Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ez jó könyvötlet?

Ez jó könyvötlet?

Figyelt kérdés

Eddig ennyit írtam (prológusnak szánom), de aza lényeg, hogy most bemásolom ide. Bármilyen kritikát elfogadok ezzel kapcsolatban!


A Parassus és története


A Nagy Háború szinte a teljes emberiséget kiirtotta. Az Olajkirályság és a Pénzhatalom, a két ősi birodalom feszült egymásnak, hogy az acél pusztító erejével véget vessenek a másiknak. A csatában a Pénzhatalom győzött, és az Olajkirályságot végleg eltörölték a Föld színéről. A Pénzhatalom vezetői, azaz a Tanács tagjai az egykori, még az ősidőben létező Európa alapjain létrehozták az Egy Kontinenst, melyet Parassus névre kereszteltek. Meghúzták a határokat, és intézkedéseik garantálták a békét. Az emberekből családegységeket építettek ki, hogy fenntarthassák az életet. Teljes volt a béke. Egészen a lázadók megjelenéséig. A Lázadók Parassus elszigetelt részében éltek, a legmaradibb életkörülmények között. Erős hadsereget építettek ki, mellyel a Tanács ellen támadtak. A Tanács a puskapor erejével győzött felettük, mivel az Acélt, mint minden baj okozóját betiltották. A lázadók elfoglalták Parassus egy részét, melyet a Tanács parancsára senki nem ismerhetett el a Lázadók földjeként. Azóta nem történt baj. Parassus két nagy birodalom határolja: az Örök Sivatag Országa, és az Arab Paradicsom. Az Arab Paradicsom ura a kalifa, s az ország minden nője a felesége. Az Örök Sivatag Országában nem lakik élőlény, egy hatalmas homoktenger az egész. Parassus békéje rendben van, de meddig? a Lázadók újabb csatára készülnek, és ez lényegesen rosszabb lesz, mint az előző…



2017. júl. 15. 17:03
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Plusz ide bemásolom Parassus térképét (saját készítésűt térkép):

[link]

2017. júl. 15. 17:05
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kicsit olyan volt mint egy törikönyvet olvasni. Próbálod felfogni hogy ki hol mit miért ki kicsoda de még el kéne olvasni 3x hogy felfogd.

A nagy háború az első vh akar lenni? Mert azt hívták annak, amíg nem volt II. Vh.

Szóval mint mondtam, töri. Jól fogalmazol, de nekem nem olvasmányos, inkább meg akarja tanulni az ember :D

2017. júl. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A sztori maga nem olyan rossz, kicsit sablonos, mert mapság elég divatos a disztópia, de akár működhet is, ha jól megírod. Viszont ez nem jó prológusnak. Ez fülszöveg maximum. Egy regényben nem elég tárgyilagosan leírni az eseményeket, még a bevezetőben sem. Szóval ezen még dolgozz!
2017. júl. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondtad, bármilyen kritikát elfogadsz, ezért: az egész történet, ahogy van egy klisé :/. (Én is találtam már ki ilyet.) Muszáj lenne bele néhány csavar, ha valami eredetit akarsz alkotni.
2017. júl. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%
Általában start-upoknál szokás mondani, hogy az ötlet semmi, a megvalósítás minden.
2017. júl. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Általában start-upoknál szokás mondani, hogy az ötlet semmi, a megvalósítás minden."


Ezzel azért van némi probléma, ugyanis feltételezi, hogy az ötlet, ha nem is kiváló, de minimum jó. Nekem viszont az jut eszembe, hogy:

Szarból nehéz várat építeni!

2017. júl. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 öthathét válasza:
58%

Olajkirályság csatában a Pénzhatalommal? Amerika évente több ezer tonna demokráciát szór az égből az arab országokra, hogy megszerezhessék azt az olajat, amiből aztán jó sok pénzt csinálhatnak. Azt meg már ugye tudjuk, hogy a pénz = hatalom. Az Arab Paradicsomban minden nő a kalifa felesége? Ok, sci-fi&fantasy kombó, de ez így akkor is fura.

Ezt leszámítva érdekesnek tűnik. Mindent bele ;)

2017. júl. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
De miért jelentek meg lázadók, ha teljes volt a béke?
2017. júl. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
58%

Nekem tetszik ez a részlet. De talán mikor írtad,hogy Európa romjain épült rögtön az Éhezők viadala jutott eszembe arról pedig a másolata: A beavatott. A történet jó! Csak hiányzik belőle:

1.Valaki aki bemutatja a saját szemszögéből majd és ő lesz a főszereplő

2. Valami szerelem/szeretet szál.

Ami kb. minde sztoryba kell kivéve a törikömyvekben leírtalban.

Az írásod könnyen olvasható és nem 1 óráig ugyan arról ír! Ez tetszik!

2017. júl. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jó, bár jobb lenne ha emberi szemszögből írnád és ha hosszabb lenne. Meg a hely neveken is dolgozz kicsit, hisz nem lehet olyan helyszínt komolyan venni aminek az a neve hogy paradicsom. Ha esetleg nincs jobb ötleted fordítsd le egy másik nyelvre.
2017. júl. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!