Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ez jó könyvötlet?

Ez jó könyvötlet?

Figyelt kérdés

Eddig ennyit írtam (prológusnak szánom), de aza lényeg, hogy most bemásolom ide. Bármilyen kritikát elfogadok ezzel kapcsolatban!


A Parassus és története


A Nagy Háború szinte a teljes emberiséget kiirtotta. Az Olajkirályság és a Pénzhatalom, a két ősi birodalom feszült egymásnak, hogy az acél pusztító erejével véget vessenek a másiknak. A csatában a Pénzhatalom győzött, és az Olajkirályságot végleg eltörölték a Föld színéről. A Pénzhatalom vezetői, azaz a Tanács tagjai az egykori, még az ősidőben létező Európa alapjain létrehozták az Egy Kontinenst, melyet Parassus névre kereszteltek. Meghúzták a határokat, és intézkedéseik garantálták a békét. Az emberekből családegységeket építettek ki, hogy fenntarthassák az életet. Teljes volt a béke. Egészen a lázadók megjelenéséig. A Lázadók Parassus elszigetelt részében éltek, a legmaradibb életkörülmények között. Erős hadsereget építettek ki, mellyel a Tanács ellen támadtak. A Tanács a puskapor erejével győzött felettük, mivel az Acélt, mint minden baj okozóját betiltották. A lázadók elfoglalták Parassus egy részét, melyet a Tanács parancsára senki nem ismerhetett el a Lázadók földjeként. Azóta nem történt baj. Parassus két nagy birodalom határolja: az Örök Sivatag Országa, és az Arab Paradicsom. Az Arab Paradicsom ura a kalifa, s az ország minden nője a felesége. Az Örök Sivatag Országában nem lakik élőlény, egy hatalmas homoktenger az egész. Parassus békéje rendben van, de meddig? a Lázadók újabb csatára készülnek, és ez lényegesen rosszabb lesz, mint az előző…



2017. júl. 15. 17:03
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A leírás engem nem fogott meg, kicsit klisés, kicsit tényleg történelemszagú, de azért erre még reagálnék:


"2. Valami szerelem/szeretet szál.

Ami kb. minde sztoryba kell kivéve a törikömyvekben leírtalban."


Miért is? Tényleg attól lenne jó egy történet, mert szerelmi szálat erőltetünk bele?

Ez érdekes, mert én azt hittem, hogy elég, ha izgalmas és fordulatos a cselekmény, nem papírmasék a karakterek, olvasmányos a stílus, egyedi a világ, és van mondanivalója is.

De nem. Most kiderült, hogy ha nincs benne szerelmi szál, akkor már nem is lehet jó a mű... aha, minden nap tanul valamit az ember. Csak nem mindig értelmeset.

2017. júl. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!