Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Nem túl masszív, de nem túl...

Nem túl masszív, de nem túl könnyed sci-fi könyvek?

Figyelt kérdés

Nem olvastam még sokat. Asimov "robotos könyvei" tetszettek, Alapítvány előzmények is, de az Alapítvány már túl masszív volt, valamiért nem bírt lekötni úgyhogy nem is folytattam a részeket (talán sok volt a politika, nem is emlékszem már rá).


John Scalzi könyvei is tetszenek, de néha már túlságosan érezni az amcsi könnyedséget (fajok működése, kinézete, maga az írásmód, stb). "A marsi"-nál már tényleg hálivúdi forgatókönyv érzésem volt, úgyhogy abba is hagytam a felénél. Szóval valamilyen nem túl mainstream, de mégsem túl masszív sci-fiben kérném a tanácsaitokat...



2017. júl. 23. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Stanislaw Lem: Solaris

Frederik Pohl: Átjáró

Alfred Bester: Az arcnélküli ember; Tigris! Tigris!

Roger Zelazny: A fény ura

Brian W. Aldiss: Amíg világ a világ; Földburok

Arthur C. Clarke: Randevú a Rámával

Zsoldos Péter: A feladat

2017. júl. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Joan Slonczewski: Ajtó ​az óceánba (meg a többi könyv ebben az univerzumban)

Frank Herbert: Dűne

2017. júl. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sok "nekem való"-t írtál (összefoglaló alapján), köszi.
2017. júl. 24. 08:31
 4/6 anonim ***** válasza:

Lusta voltam végigolvasni a kérdést, de ha sci-fi, akkor nekem On Sai a kedvencem :D

Ha könnyedebbet szeretnél, ami kicsit poénosabb, akkor Calderon, egyébként meg minden könyve nagyon jó, érdemes csekkolni :D

2017. júl. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Látom, tetszett a robotos sorozat Asimovtól. (Úristen! Nem én vagyok az egyetlen, aki végigolvasta!)


Ajánlom neked a Leszáll az éj c. önálló regényét, amit Silverberggel együtt írt. Rövid, de komoly. [link]

2017. júl. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Márciuska ***** válasza:

- Lois McMaster Bujold: Maréknyi becsület, Barrayar

- Orson Scott Card: Múltfigyelők

- Szergej Lukjanyenko: Ugrás az űrbe, Ugrás az ismeretlenbe (szerintem ez a kétrészes nagyon passzolna neked, pont egyensúlyban van, és olyan orosz!)

- China Miéville: Konzulváros

A Calderont imádtam! Kicsit nekem Rejtő Jenős érzése volt: pofátlanul vicces-röhögős, de amellett annyi bátorság, becsület, önzetlenség és nemesség volt mégis benne, mint Rejtő könyveiben.

2017. aug. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!