fantasY könyvet. Persze a könyvkoadáshoz sokminden kell nem csak az írás. És ez pénzbe is kerül. Onnan tudom ezt hogy én is akartam de mondták hogy ez nem ilyen egyszerű . Nem lesz akárkikből író csak úgy és jó emberi kapcsolatok kellenek és ismerni kell írókat pajtizni velük és együtt barátkozni velük. Mert amit az irodalom említ az iskolákban hogy rengeteg magyar költő ismerte egymást és barátkoztak és együtt is intézték a dolgokat. Amm mindenhogy szurkolok neked de nem egyszerű. És minden gondolatot alaposan megirni meg hány oldalba és nem ismétlődhet az írás , kifejezőnek kell lenni és minden egyéb apró hibára figyelni. Beletelhet 2 évbe ha ügyes vagy 1_be. De ehy jó könyv írás több évbe. Ha keszekusza minden nem fog semmit érteni belőle az olvasó. Kicsit nézz utána interneten mik kellenek könyv íráshoz és hogy mit is ad a magyar irodalom költészete. Mert csak filozfálás az nem költészet . Az írok a költészetben is nevezetesek ám.nos ennyit mondanék. Remélem valamivel elöre tudtalak vinni.
2017. júl. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%
Frappáns mondattal érdemes indítani, úgy, hogy az elején még kicsit homályos az olvasó számára, aztán később kiderül, hogy pontosan mit értettek az alatt.
2017. júl. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 PresidentEvil ***** válasza:
85%

.

Első körben építs egy vázlatot, legyenek meg a fejezetek vagy legalább oszd fel részekre a könyvet. Ha ez megvan, már nehezebben tévedsz el és tudni fogod, mi után mi következik. Ha ez nincs meg, nem érdemes belekezdeni, mert el fogsz kalandozni, egy idő után pedig ott állsz majd, hogy oké, idáig eljutottam, de most merre tovább?


Az sem biztos, hogy regényt kell írnod. Ha a rövid történetekben van gyakorlatod, lehet, hogy azoknál kellene maradnod még egy ideig, amíg úgy nem érzed, hogy nem kell kérdést kiírnod, hanem egyszerűen elkezded az írást és haladsz vele, mert nem túl nagy falat.


"Filozofikus prológussal indítsak, vagy egy frappáns mondattal rögtön belevágjak a sztoriba?"


Ez a történettől függ. Egy akciótörténetet felesleges hosszan felvezetni, jöhet rögtön a lövöldözés, úgyis erről szól majd az egész. Egy amúgy is lassabban induló, elmélkedős történetnél kezdheted prológussal, csak arra kell ügyelned, ne aludjon el az olvasó rögtön az első oldalon. Kezdheted a történetet a közepén is, gondolj a Deadpool-filmre.


"Mennyire legyek titokzatos az elején? Mennyi részletet áruljak el?"


Ez megint csak a történettől függ. Már a vázlatból látnod kell, mikor mi derül ki vagy jut az olvasó tudomására. Neked kell érezned, mikor mit kell elmondanod, nincs rá recept.

2017. júl. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

Tulajdonképpen bármilyen történetben jobban bírom, ha az elején nem tudunk meg mindent, hanem kibontakozik a cselekmény- az olvasó is rájöhet, a dolgokra, - vagy hirtelen tudjuk meg a fontos információt. Én azt mondom, ha van időd, írd meg a prológust is és azt is amikor belevágsz a sztoriba, és el tudod dönteni, melyikkel tudod jobban folytatni. Történet függő melyik jön be jobban. Mondjuk egyszerűbb talán a jól megírt bevezetővel kezdeni, mert akkor le van zsírozva sok minden, amit ha innen-onnan tudunk meg, lehet, hogy túl kusza lesz az egész. Csak a főbb információkat, csavarokat tudnánk meg később, az alaphelyzet akkor már meg lenne.

Sok sikert hozzá, és kitartást! :D

2017. júl. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 rajcziz ***** válasza:
66%

Első vázlatot igazából teljesen mindegy, hogy írod meg. A lényeg, hogy írd ki magadból a történetet, és ne törődj azzal, hogy sikerült. Szerkeszteni, javítgatni lesz elég időd. Közben megismered az egész történeted, és jobb elképzelésed lesz arról, hogyan is kellene felépíteni. Senki nem várja el, hogy elsőre tökéleteset alkoss (erre senki nem képes), a legjobb tanács az, hogy legyél megértő önmagaddal szemben. A legfontosabb viszont az, hogy olyan regényt írj, ami téged érdekel, ami neked tetszik. Ne mások elvárásainak akarj megfelelni, mert így csak meggyűlölöd az írásodat, nem fog érdekelni, mi történik a szereplőiddel. Leginkább onnan tudod megítélni, hogy jó úton jársz-e írás közben, hogy még mindig érdekel a történet.


Akárhogy is vágsz neki, sok sikert kívánok!

2017. júl. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#1 mint mondtam, már meg van az alapsztori, ami pont nem fantasy. Ne is akarok sokat kezdeni a könnyvel, csak magamnak írni, vagy esetpeg kitenni wattpadra. Abban igauad van, hogy bele fog tellni akár két évbe is, szívesen szánok rá bármennyit :)


#2 köszönöm a hasznos véleményt :)

2017. júl. 13. 21:14
 7/9 A kérdező kommentje:

#4 szintén nagyon köszönöm, igazad lehet. Sokat segítettél.

#5 - ös: te pontosam leírtad azt, amit én is szeretnék tudatosítani magamban, csak még nem sikerült :D próbálok egyszerűen csak írni, de valahogy túlságosan maximalistának születtem. Még úgy is, hogy szórakozásból írom a könyvet. Nem tudok mivel indítani. Engem nagyon idegesítenek az ilyen "sziasztok, Xy vagyok, egy Xy - ban élő átlagos lány...", sokkal inkább hajlok a művészi tájleírás felé, viszont sokszor eltúlzom, és unalmassá válik... Ez az én problémám, de igyekszem megfogadni a tanácsaid :)

2017. júl. 13. 21:20
 8/9 anonim ***** válasza:
30%
Kezdj egy frappáns mondattal, aztán ha úgy érzed, később, hogy kell prológus, akkor írhatsz.
2017. júl. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Good idea ;)
2017. júl. 17. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!