Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Trónok harca! Könyv+ sorozat=ö...

Trónok harca! Könyv+ sorozat=összefüggés? Mennyire függ össze? Az első részt meddig olvassam el, hogy az első részt lefedje?

Figyelt kérdés
Mindenképpen el szeretném olvasni a könyvet mielőtt megnézem a sorozatot, viszont egy barátom ragaszkodott hozzá, hogy most kezdjük el, mikor épphogy megszereztem a könyvet.

2017. júl. 20. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én először megnéztem a sorozatot 1.évadát teljes trónok harca szűzként, nagyon tetszett. utána megvettem az első könyvet, tehát magát a trónok harcát. ami az első évad eseményeit dolgozza fel, de a könyv még így is jó volt, mert részletesebben bemutatja a karaktereket. A könyv többet ad mint a sorozat, tehát ha előbb olvasod a könyvet, lehet utána a sorozat már kevésbé lesz értékelhető. de az is lehet, hogy jó lesz látni utána ahogy a képernyőn megelevenedik amit elvastál és amilyennek elképzelted az egészet :) nem tudom belőled milyen hatást váltana ki. Tehát azt kell tudnod, hogy 1.könyv=1.évad oldalszámban nem tudom hogy egy rész meddig terjed, de majdnem 1000 oldal a könyv, az évad meg 10 részes, szóval átlagban 90-100 oldal 1 rész.
2017. júl. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja meg még annyi, hogy már megvan az összes 5 könyv, a sorozatot meg nem nézem amíg el nem olvastam az egészet. Én így döntöttem, ha a barátod erőlteti hogy nézzétek, azzal se lesz kevesebb élmény elolvasni a könyvet szerintem szóval engedj neki. nézz meg 1-2 részt és utána olvasd el a könyvből addig amíg a sorozatban haladt a történet. aztán meglátod h úgy is érdekes-e neked :)
2017. júl. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

A könyvek eléggé mások, mint a sorozat. Szerintem olvasd nyugodtan közben, legalább látod majd, hogy mennyi hiányossága van a sorozatnak.


A könyvben a fejezetek nem pontosan egymás után lettek megfilmesítve, szóval nem lehet megmondani pontosan, hogy meddig olvasd, hogy 1 részt lefedjen.

2017. júl. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

A sorozat már teljesen más, mint a könyvek.

Az 1. évad még mondhatni, hogy jól követte a könyvet, majd a könyvekből egyre kevesebb került a sorozatba és helyette hülyeségekkel rakták tele. A 4. évadtól egy borzalom lett.

Legalábbis borzalom, ha ismered a könyveket és ahhoz viszonyítod a sorozatot.

A sorozat a könyvek nyomába se ér.

2017. júl. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az 1. Resz kb 80 oldal
2017. júl. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2017. júl. 21. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!