Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » 17 éves lánynak klasszikus...

17 éves lánynak klasszikus irodalom?

Figyelt kérdés
Barátnőmet szeretném meglepni egy könyvvel. Leginkább 20. szàzadi izgalamas, tartalmas szépirodalommal, nem pedig ilyen nyálas piros pöttyös könyvekkel. Tudnátok ajánlani valamit?
2017. júl. 24. 13:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Sötétjátszmák, Assassin,s creed. Ezeket tudom ajánlani mert ezek a barátnőmnek is tetszettek.
2017. júl. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

Igazán szórakoztató klasszikus:


Bulgakov: A Mester és Margarita

2017. júl. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, 2. válaszoló ajánlásához hasonlókat szeretnék :) én is tavaly olvastam 17 évesen, szerintem viszont a többségnek túl korai lehet.
2017. júl. 24. 18:32
 4/10 anonim ***** válasza:

Akkor vegyél neki valami lányosat:


Emily Brontë: Üvöltő szelek


Oké, ezt is kiadták pöttyös könyvként is (ahogy Shakespeare-től a Rómeó és Júliát is), de attól még egy klasszikus.

2017. júl. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szabó Magda: Abigél


Izgalmas, XX századi és szépirodalom.

2017. júl. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy nem 20. századi, viszont irtózatosan jó: Jane Austen. A korosztály tökéletesen megfelel és igaz, hogy romantikusak, de nagyon jó könyvei vannak.
2017. júl. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Romantikusat szeretnél vagy valami komolyat?

Bár kortárs író, 20. századi ez a trilógiája: Murokami Haruki - 1Q81. Szerintem egy nagyon zseniális szépirodalmi író és ijesztően pontosan írja le az emberi hétköznapokat, minden egyes részletével. Bár ezeket a könyveit még nem olvastam, de a Kafka a tengerpartont igen.

2017. júl. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Basszus elírtam, ne haragudj. 1Q84
2017. júl. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Márciuska ***** válasza:
Kathryn Stockett: A segítség. Szerintem nagyon jó kis könyv. Vagy ha Bulgakov túl erős, akkor próbáld esetleg Orwellt, az Állatfarmot például, vagy Merle-t (Állati elmék, Malevil, Védett férfiak, stb). Vagy Daniel Keyes-től a Virágot Algernonnak. Vagy tényleg nagyon jók a klasszikus romantikus könyvek, pl. Elizabeth Gaskell, Jane Austen, Bronte nővérek könyvei. Nálam a tuti befutó Gárdonyitól az Ida regénye. Gyöngyszem!
2017. aug. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Vaszilij Suksin: Jöttem, hogy szabadságot hozzak.
2017. okt. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!